InZahrada.cz - Moderní zahrada

Váš průvodce světem moderních zahrad


RSS kanál
verze pro tisk

Jaké materiály se dají využít na střechy zahradních staveb?

4. březen 2015 - Rubrika: Komerční sdělení - Autor: PR inzerce - reaguj na článek

Zahradní stavby představují zejména altánky a také přístřešky, které jsou spojeny s hlavním domem. Obě stavby mají společný účel – slouží k odpočinku a nabízejí prostor k venkovnímu posezení. Mají nás také ochránit před dešťovými kapkami. Z tohoto důvodu je však zapotřebí, aby jejich součástí byla také kvalitní střecha z odolných materiálů.

Dřevo vítězí

Stavba střechy altánu či zahradního přístřešku není tak složitou záležitostí jako v případě střechy domu. Nemusíte se totiž tolik zaobírat konstrukcí, ta může být velmi jednoduchá. Důležité je, aby vám nespadla na hlavu a skrz střechu zároveň neprotékala voda.

Nejlepším konstrukčním materiálem, který můžete pro stavbu střechy altánu a přístřešku použít, je dřevo, respektive dřevěné trámy. Důležité je konstrukci udělat tak, aby střecha měla dostatečný sklon a voda z ní tak mohla bez problémů stékat. Dřevo je vhodným materiálem nejen na samotný krov, ale také na střešní plášť.

S kovem opatrně

Zdroj: pixabay.comZdroj: pixabay.com

Ocel bych v případě stavby altánu a přístřešku doporučoval využít jen minimálně. V případě přístřešku například tehdy, je-li postaven na větrné straně. Použít ji pak můžete namísto dřeva na střešní plášť.

Železobeton také jen v krajním případě

V případě železobetonu platí v podstatě to samé jako u oceli. Doporučuji jej jako stavební materiál použít pouze tehdy, je-li altán či zahradní přístřešek větších rozměrů.

Jaké materiály zvolit jako krytinu?

I v případě střech zahradních staveb hraje důležitou roli volba krytiny. Pro altány a přístřešky, které nejsou tak robustní, zvolte spíše lehčí krytiny. Ideální jsou šindele, u větších střech pak také klasické keramické tašky.

U přístřešku i altánu nezapomeňte ani na svody a okapy. Zamezíte tak libovolnému stékání vody po celém obvodu stavby.

Pokud si se stavbou nevíte rady, raději kontaktujte odborníky. Kvalitní střechy na klíč vám postaví firma Střechy Novák, o níž najdete kompletní informace na webu strechy-novak.cz.

Komerční sdělení

-gia-Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Autor PR inzerce

Autor: PR inzerce[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:
:
:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!


Čtěte také...

Venkovní dlažba: Jaké formáty lze využít na terasu domu?

Venkovní dlažba: Jaké formáty lze využít na terasu domu?

K zútulnění prostoru v okolí domu a na zahradě je možné použít dlažbu. Pokud však má být kvalitní, je třeba zvolit vhodný formát a také nakoupit takový materiál, který bude schopen dobře odolávat venkovním klimatickým podmínkám. Jaké formáty lze tedy při stavbě terasy domu využít?

Jak ušetřit při stavbě střechy domu?

Jak ušetřit při stavbě střechy domu?

Kvalita střechy hraje u každého domu významnou roli z hlediska jeho životnosti. Na to je třeba myslet v okamžiku, kdy se pouštíte do realizace nemovitosti. I bytelná střecha, která vydrží po mnoho desítek let, ale nemusí být nijak drahá. Pojďme si uvést několik tipů, jak při její realizaci ušetřit.


Materiály k zateplení stropu zahradního domku

Materiály k zateplení stropu zahradního domku

Vytápění rodinného domu je většinou poměrně nákladné a člověk se snaží ušetřit každou korunu. To samé logicky platí i při topení v malé zahradní chatce anebo zahradním domku. Jestliže se tedy rozhodujete, že se pokusíte ušetřit, měli byste zapřemýšlet o efektivním zateplení interiéru, které může tol…

Koupání v zahradních bazénech zpříjemní čas v letních vedrech

Koupání v zahradních bazénech zpříjemní čas v letních vedrech

Máte-li na zahradě dostatek volného prostoru, pak si na ni můžete pořídit například venkovní bazén. zahradní bazény nabízejí skvělou příležitost, jak se v parných dnech v letních měsících osvěžit. Namísto návštěvy veřejných bazénů a koupališť poskytují domácí bazény mnohdy lepší komfort, navíc mají …[Nahoru ↑]


Nejčtenější články

Jarní postřiky stromů je třeba uskutečnit včas!

Jarní postřiky stromů je třeba uskutečnit včas!

Ochrana ovocných stromů a keřů je velmi diskutovanou záležitostí. Zejména v jarním období, kdy se stromy pomalu, ale jistě chystají k rozpuku, je třeba vybrat ten správný postřik a jednotlivé stromy jím ošetřit. Problém je v tom, jaký postřik ovocných stromů ovšem zvolit! Postřiků je v nabídce obcho…

Výsev rajčat a výsev paprik v několika základních faktech

Výsev rajčat a výsev paprik v několika základních faktech

Mnozí lidé určitě nechtějí na nic čekat a určitě nehodlají být pozadu v pěstování paprik anebo pěstování rajčat. Jestliže není zahrádkář líný, určitě si vypěstuje papriky či rajčata přímo ze semínka a nekoupí si již předpěstované rostlinky z některého obchodu nabízejícího zahradní materiál a zboží s…

Co potřebuje k pěstování gerbera v květináči

Co potřebuje k pěstování gerbera v květináči

Pěstování gerber je určitě hodně oblíbenou činností mnohých milovníků krásných květin. Tyto krásné květiny jsou doslova ozdobou mnohých zahradnictví a prodejen s květinami. Jednou ze základních součástí sortimentu takovýchto obchodů jsou určitě jak klasické gerbery, tak i gerbery v květináči. Druhá …