
Kdy je vhodné nechat vyčistit komín?
30. listopad 2015 - Rubrika: Komerční sdělení - Autor: roman beneš - reaguj na článekPokud vlastníte rodinný dům, chatu či chalupu, kde topíte kotlem, využíváte krb nebo krbová kamna, měli byste vědět, že je třeba se pravidelně starat nejen o samotná zařízení, ale i o komín a spalinové cesty. A kdy tuto činnost provádět.
Pro odpověď na otázku, kdy je vhodné nechat vyčistit komín, jsem se obrátil na zkušeného odborníka. Pan Zdeněk Hacaperka je známý kominík v Plzni, který svoji soukromou firmu založit již v 90. letech a má tudíž bohaté zkušenosti.
Kominictví Plzeň- Zdeněk Hacaperka dnes funguje v celém Plzeňském kraji, má ale i pobočku – Kominictví Karlovy Vary.
Jaké jsou hlavní důvody pro čištění a kontrolu komínů?
Vyčištění komínu je velmi důležitou činností. Bez ní se totiž mohou zanést spalinové cesty. Laicky řečeno: komín se ucpává. To má za následek snížení tahu, odvodu spalin mimo objekt. Kotel či krb pak fungují s nižší účinností. Musíte více přitápět, abyste doma měli potřebný tepelný komfort a ideální klima. Dovnitř domu se ale také mohou dostávat škodlivé spaliny, které vás v krajním případě ohrozí na životě.
Názor odborníka
„Pokud topíte kotlem, záleží na tom, jaký má výkon a jaké palivo se v něm používá“, říká pan Hacaperka. A dodává: „ Například u malého kotle na pevná paliva do výkonu 50 kW doporučuji čištění spalinových cest až 3x ročně. K tomu je nutné připočíst alespoň jednu kontrolu k ujištění, zda je vše v pořádku.“
Revize komínů v Plzni i ostatních částech ČR je nutné provádět minimálně 1x do roka. Čištění pak 1 – 3x ročně. Ideálně po skončení topné sezony, tedy v průběhu jara, kdy už přestáváte kotel pro vytápění domu používat. Pak také před začátkem nové topné sezony, kdy proběhne kontrola stavu komína a jeho případné opravy. Špatně fungující komín může mít za následek nejen špatné fungování kotle, ale také škody na majetku a vašem zdraví. Na to vždy pamatujte, pokud se budete rozhodovat, zda ušetřit, nebo si raději pozvat kominíka. Čištění a revize ostatně nejsou nijak nákladnými úkony.

Autor: roman beneš
Autor se věnuje psaní článků a zajímá se o aktuální dění na internetu. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat jej můžete na Google+
[Nahoru ↑]
Vložit komentář
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Nenašli jste co jste hledali?
[Nahoru ↑]
Nejčtenější články
Kustovnice čínská sazenice a pěstování

Když se řekne sousloví zázračná čínská rostlina, pak si musíme nutně představit právě kustovnici čínskou označovanou jako Goji Berry. Její původ je ryze asijský a k nám byla donesena právě odtud. Když bychom měli být konkrétní, pak kustovnice goji pochází z velmi tvrdých a drsných podmínek. Díky svý…
Jak vybrat zahradní párty stan

Uspořádat na vlastní zahradě oslavu anebo jen setkání lidí je bezesporu skvělé. Tedy alespoň v případě, že vám vyjde počasí! Pokud se ale nechcete ohlížet na to, jak bude venku, pak si můžete pořídit kvalitní párty stan, který vás ochrání před deštěm i nepříznivými povětrnostními vlivy. V současnost…
Co potřebuje k pěstování gerbera v květináči

Pěstování gerber je určitě hodně oblíbenou činností mnohých milovníků krásných květin. Tyto krásné květiny jsou doslova ozdobou mnohých zahradnictví a prodejen s květinami. Jednou ze základních součástí sortimentu takovýchto obchodů jsou určitě jak klasické gerbery, tak i gerbery v květináči. Druhá …
Co u nás hledáte?
choroby rybízu druhy slepic hvozdík zahradní jak naložit maso na uzení jarní postřik meruněk jarní postřik švestek kdy sázet cibuli kdy stříhat ovocné stromy kozí rohy pěstování nemoci rybízu papriky kozí rohy pěstování pěstování marihuany postřik na švestky postřik švestek přesazování růží proč se slepice ozobávají sazeni brambor sázení cibule sazeni fazolí setí rajčat stavba udírny stříhání jabloní na jaře stříhání jabloní strihani ovocných stromu stříhání stromů tipec u slepic tůje a ovocné stromy výsadba cibule výsev majoránkyHints