
Rakytník řešetlákový jako elixír zdraví
16. únor 2015 - Rubrika: Vitamíny ze zahrady - Autor: Radek Štěpán - reaguj na článekMít doma na zahradě okrasný keř, který navíc přinese i v praktickém životě spousty užitku, není určitě od věci. Pokud nějaký takový opravdu chcete, pak se vyplatí rakytník řešetlákový. Právě on disponuje krásnými oranžovými bobulemi, které jednak skvěle vypadají a jednak přinášejí vysokou užitnou hodnotu. Malvičky, jak jsou odborně nazývány, dokážou v mnohých případech dokonce léčit. Podívejme se tedy nejen na tyto účinky, ale i na pěstování rakytníku.
Účinné látky rakytníku
Rakytník obsahuje velké množství celé řady vitamínů. Jmenovat bychom mohli například vitamíny C, A, D, F, B anebo K. Jinak jsou jeho součástí pochopitelně i silice a flavonoidy. Zapomenout bychom neměli ani na třísloviny a oleje. Obsahuje i několik tělu prospěšných minerálních látek. Důležitý je především alkaloid zvaný hippophein. Ten se v těle dokáže proměnit na serotonin, což je hormon dokonale podporující imunitu. Chrání lidské tělo i před nádory a depresemi.
Kde roste rakytník
Rakytník pro svůj dokonalý růst nepotřebuje nijak výrazně skvělé podmínky. Často jej v plané podobě můžeme spatřit na svazích. Kořeny této rostliny umí zpevnit právě svahovité profily půd. Stačí mu především slunné místo a dostatek tepla. Klidně může růst i v kamenitých a písčitých půdách. Dokonce snese i hodně zasolený půdní podklad.
Další charakteristika rakytníku
Jedná se o dvoudomý keř, který je ideální vysadit ve skupině s dalšími. Budete tak mít zastoupeny samčí i samičí rostliny. Pohlaví se pozná až na odrůdách starších čtyř let. V zahradnictví bude tato skutečnost ale patrná již při koupit rostlinky rakytníku. Plody vám u rybníku dozrají zhruba na nejdříve na konci srpna a nejpozději v říjnu. Vše se odvíjí od konkrétního kultivaru této rostliny. Některé zkrátka dozrávají dříve a některé mnohem později.

Autor: Radek Štěpán
Pedagog, copywriter, ghostwriter, internetový freelancer Kontaktovat jej můžete na Google+
[Nahoru ↑]
Vložit komentář
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Nenašli jste co jste hledali?
[Nahoru ↑]
Nejčtenější články
Kustovnice čínská sazenice a pěstování

Když se řekne sousloví zázračná čínská rostlina, pak si musíme nutně představit právě kustovnici čínskou označovanou jako Goji Berry. Její původ je ryze asijský a k nám byla donesena právě odtud. Když bychom měli být konkrétní, pak kustovnice goji pochází z velmi tvrdých a drsných podmínek. Díky svý…
Konopné masti jsou účinné při celé řadě zdravotních potíží. Dokážete vyjmenovat alespoň 3 nemoci, se kterými si umí poradit?

Blahodárných účinků konopných mastí si užívali naši předci již před dávnou dobou. Existují dokonce důkazy o tom, že je lidé k léčbě nejrůznějších neduhů používali už zhruba před pěti tisící roky a fakt, že nás provázejí po tak dlouhou dobu, má pochopitelně svoje opodstatnění. Dovedou se totiž vypořá…
Co potřebuje k pěstování gerbera v květináči

Pěstování gerber je určitě hodně oblíbenou činností mnohých milovníků krásných květin. Tyto krásné květiny jsou doslova ozdobou mnohých zahradnictví a prodejen s květinami. Jednou ze základních součástí sortimentu takovýchto obchodů jsou určitě jak klasické gerbery, tak i gerbery v květináči. Druhá …
Co u nás hledáte?
choroby rybízu druhy slepic hvozdík zahradní jak naložit maso na uzení jarní postřik meruněk jarní postřik švestek kdy stříhat ovocné stromy kozí rohy pěstování nemoci rybízu papriky kozí rohy pěstování pěstování marihuany postřik na švestky postřik švestek přesazování růží proč se slepice ozobávají sazeni brambor sázení cibule sazeni fazolí setí rajčat stavba udírny stříhání jabloní na jaře stříhání jabloní stříhání ovocných stromků strihani ovocných stromu stříhání stromů tipec u slepic tůje a ovocné stromy výsadba cibule výsev majoránkyHints