
Konopné masti jsou účinné při celé řadě zdravotních potíží. Dokážete vyjmenovat alespoň 3 nemoci, se kterými si umí poradit?
30. duben 2019 - Rubrika: Komerční sdělení - Autor: Radek Štěpán - reaguj na článekBlahodárných účinků konopných mastí si užívali naši předci již před dávnou dobou. Existují dokonce důkazy o tom, že je lidé k léčbě nejrůznějších neduhů používali už zhruba před pěti tisící roky a fakt, že nás provázejí po tak dlouhou dobu, má pochopitelně svoje opodstatnění. Dovedou se totiž vypořádat s celou škálou zdravotních komplikací, kterým bez jejich pomoci dokáže lidský organismus čelit jen stěží. Uměli byste vyjmenovat alespoň některé nemoci, s nimiž si tyto masti dovedou docela dobře poradit? A znáte i další způsoby, kterými lze tělu látky obsažené v konopí dodat?
Konopná mast obsahuje mnoho cenných látek
Skutečně kvalitní a účinná mast by měla obsahovat především za studena lisovaný konopný olej, který se dnes získává především z odrůdy pojmenované Cannabis sativa. Jeho součástí jsou tzv. kanabinoidy, které považujeme za zcela nezbytné pro zdárné fungování lidského těla. Neméně důležitá je rovněž přítomnost některých silic, ale i řady dalších přírodních látek, které k pozitivním účinkům těchto konopných přípravků přispívají také nemalou měrou.
Znáte kanabinoid CBD?
Nejpodstatnější složkou oleje, který je tak důležitou součástí konopných mastí, jsou již zmiňované kanabinoidy a těch dnes známe okolo stovky. Z nich je za nejpřínosnější jednoznačně považován ten s označením CBD, jehož léčebný potenciál se podle dosavadních poznatků zdá být takřka nevyčerpatelný. Nachází své využití při boji s artritidou, schizofrenií, cukrovkou, různými záněty a nevolnostmi, ale pomáhá i při kardiovaskulárních potížích nebo při léčbě alkoholismu. Zdá se, že CBD je pro náš organismus skutečně nepostradatelný, a to není vůbec vyloučeno, že nám některá z jeho pozitiv zůstávají prozatím ještě utajena. Poměrně nedávno se například začal využívat též při léčbě roztroušené sklerózy a tím to určitě nekončí. Zdraví prospěšných látek, které můžeme čerpat z byliny zvané Cannabis, je opravdu hodně, takže pokud byste si snad chtěli mast, mléko nebo třeba čaj s obsahem konopí připravit doma sami, můžete se inspirovat zde.
Gely a masti s obsahem konopí působí na řadu neduhů
Pokud jsou tyto masti a gely vyrobeny odpovídajícím způsobem, pak mají hned celou řadu blahodárných účinků. Působí nejen protizánětlivě, ale poradí si i s mnoha viry a zároveň dovedou tlumit bolest. Pokud jde o omamný kanabinoid THC, ten je v nich obsažen jen ve zcela zanedbatelném množství a není se tedy čeho obávat. S čím vám tedy zaručeně pomohou?
1. Při léčbě zánětů.
2. Při proleženinách.
3. Se spáleninami.
4. Proti hemoroidům.
5. V boji se zeleným zákalem
6. Při bolestech v krku.
7. Na ztuhlé svaly.
8. V léčbě kožních nemocí jako jsou ekzémy, akné, opary, bílé plísně nebo lupénka.
3 základní způsoby, kterými si lze Cannabis dopřát
Masti a gely s obsahem konopí nejsou pochopitelně jedinou možností, kterou si lze zdravotních benefitů této rostliny dopřát, a zájem o léčbu tohoto typu u nás mimochodem utěšeně roste. Podle toho, jakým způsobem je konzumováno, lze užívání konopí rozdělit do těchto tří základních kategorií:
A) PROSTŘEDNICTVÍM KŮŽE
B) ORÁLNĚ
C) INHALACÍ
Aplikace na pokožku je zpravidla cílenou léčbou!
Díky tomu, že se kanabinoidy, které jsou považovány za vůbec nejzásadnější složku většiny konopných přípravků, mohou do těla pohodlně dostat skrze pokožku, je jejich aplikace za pomoci gelů, mastí, balzámů nebo třeba speciálních náplastí zcela přirozená a stává se také čím dál oblíbenější.
Kožní podání má jednu nepopiratelnou výhodu. Léčba je totiž zpravidla velmi účinně zacílena, a to díky možnosti aplikace přímo na postižené místo. To obzvláště oceníte při ekzémech, popáleninách nebo také při bolestech kloubů!
Orální podání má hned několik podob
Tato kategorie užívání zahrnuje nejenom nejrůznější kapky, extrakty a oleje (i ty v tobolkách), ale též konzumaci nápojů a jídel obohacených o blahodárné látky, které se v této rostlině nalézají. Olej i tobolky s jeho obsahem se snadno polykají. Olejem se dá rovněž potřít postižené místo na těle. Pokud jde o kapky, ty jsou užívány především lidmi, kteří chtějí konopí co nejpřesněji dávkovat. A chcete-li například dosáhnout rychlejšího absorbování kapek, dejte si je pod jazyk. Účinky se v porovnání s běžným polknutím dostaví skutečně rychleji.
Roste rovněž popularita užívání konopných přípravků v kuchyni. Léčebné látky v nich obsažené jsou totiž snadno rozpustné v tucích, a tak je lze lehce přidat do jídla ve formě oleje nebo třeba másla. Oblíbené jsou také čaje a poslední dobou si získává pozornost rovněž čerstvě vymačkaná konopná šťáva.
Je libo vaporizér, nebo raději jointa?
Inhalace patří zřejmě k nejznámějším způsobům konzumace konopí a je ji možné provozovat dvěma odlišnými cestami. Zaprvé tzv. vaporizací, která je v ojedinělé formě dopřávána pacientům ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně. Při ní je speciální přístroj zahříván na přesně danou teplotu, aby bylo dosaženo uvolnění CBD, THC a dalších kanabinoidů. Člověk je přitom ušetřen škodlivých zplodin ze spalování, jimž se bohužel nevyhne při druhé inhalační variantě konzumace konopí,a a a to při jeho kouření. Kouření je sice také v mnoha ohledech poměrně efektivní, ale jak bylo řečeno, má i svá rizika.
Důležité je umět si správně zvolit
Jestliže uvažujete o tom, jakým způsobem si blahodárných účinků konopí dopřejete, měli byste si důkladně promyslet hned několik důležitých věcí. Zvažte především důvod léčby, možnou dobu nástupu i trvání účinků a také možná rizika (např. při kouření). Ať už si vyberete mast, olej nebo třeba něco docela jiného, je vždy lepší, když se předem poradíte s nějakým odborníkem, případně rovnou s lékařem. Pomůže vám to totiž zpravidla maximalizovat efekt, kterým tato výjimečná rostlina dokáže přispět k vašemu zdraví.
Už jste některou z konopných mastí někdy vyzkoušeli? A s jakým výsledkem? Nebo snad dáváte raději přednost olejíčkům či tinkturám?

