
Prevence pro nemoc růže
20. září 2011 - Rubrika: Ochrana zahradních rostlin a stromů - Autor: Radek Štěpán - reaguj na článekPěstování růží je velmi oblíbenou disciplínou mnohých zahradníků, kteří si zamilovali tyto krásné květiny, které patří k jedněm z nejkrásnějších, jež vůbec existují. Růže jako takové rostou sice poměrně dobře, jestliže mají dostatek vláhy a hnojiva. Pokud ovšem dojde k tomu, že růže nemají dostatek látek potřebných k výživě anebo že jsou napadeny některými škůdci, tak zpravidla bývá už pozdě a růže uvadají. Podívejme se tedy na základní hnojiva, které je možné použít. Nemoc růže tak bude pro ty, kteří hnojiv užijí, prakticky minulostí.
Inteligentní dlouhodobé hnojivo
Jako prevence může velmi dobře sloužit takzvané inteligentní dlouhodobé hnojivo, které se podává v podobě granulek. Takovýchto inteligentní hnojiv je na trhu velké množství, nicméně není od věci volit to, které obsahuje opravdu účinné látky. Na mysli máme především přítomnost rozličných stopových prvků v hnojivu. Budeme-li konkrétnější, tak jde o prvky, jako jsou hořčík, železo, mangan, zinek či bor a další. Granule jsou chráněny vrstvou pryskyřice. Díky tomuto nedochází přímo k okamžitému uvolňování látek. Jednat se také musí o ekologicky neškodné hnojivo, které nijak neuškodí samotné půdě.
Pozor na škůdce
Mimo samotné nepříjemnosti spojené s nedostatečným vyživováním růží, je zapotřebí také jmenovat nepříjemné škůdce, kteří mohou růže zničit. Ochranný granulát určený speciálně jako ochrana před napadením škůdci bude účinkovat a jedna dávka by měla vydržet přibližně dva až tři měsíce. Použít je možné takový granulát klidně i na pnoucí růže anebo jiné druhy růží. Účinek hnojiva při napadení škůdci je možné poznat již do třech dnů. U molic je tato doba delší a trvá zhruba pět dní.
Insekticidní granulát také stojí zato
Jednou z alternativ je zcela jistě také insekticidní granulát, který se používá ve spojení s klasickým hnojením. Insekticidní granulát se musí používat také v potřebném množství. Ideální je tak maximálně 1,5 gramu na jeden květináč. Substrát je nutné také velmi vydatně zalít.

Autor: Radek Štěpán
Pedagog, copywriter, ghostwriter, internetový freelancer Kontaktovat jej můžete na Google+
[Nahoru ↑]
Vložit komentář
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Nenašli jste co jste hledali?
[Nahoru ↑]
Nejčtenější články
Jak vybrat zahradní párty stan

Uspořádat na vlastní zahradě oslavu anebo jen setkání lidí je bezesporu skvělé. Tedy alespoň v případě, že vám vyjde počasí! Pokud se ale nechcete ohlížet na to, jak bude venku, pak si můžete pořídit kvalitní párty stan, který vás ochrání před deštěm i nepříznivými povětrnostními vlivy. V současnost…
Kustovnice čínská sazenice a pěstování

Když se řekne sousloví zázračná čínská rostlina, pak si musíme nutně představit právě kustovnici čínskou označovanou jako Goji Berry. Její původ je ryze asijský a k nám byla donesena právě odtud. Když bychom měli být konkrétní, pak kustovnice goji pochází z velmi tvrdých a drsných podmínek. Díky svý…
Co potřebuje k pěstování gerbera v květináči

Pěstování gerber je určitě hodně oblíbenou činností mnohých milovníků krásných květin. Tyto krásné květiny jsou doslova ozdobou mnohých zahradnictví a prodejen s květinami. Jednou ze základních součástí sortimentu takovýchto obchodů jsou určitě jak klasické gerbery, tak i gerbery v květináči. Druhá …
Co u nás hledáte?
choroby rybízu druhy slepic hvozdík zahradní jak naložit maso na uzení jarní postřik meruněk jarní postřik švestek kdy sázet cibuli kdy stříhat ovocné stromy kozí rohy pěstování nemoci rybízu papriky kozí rohy pěstování pěstování marihuany postřik na švestky postřik švestek přesazování růží proč se slepice ozobávají sazeni brambor sázení cibule sazeni fazolí setí rajčat stavba udírny stříhání jabloní na jaře stříhání jabloní strihani ovocných stromu stříhání stromů tipec u slepic tůje a ovocné stromy výsadba cibule výsev majoránkyHints