
Papoušci a péče o ně v zimě
5. listopad 2012 - Rubrika: Domácí zvířata - Autor: Radek Štěpán - reaguj na článekRůzná domácí zvířata si vyžadují speciální péči v podstatě kdykoli v průběhu roku, nicméně zima je jaksi specifickým obdobím, kdy je nutné se jim věnovat ještě mnohem pozorněji. V následujícím textu se budeme soustředit hlavně na papoušky. Ti si samozřejmě zaslouží opravdu teplé prostředí, jelikož jsou na ně z hlediska přirozené polohy zvyklí. Ať už papoušek senegalský, papoušek žako anebo někteří jiní papoušci mají jakékoli podmínky, v zimě prostě potřebují být v teplém a suchém prostředí. Odpovězme si tedy na několik otázek, které přímo se zazimováním papoušků souvisejí.
Celoroční voliéry jsou pohodlné
Z pohledu chovatele je ideální záležitostí celoroční voliéra, která je nesmírně pohodlná. Když je papoušek umístěn v takovéto voliéře stačí pouze uzavřít výletová okénka do venkovní části voliéry a přitopit. Ideální teplota ve vnitřní části voliéry se pohybuje kolem 16 stupňů Celsia. Zimoviště také není od věci před započetím zimní sezony vydesinfikovat. Často se využívá třeba přípravku F 10. Ten je schopen efektivně likvidovat cirkoviry. Nemoci peří by tak v zimním období neměly hrozit…
Australský papoušek a jeho přezimování
Někteří lidé si myslí, že australští papoušci by měli mít speciální podmínky pro své zimování. Do jisté míry je to pravda, nicméně není nutné stavět budky pro jejich hnízdění či něco podobného. V zimě musí být pouze kryti před nepříjemným průvanem. Ten se ve voliéře může bohužel vytvořit. Je vhodné těmto ptákům taktéž upravit jídelníček. Více semen olejnatého charakteru jim pochopitelně pomůže mnohem lépe přečkat zimní čas. Vytvoří si tak mnohem větší energetické rezervoáry.
Hnízdění v zimě
Některé chovy papoušků hnízdí v zimním období. Jedná se hlavně o amazoňany a také o jisté druhy australských papoušků. Nutné je ale vytvoření podmínek potřebných pro takovéto hnízdění. Ideální je teplota pohybující se kolem 16 stupňů Celsia a také dostatečné množství opravdu kvalitního krmiva. Dobré je dávat papouškům třeba čínské zelí, hrozny vína a také banány, jablka a další ovoce. Budou tak mít dostatečné množství vitamínů.

Autor: Radek Štěpán
Pedagog, copywriter, ghostwriter, internetový freelancer Kontaktovat jej můžete na Google+
[Nahoru ↑]
Vložit komentář
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Nenašli jste co jste hledali?
[Nahoru ↑]
Nejčtenější články
Jak vybrat zahradní párty stan

Uspořádat na vlastní zahradě oslavu anebo jen setkání lidí je bezesporu skvělé. Tedy alespoň v případě, že vám vyjde počasí! Pokud se ale nechcete ohlížet na to, jak bude venku, pak si můžete pořídit kvalitní párty stan, který vás ochrání před deštěm i nepříznivými povětrnostními vlivy. V současnost…
Kustovnice čínská sazenice a pěstování

Když se řekne sousloví zázračná čínská rostlina, pak si musíme nutně představit právě kustovnici čínskou označovanou jako Goji Berry. Její původ je ryze asijský a k nám byla donesena právě odtud. Když bychom měli být konkrétní, pak kustovnice goji pochází z velmi tvrdých a drsných podmínek. Díky svý…
Co potřebuje k pěstování gerbera v květináči

Pěstování gerber je určitě hodně oblíbenou činností mnohých milovníků krásných květin. Tyto krásné květiny jsou doslova ozdobou mnohých zahradnictví a prodejen s květinami. Jednou ze základních součástí sortimentu takovýchto obchodů jsou určitě jak klasické gerbery, tak i gerbery v květináči. Druhá …
Co u nás hledáte?
choroby rybízu druhy slepic hvozdík zahradní jak naložit maso na uzení jarní postřik meruněk jarní postřik švestek kdy sázet cibuli kdy stříhat ovocné stromy kozí rohy pěstování nemoci rybízu papriky kozí rohy pěstování pěstování marihuany postřik na švestky postřik švestek přesazování růží proč se slepice ozobávají sazeni brambor sázení cibule sazeni fazolí setí rajčat stavba udírny stříhání jabloní na jaře stříhání jabloní strihani ovocných stromu stříhání stromů tipec u slepic tůje a ovocné stromy výsadba cibule výsev majoránkyHints