InZahrada.cz - Moderní zahrada

Váš průvodce světem moderních zahrad


RSS kanál
verze pro tisk

Předokenní rolety: 5 důvodů, proč si je pořídit

6. únor 2014 - Rubrika: Komerční sdělení - Autor: roman beneš - Komentáře: 2

Předokenní rolety jsou, podobně jako venkovní žaluzie, prvkem, do něhož se vyplatí investovat hned z několika důvodů. Investice do tohoto stínícího systému přitom není nijak velká, dovolit si ji může prakticky každý majitel domu. Ti z vás, kteří marně přemýšlí o výhodách pořízení předokenních rolet, budou možná po přečtení následujících řádek mile překvapeni a začnou o tomto prvku pro svůj dům vážně uvažovat.

1. Chrání interiér při vysokých teplotách

V létě i u nás občas panují nesnesitelná vedra. Pociťujete to nejen při pobytu venku, ale také ve chvílích, kdy jste doma. Skrz okna totiž procházejí sluneční paprsky, které zvyšují teplotu v interiéru.

Pokud nemáte kvalitní stínění oken a klimatizaci, můžete se během léta doslova upéct i doma. Předokenní rolety dokážou tento problém řešit. Pokud jsou stažené, neprojde skrz ně ani trocha slunečního svitu.

2. Chrání v zimě

Zdroj: rolety-vrata-zaluzie.czZdroj: rolety-vrata-zaluzie.cz

Předokenní rolety jsou účinné také v zimním období, kdy naopak venku mrzne. Kvalitní roletové systémy dokážou poměrně výrazně přispět ke snížení tepelných ztrát v domě, a to až o 40%. Díky nim tak méně topíte a logicky tím snižujete náklady na provoz domácnosti.

3. Snižují pronikání hluku

Zejména v rušných částech obcí mají mnozí majitelé rodinných domů problém s tím, že jim hluk z ulice výrazně proniká až do domácnosti. Nainstalováním předokenních rolet tento problém zcela neodstraníte, ovšem přeci jen tento prvek přispěje k určitému snížení pronikání hluku zvenčí. Kvalitní předokenní rolety dokážou snížit venkovní hluk až o 7 dB.

4. Přispívají k bezpečí

Předokenní rolety mohou zvýšit ochranu vašeho majetku. Slouží do jisté jako překážka a zábrana proti vniknutí cizích osob. Okna jsou díky nim lépe chráněna vůči rozbití či jinému mechanickému poškození.

5. Zvyšují atraktivitu objektu

Když zvolíte vhodné předokenní rolety, pak bude váš dům už na první pohled zvenčí vypadat moderněji a atraktivně. Podobně fungují také venkovní žaluzie, i ty přispějí ke zvýšení atraktivity objektu. Dá se dokonce říci, že tyto moderní stínící prvky přispívají ke zvýšení hodnoty nemovitosti.

Doufám, že vás výše uvedené důvody přesvědčily o tom, že předokenní rolety, potažmo i venkovní žaluzie, mají svůj smysl a investice do nich není zbytečnou záležitostí. Vždy je ale potřeba vybrat opravdu kvalitní produkty.

Komerční sdělení

-sad-Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Autor roman beneš

Autor: roman beneš

Autor se věnuje psaní článků a zajímá se o aktuální dění na internetu. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat jej můžete na Google+[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Polu

pátek, 7. únor 2014
11:24

Myslím si, že tyto rolety jsou použitelné jen u rodinných domů. Bydlím v bytě a tam to nejspíš nemá smysl. Máme klasické interiérové rolety v kazetě a nemůžeme si stěžovat. Výběr je veliký, vypadají hezky a svůj účel splní: http://www.garol.cz/rolety-dennoc-mini-a329


Napsal: Polu [Odpovědět]

David

pátek, 7. únor 2014
15:32

Smysl určitě mají, ale je také potřeba koukat na kvalitu daných rolet, případně žaluzií, jelikož všechny nejsou stejné a každý materiál se dokáže jinak chovat! A kdo z vás by chtěl, aby mu například žaluzie z nekvalitního materiálu neustále mlátila do okna? Asi nikdo, že, proto dobře vybírejte svého dodavatele a nebojte se zeptat na vše, co vás jen napadne ;)


Napsal: David [Odpovědět]


Čtěte také...

Pořiďte si předokenní rolety

Pořiďte si předokenní rolety

Předokenní rolety jsou důležitou součástí tváře našeho domu, a proto bychom měli zvolit takové, které budou jeho fasádě nejvíce slušet. Jejich další funkcí je ochrana před rozmary počasí a dalšími rušivými vlivy zvenčí.

Předokenní rolety přispívají k atraktivnosti exteriéru domu

Předokenní rolety přispívají k atraktivnosti exteriéru domu

Pečlivý majitel nemovitosti dbá nejen na to, jak vypadá po celý rok zahrádka před domem, ale snaží se neustále pracovat také na vzhledu samotného exteriéru domu. Jeho atraktivitu může pomoci zvýšit instalace předokenních rolet, případně také venkovních žaluzií.


Mezonetové byty: 5 důvodů, proč se vyplatí jejich koupě

Mezonetové byty: 5 důvodů, proč se vyplatí jejich koupě

V posledních letech lze zaregistrovat zvýšený zájem o takzvané mezonetové byty. Pokud se chystáte pořídit si nové bydlení, stojí za to minimálně uvážit, zda právě mezonet nebude pro vás tím pravým řešením.

Proč si pořídit rychle rostoucí dřeviny?

Proč si pořídit rychle rostoucí dřeviny?

V posledních letech se rychle rostoucí dřeviny začínají velmi progresivně prosazovat u všech pěstitelů, kteří mají k dispozici větší zahradu anebo lán pole. Rychle rostoucí dřeviny jsou takové dřeviny, které jsou sklízeny po nějakých 3 až 7 letech svého růstu. Tato doba je podstatně kratší, než je t…[Nahoru ↑]


Nejčtenější články

Kustovnice čínská sazenice a pěstování

Kustovnice čínská sazenice a pěstování

Když se řekne sousloví zázračná čínská rostlina, pak si musíme nutně představit právě kustovnici čínskou označovanou jako Goji Berry. Její původ je ryze asijský a k nám byla donesena právě odtud. Když bychom měli být konkrétní, pak kustovnice goji pochází z velmi tvrdých a drsných podmínek. Díky svý…

Jak vybrat zahradní párty stan

Jak vybrat zahradní párty stan

Uspořádat na vlastní zahradě oslavu anebo jen setkání lidí je bezesporu skvělé. Tedy alespoň v případě, že vám vyjde počasí! Pokud se ale nechcete ohlížet na to, jak bude venku, pak si můžete pořídit kvalitní párty stan, který vás ochrání před deštěm i nepříznivými povětrnostními vlivy. V současnost…

Co potřebuje k pěstování gerbera v květináči

Co potřebuje k pěstování gerbera v květináči

Pěstování gerber je určitě hodně oblíbenou činností mnohých milovníků krásných květin. Tyto krásné květiny jsou doslova ozdobou mnohých zahradnictví a prodejen s květinami. Jednou ze základních součástí sortimentu takovýchto obchodů jsou určitě jak klasické gerbery, tak i gerbery v květináči. Druhá …