InZahrada.cz - Moderní zahrada

Váš průvodce světem moderních zahrad


RSS kanál
verze pro tisk

Zelené stěny se postarají o teplo i čištění vody. Poznejte dřevostavbu budoucnosti!

3. červenec 2015 - Rubrika: Komerční sdělení - Autor: roman beneš - reaguj na článek

Kořenová čistička. Mokřadní fasáda. Retenční jezero. Myslíte, že jsme si vypůjčili terminologii z nejnovějšího sci-fi filmu? Nenechte se mýlit. Vše je součástí nové unikátní budovy, která stojí ve Slavkově u Brna.

Ojedinělá průmyslová stavba se jmenuje LIKO-NOE a spojuje tak název firmy LIKO-S a jméno biblického stavitele Noa. Stejně jako jeho archa zachránila lidi a zvířata před biblickou potopou, má LIKO-NOE chránit životní prostředí před zvýšenou zátěží.

Běžné průmyslové stavby totiž špatně akumulují teplo a působí jako zrcadlo pro sluneční paprsky. Budova LIKO-NOE, která spadá do projektu Živé stavby 2020 společnosti LIKO-S, ale využívá pouze energie z přírodních zdrojů. Firma ji postavila za 27 dní ve svém areálu, a to z vlastních peněz.

Příroda se postará o vodu, vytápění i chlazení

Důležitou součástí stavby jsou stěny porostlé zelení a také retenční jezero, uprostřed něhož stojí. Celá dřevostavba totiž vychází z konceptu přírodní tepelné stabilizace a obejde se tak bez jakéhokoli speciálního zařízení. Vodu z jezera například LIKO-NOE využívá díky unikátní kořenové čističce a mokřadní fasádě.

Komerční sděleníKomerční sdělení

Kromě vody z jezera budova pracuje zejména s teplem ze slunečního záření a chladem z podzemí. Pro vytápění a ochlazování má LIKO-NOE hned tři samostatné okruhy včetně čidel, takže uživatelé mohou vždy využívat právě ten, který se nejvíce vyplatí.

LIKO-NOE je plně soběstačná stavba, která svými zelenými stěnami navíc splňuje kvóty o zelených plochách u nově stavěných budov. Chytrým řešením tak získáte esteticky hodnotnou a ekologickou budovu, která navíc vyhoví všem stavebním směrnicím.

O zelené stěny se starají chytré hadice

Ačkoli budova pro svůj provoz nepotřebuje žádné speciální zařízení, bez drobných pomocníků by se neobešla. Součástí unikátního řešení tak jsou například kapénkové hadice Toro, které zavlažují zelené stěny.

Kapénkové hadice jsou doplněny o elektromagnetické ventily a centrální řídící jednotku. Zavlažování lze tedy ovládat centrálně a pro každou sekci zvlášť.

Dodavatelem tohoto řešení je firma Toro, která patří mezi přední poskytovatele inovativní techniky v oblasti zavlažování trávníků a další zeleně.

-fab-Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Autor roman beneš

Autor: roman beneš

Autor se věnuje psaní článků a zajímá se o aktuální dění na internetu. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat jej můžete na Google+[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Živé zelené stěny

Živé zelené stěny

Myšlenka živých, zelených stěn je stará více jak 80 let a první vertikální zahradu společně založili Le Corbusier a brazilský zahradní architekt Roberto Burle Marx již v 30. letech minulého století v Rio de Janeiru.

Masožravé rostliny aneb poznejte zázrak přírody

Masožravé rostliny aneb poznejte zázrak přírody

Masožravé rostliny jsou jedním z nejpozoruhodnějších organismů na naší planetě. Na rozdíl od všech ostatních rostlin ke svému růstu mimo tepla a světla potřebují také bílkovinu. Tu získávají „lovem“ drobného hmyzu.


Ekologické řešení čištění odpadních vod

Ekologické řešení čištění odpadních vod

V místech, kde není připojení na klasickou kanalizaci, mají v podstatě majitelé nemovitostí pouze dvě základní možnosti řešení odtoku odpadních vod. V první řadě se jedná o klasickou uzavřenou jímku a v druhém případě o klasickou ČOV, kterou v podstatě představuje klasická velká plastová nádoba, ve …

Kvalitu vody v bazénu je třeba sledovat

Kvalitu vody v bazénu je třeba sledovat

Máte na vaší zahradě bazén a chcete mít koupací sezonu co možná nejdelší? Kdo by nechtěl? Zapotřebí je ovšem dávat velmi dobrý pozor na to, jak voda v interiéru vašeho bazénu vypadá. Mnohdy se totiž stává, že se velmi rychle kazí a vy byste mohli mít velký problém. Právě proto se podíváme podrobněji…[Nahoru ↑]


Nejčtenější články

Kustovnice čínská sazenice a pěstování

Kustovnice čínská sazenice a pěstování

Když se řekne sousloví zázračná čínská rostlina, pak si musíme nutně představit právě kustovnici čínskou označovanou jako Goji Berry. Její původ je ryze asijský a k nám byla donesena právě odtud. Když bychom měli být konkrétní, pak kustovnice goji pochází z velmi tvrdých a drsných podmínek. Díky svý…

Jak vybrat zahradní párty stan

Jak vybrat zahradní párty stan

Uspořádat na vlastní zahradě oslavu anebo jen setkání lidí je bezesporu skvělé. Tedy alespoň v případě, že vám vyjde počasí! Pokud se ale nechcete ohlížet na to, jak bude venku, pak si můžete pořídit kvalitní párty stan, který vás ochrání před deštěm i nepříznivými povětrnostními vlivy. V současnost…

Co potřebuje k pěstování gerbera v květináči

Co potřebuje k pěstování gerbera v květináči

Pěstování gerber je určitě hodně oblíbenou činností mnohých milovníků krásných květin. Tyto krásné květiny jsou doslova ozdobou mnohých zahradnictví a prodejen s květinami. Jednou ze základních součástí sortimentu takovýchto obchodů jsou určitě jak klasické gerbery, tak i gerbery v květináči. Druhá …