InZahrada.cz - Moderní zahrada

Váš průvodce světem moderních zahrad


RSS kanál
verze pro tisk

Jaké materiály se dají využít na střechy zahradních staveb?

4. březen 2015 - Rubrika: Komerční sdělení - Autor: PR inzerce - reaguj na článek

Zahradní stavby představují zejména altánky a také přístřešky, které jsou spojeny s hlavním domem. Obě stavby mají společný účel – slouží k odpočinku a nabízejí prostor k venkovnímu posezení. Mají nás také ochránit před dešťovými kapkami. Z tohoto důvodu je však zapotřebí, aby jejich součástí byla také kvalitní střecha z odolných materiálů.

Dřevo vítězí

Stavba střechy altánu či zahradního přístřešku není tak složitou záležitostí jako v případě střechy domu. Nemusíte se totiž tolik zaobírat konstrukcí, ta může být velmi jednoduchá. Důležité je, aby vám nespadla na hlavu a skrz střechu zároveň neprotékala voda.

Nejlepším konstrukčním materiálem, který můžete pro stavbu střechy altánu a přístřešku použít, je dřevo, respektive dřevěné trámy. Důležité je konstrukci udělat tak, aby střecha měla dostatečný sklon a voda z ní tak mohla bez problémů stékat. Dřevo je vhodným materiálem nejen na samotný krov, ale také na střešní plášť.

S kovem opatrně

Zdroj: pixabay.comZdroj: pixabay.com

Ocel bych v případě stavby altánu a přístřešku doporučoval využít jen minimálně. V případě přístřešku například tehdy, je-li postaven na větrné straně. Použít ji pak můžete namísto dřeva na střešní plášť.

Železobeton také jen v krajním případě

V případě železobetonu platí v podstatě to samé jako u oceli. Doporučuji jej jako stavební materiál použít pouze tehdy, je-li altán či zahradní přístřešek větších rozměrů.

Jaké materiály zvolit jako krytinu?

I v případě střech zahradních staveb hraje důležitou roli volba krytiny. Pro altány a přístřešky, které nejsou tak robustní, zvolte spíše lehčí krytiny. Ideální jsou šindele, u větších střech pak také klasické keramické tašky.

U přístřešku i altánu nezapomeňte ani na svody a okapy. Zamezíte tak libovolnému stékání vody po celém obvodu stavby.

Pokud si se stavbou nevíte rady, raději kontaktujte odborníky. Kvalitní střechy na klíč vám postaví firma Střechy Novák, o níž najdete kompletní informace na webu strechy-novak.cz.

Komerční sdělení

-gia-Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Autor PR inzerce

Autor: PR inzerce[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Venkovní dlažba: Jaké formáty lze využít na terasu domu?

Venkovní dlažba: Jaké formáty lze využít na terasu domu?

K zútulnění prostoru v okolí domu a na zahradě je možné použít dlažbu. Pokud však má být kvalitní, je třeba zvolit vhodný formát a také nakoupit takový materiál, který bude schopen dobře odolávat venkovním klimatickým podmínkám. Jaké formáty lze tedy při stavbě terasy domu využít?

Materiály k zateplení stropu zahradního domku

Materiály k zateplení stropu zahradního domku

Vytápění rodinného domu je většinou poměrně nákladné a člověk se snaží ušetřit každou korunu. To samé logicky platí i při topení v malé zahradní chatce anebo zahradním domku. Jestliže se tedy rozhodujete, že se pokusíte ušetřit, měli byste zapřemýšlet o efektivním zateplení interiéru, které může tol…


Jak ušetřit při stavbě střechy domu?

Jak ušetřit při stavbě střechy domu?

Kvalita střechy hraje u každého domu významnou roli z hlediska jeho životnosti. Na to je třeba myslet v okamžiku, kdy se pouštíte do realizace nemovitosti. I bytelná střecha, která vydrží po mnoho desítek let, ale nemusí být nijak drahá. Pojďme si uvést několik tipů, jak při její realizaci ušetřit.

Koupání v zahradních bazénech zpříjemní čas v letních vedrech

Koupání v zahradních bazénech zpříjemní čas v letních vedrech

Máte-li na zahradě dostatek volného prostoru, pak si na ni můžete pořídit například venkovní bazén. zahradní bazény nabízejí skvělou příležitost, jak se v parných dnech v letních měsících osvěžit. Namísto návštěvy veřejných bazénů a koupališť poskytují domácí bazény mnohdy lepší komfort, navíc mají …[Nahoru ↑]


Nejčtenější články

Kustovnice čínská sazenice a pěstování

Kustovnice čínská sazenice a pěstování

Když se řekne sousloví zázračná čínská rostlina, pak si musíme nutně představit právě kustovnici čínskou označovanou jako Goji Berry. Její původ je ryze asijský a k nám byla donesena právě odtud. Když bychom měli být konkrétní, pak kustovnice goji pochází z velmi tvrdých a drsných podmínek. Díky svý…

Jak vybrat zahradní párty stan

Jak vybrat zahradní párty stan

Uspořádat na vlastní zahradě oslavu anebo jen setkání lidí je bezesporu skvělé. Tedy alespoň v případě, že vám vyjde počasí! Pokud se ale nechcete ohlížet na to, jak bude venku, pak si můžete pořídit kvalitní párty stan, který vás ochrání před deštěm i nepříznivými povětrnostními vlivy. V současnost…

Co potřebuje k pěstování gerbera v květináči

Co potřebuje k pěstování gerbera v květináči

Pěstování gerber je určitě hodně oblíbenou činností mnohých milovníků krásných květin. Tyto krásné květiny jsou doslova ozdobou mnohých zahradnictví a prodejen s květinami. Jednou ze základních součástí sortimentu takovýchto obchodů jsou určitě jak klasické gerbery, tak i gerbery v květináči. Druhá …