InZahrada.cz - Moderní zahrada

Váš průvodce světem moderních zahrad


RSS kanál




verze pro tisk

Jaké má vlastně estragon použití?

11. listopad 2013 - Rubrika: Vitamíny ze zahrady - Autor: Radek Štěpán - reaguj na článek

Čerstvé aromatické bylinky ze zahrady jsou něčím, co si oblíbilo velké množství lidí. Pěstovat můžete jakékoli bylinky dle vlastního přání a mnohdy se jedná o skutečně zajímavé záležitosti. Jednou ze skvělých bylinek často pěstovaných na balkonech a také v zahradách je bezesporu estragon. Jeho vlastnosti jsou skvělé a jednoznačně jej předurčují k tomu, abyste mohli tuto bylinku použít při přípravě jakéhokoli jídla. Podívejme se tady na estragon blíže a ukažme si ještě lépe jeho přednosti.

Estragon se představuje

Celý název estragonu zná pelyněk estragon. Mnohdy figuruje v některých publikacích i název kozalec. Pravý pelyněk je maximálně hořký, estragon určitě takové hořkosti nedosahuje. Chuť je poněkud nasládlejší a mírně hořká. Cítit lze jemně i pepřové aroma a anýzovou příchuť. Zdravé trávení s estragonem je zaručené a tonizující účinky jsou taktéž zaručeny. Důvodů jeho využití je zkrátka spousta.

Vitamíny ze zahradyVitamíny ze zahrady

Kuchyňsky multifunkční bylinka

Využití estragonu v kuchyni je vynikající. Můžete s ním do jídla vcelku šetřit, jelikož i malé množství estragonu má skutečně aromatické účinky. Hodí se výborně na maso, ale také třeba do různých druhů polévek a v neposlední řadě i do octa. Omáčky s estragonem určitě stojí za vyzkoušení a zapomenout bychom neměli ani na estragonový ocet, který se vyznačuje zcela specifickou vůní a vůbec chuťovými vlastnostmi.

Pěstování estragonu je jednoduché

Estragon si můžete koupit v klasické podobě třeba v květináči přímo u některého z prodejců anebo v podobě semínek. Toto pěstování estragonu je ale poněkud složitější. Ideální je dát estragon na slunné místo s hlavně jej nepřelévat. Určitě není vhodné jej kropit přímo na listy. Je totiž náchylný k chorobám houbovitého charakteru. Množit se jinak dá jak dělením trsů, tak klidně i řízkováním.



Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor Radek Štěpán

Autor: Radek Štěpán

Pedagog, copywriter, ghostwriter, internetový freelancer Kontaktovat jej můžete na Google+



[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Jaká je z hlediska použití meduňka?

Jaká je z hlediska použití meduňka?

Meduňka lékařská je velmi zajímavou bylinkou, která by měla stoprocentně zastávat své místo prakticky na jakékoli zahradě anebo alespoň v květináčích. Pokud pěstujete meduňku v průběhu roku, tak určitě znáte alespoň některé možnosti jejího využití. Pokud tomu tak ovšem není, tak rozhodně není na ško…

Pěstování bazalky a její použití v kuchyni

Pěstování bazalky a její použití v kuchyni

Bazalka (z lat. Ocimum) – patří mezi léčivé byliny, které si bez problémů můžete vypěstovat sami doma. Výhodou je, že k tomu nepotřebujete zahradu. Stačí jen okenní parapet či balkón s truhlíkem. A vynikající bylinu hodící se do většiny pokrmů, hlavně těch italských, máte vždy po ruce. Určitě ocenít…


Nebraňte se pěstování paprik, jejich použití v kuchyni je opravdu mnohostranné!

Nebraňte se pěstování paprik, jejich použití v kuchyni je opravdu mnohostranné!

Paprika - tato původem mexická rostlina si našla v české kuchyni své místečko. Určitě mezi námi není jediný kuchař či kuchařka, která při svém kouzlení v kuchyni nevyzkoušela nějaký recept na papriky a následně ji pak nezařadila do svého jídelníčku. Paprika nevyniká jen svou barevnou škálou, ale hla…

Jaké typy brambor volit

Jaké typy brambor volit

Brambory patří nejen u nás mezi nejoblíbenější přílohy a v supermarketech jich najdete neskutečné množství. Často tak člověk ani neví, který typ je ideální. Do každého pokrmu se hodí jiné brambory. Pokud se nevyznáte v tom, který varný typ by se měl hodit právě pro přípravu vašeho jídla, tak se začt…



[Nahoru ↑]


Nejčtenější články

Kustovnice čínská sazenice a pěstování

Kustovnice čínská sazenice a pěstování

Když se řekne sousloví zázračná čínská rostlina, pak si musíme nutně představit právě kustovnici čínskou označovanou jako Goji Berry. Její původ je ryze asijský a k nám byla donesena právě odtud. Když bychom měli být konkrétní, pak kustovnice goji pochází z velmi tvrdých a drsných podmínek. Díky svý…

Jak vybrat zahradní párty stan

Jak vybrat zahradní párty stan

Uspořádat na vlastní zahradě oslavu anebo jen setkání lidí je bezesporu skvělé. Tedy alespoň v případě, že vám vyjde počasí! Pokud se ale nechcete ohlížet na to, jak bude venku, pak si můžete pořídit kvalitní párty stan, který vás ochrání před deštěm i nepříznivými povětrnostními vlivy. V současnost…

Sázení cibule

Sázení cibule

Jednou z nejoblíbenějších tuzemských plodin je zcela jistě cibule. Její pěstování je hojné a cibuli lze spatřit prakticky na všech zahrádkách. Cibule je plodinou, která se může pochlubit velmi hlubokou historií. Původ cibule je v západní části Asie, konkrétně někde na půdě Iránu a Pakistánu. Pěstova…