Autor: Radek Štěpán
Pedagog, copywriter, ghostwriter, internetový freelancer Kontaktovat jej můžete na Google+
[Nahoru ↑]
Vložit komentář
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Nenašli jste co jste hledali?
[Nahoru ↑]
Nejčtenější články
Jak vybrat zahradní párty stan

Uspořádat na vlastní zahradě oslavu anebo jen setkání lidí je bezesporu skvělé. Tedy alespoň v případě, že vám vyjde počasí! Pokud se ale nechcete ohlížet na to, jak bude venku, pak si můžete pořídit kvalitní párty stan, který vás ochrání před deštěm i nepříznivými povětrnostními vlivy. V současnost…
Kustovnice čínská sazenice a pěstování

Když se řekne sousloví zázračná čínská rostlina, pak si musíme nutně představit právě kustovnici čínskou označovanou jako Goji Berry. Její původ je ryze asijský a k nám byla donesena právě odtud. Když bychom měli být konkrétní, pak kustovnice goji pochází z velmi tvrdých a drsných podmínek. Díky svý…
Sázení cibule

Jednou z nejoblíbenějších tuzemských plodin je zcela jistě cibule. Její pěstování je hojné a cibuli lze spatřit prakticky na všech zahrádkách. Cibule je plodinou, která se může pochlubit velmi hlubokou historií. Původ cibule je v západní části Asie, konkrétně někde na půdě Iránu a Pakistánu. Pěstova…
Co u nás hledáte?
choroby rybízu druhy slepic hvozdík zahradní jak naložit maso na uzení jarní postřik meruněk jarní postřik švestek kdy sázet cibuli kdy stříhat ovocné stromy kozí rohy pěstování nemoci rybízu papriky kozí rohy pěstování pěstování marihuany postřik na švestky postřik švestek přesazování růží proč se slepice ozobávají sazeni brambor sázení cibule sazeni fazolí setí rajčat stavba udírny stříhání jabloní na jaře stříhání jabloní strihani ovocných stromu stříhání stromů tipec u slepic tůje a ovocné stromy výsadba cibule výsev majoránkyHints