Čtyři tipy, jak marinovat krkovici
14. září 2020 - Rubrika: Grilování - Autor: Radek Štěpán - reaguj na článekMarinády dokážou jakýkoliv druh masa posunout na chuťově vyšší úroveň. Při marinování je však třeba dodržet několik zásad. Jak marinovat krkovici?
1. Dejte si pozor na nádoby
Na míchání marinád jsou vhodné nerezové, skleněné nebo plastové nádoby. Nepoužívejte hliníkové nádoby, kde hliník reaguje s kyselinami, což může nepříznivě ovlivnit chuť marinády. Marinády s citrusovými šťávami a octem mění také strukturu masa. Místo jemných vláken by vám mohla vzniknout kašovitá hmota. Čím více kyselin je v marinádě, tím kratší dobu se v ní má maso marinovat.
2. Dodržte správný způsob marinády
Maso v marinádě minimálně jednou během marinování otočte a dbejte na to, aby bylo ponořené a marináda byla na všech jeho stranách. Kousky masa můžete v marinádě nechat marinovat i přes noc. Před grilováním vytáhněte maso nejméně 2 hodiny předem, ať má pokojovou teplotu, než ho dáte na klasický či elektrický gril.
3. Na co nezapomenout před grilováním
Pokud chcete naložit maso na grilování, na mixování marinády můžete použít i mixér, aby se jednotlivé složky lépe spojily. Po vyjmutí masa z marinády nechte nejprve přebytečnou omáčku okapat a z masa ji můžete i otřít, aby se při grilování nepřipalovala. Zbylou marinádu chvilku povařte a podávejte jako omáčku.
4. Vytvořte si křupavou kůrku
Základem každé marinády jsou správně zvolené přísady. Jestliže patříte k těm, co mají na mase rádi křupavou kůrčičku, zkuste naši radu. Pokud přidáte do marinády sladké složky, jako je med, hnědý cukr, javorový sirup či melasa, vytvoří se vám na povrchu grilovaného pokrmu jemně karamelizovaná a křupavá kůrka.
Náš recept: Marinovaná grilovaná krkovička
Suroviny:
- 2 kousky krkovičky 200 až 250 g
- 3 lžíce oleje
- 4 stroužky prolisovaného česneku
- 2 lžíce hrubozrnné hořčice
- špetka hnědého cukru
- špetka rozmarýnu
- špetka soli
- špetka čerstvě mletého pepře
Postup přípravy:
Marinádu připravíme smícháním všech surovin, maso ponoříme a necháme uležet na 1 až 2 dny v lednici. Grilujeme na rozpáleném grilu 8 až 10 minut z každé strany.
Autor: Radek Štěpán
Pedagog, copywriter, ghostwriter, internetový freelancer Kontaktovat jej můžete na Google+
[Nahoru ↑]
Vložit komentář
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Nenašli jste co jste hledali?
[Nahoru ↑]
Nejčtenější články
Kustovnice čínská sazenice a pěstování
Když se řekne sousloví zázračná čínská rostlina, pak si musíme nutně představit právě kustovnici čínskou označovanou jako Goji Berry. Její původ je ryze asijský a k nám byla donesena právě odtud. Když bychom měli být konkrétní, pak kustovnice goji pochází z velmi tvrdých a drsných podmínek. Díky svý…
Jak vybrat zahradní párty stan
Uspořádat na vlastní zahradě oslavu anebo jen setkání lidí je bezesporu skvělé. Tedy alespoň v případě, že vám vyjde počasí! Pokud se ale nechcete ohlížet na to, jak bude venku, pak si můžete pořídit kvalitní párty stan, který vás ochrání před deštěm i nepříznivými povětrnostními vlivy. V současnost…
Sázení cibule
Jednou z nejoblíbenějších tuzemských plodin je zcela jistě cibule. Její pěstování je hojné a cibuli lze spatřit prakticky na všech zahrádkách. Cibule je plodinou, která se může pochlubit velmi hlubokou historií. Původ cibule je v západní části Asie, konkrétně někde na půdě Iránu a Pakistánu. Pěstova…
Co u nás hledáte?
choroby rybízu druhy slepic hvozdík zahradní jak naložit maso na uzení jarní postřik meruněk jarní postřik švestek kdy sázet cibuli kdy stříhat ovocné stromy kozí rohy pěstování nemoci rybízu papriky kozí rohy pěstování pěstování marihuany postřik na švestky postřik švestek přesazování růží proč se slepice ozobávají sazeni brambor sázení cibule sazeni fazolí setí rajčat stavba udírny stříhání jabloní na jaře stříhání jabloní strihani ovocných stromu stříhání stromů tipec u slepic tůje a ovocné stromy výsadba cibule výsev majoránkyHints