
Vybíráme zahradní postřikovače..
19. červenec 2010 - Rubrika: Ochrana zahradních rostlin a stromů - Autor: Radek Štěpán - reaguj na článekŠkůdci a různé nepříjemné choroby rostlin jsou v podstatě na mnoha zahradách prakticky na denním pořádku. Pokud chceme své rostliny chránit, tak je třeba si zakoupit kvalitní zahradní postřikovače. Ty lze v dnešní době najít poměrně hojně v různých obchodech, kde se prodává zahradní technika a velkých supermarketech! Jak si ale vybrat ten ideální? Hlavním kritériem pro výběr zahradních postřikovačů je především plocha, kterou chcete postřikovačem ošetřit!
Postřikování malých ploch
Pokud se rozhodnete, že budete postřikovat pouze menší plochy, tak bohatě vystačíte s postřikovačem ručním. Jeho objem bývá většinou stanoven na 1 až 2 litry: ideální je jeho použití na opravdu velmi malých plochách. Jde třeba o malé keříky anebo rostliny umístěné do květináče. Poměrně často se pořizuje na nepravidelné postřikování. Velkou výhodou je bezesporu jeho jednoduchost, což souvisí i s nenáročnou údržbou! Namíchat do něj stačí jen velmi malé množství postřiku.
Co si vzít na zahrádku?
Pokud jsou na vaší zahradě již vzrostlejší keře a stromky a dosahuje-li vaše zahrada větších rozměrů, jeví se jako ideální postřikovač zádový. Tento velmi univerzální a často využívaný přístroj má nádržku o objemu přibližně nějakých 15 až 20 litrů. K většině z těchto postřikovačů lze také zakoupit různé příslušenství. Většina těchto postřikovačů disponuje pístovými anebo membránovými čerpadly a dosahuje tak tlaku o velikosti až 3 barů. Díky dlouhé postřikovací trubici se s těmito postřikovači bez problémů dostanete až na stromky. Při postřikování rostlin budete narovnaní a vše proběhne bez potíží a za poměrně krátkou dobu.
Nemusíte vždy pumpovat!
Pokud vás děsí představa, že budete chodit po vaší zahradě a pumpovat ručně, aby vůbec váš postřikovač fungoval, tak si pořiďte postřikovač motorový, tedy respektive elektrický. Vzezřením vypadá v podstatě podobně jako postřikovač klasický pumpovací na záda, nicméně uvnitř tohoto přístroje je instalována baterie, díky které postřikovač vydrží ve funkčním stavu až několik hodin! Obsluha tohoto postřikovače je velmi jednoduchá, stačí pouze zmáčknout konkrétní tlačítko a můžete začít postřikovat!

Autor: Radek Štěpán
Pedagog, copywriter, ghostwriter, internetový freelancer Kontaktovat jej můžete na Google+
[Nahoru ↑]
Vložit komentář
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Nenašli jste co jste hledali?
[Nahoru ↑]
Nejčtenější články
Jak vybrat zahradní párty stan

Uspořádat na vlastní zahradě oslavu anebo jen setkání lidí je bezesporu skvělé. Tedy alespoň v případě, že vám vyjde počasí! Pokud se ale nechcete ohlížet na to, jak bude venku, pak si můžete pořídit kvalitní párty stan, který vás ochrání před deštěm i nepříznivými povětrnostními vlivy. V současnost…
Kustovnice čínská sazenice a pěstování

Když se řekne sousloví zázračná čínská rostlina, pak si musíme nutně představit právě kustovnici čínskou označovanou jako Goji Berry. Její původ je ryze asijský a k nám byla donesena právě odtud. Když bychom měli být konkrétní, pak kustovnice goji pochází z velmi tvrdých a drsných podmínek. Díky svý…
Co potřebuje k pěstování gerbera v květináči

Pěstování gerber je určitě hodně oblíbenou činností mnohých milovníků krásných květin. Tyto krásné květiny jsou doslova ozdobou mnohých zahradnictví a prodejen s květinami. Jednou ze základních součástí sortimentu takovýchto obchodů jsou určitě jak klasické gerbery, tak i gerbery v květináči. Druhá …
Co u nás hledáte?
choroby rybízu druhy slepic hvozdík zahradní jak naložit maso na uzení jarní postřik meruněk jarní postřik švestek kdy sázet cibuli kdy stříhat ovocné stromy kozí rohy pěstování nemoci rybízu papriky kozí rohy pěstování pěstování marihuany postřik na švestky postřik švestek přesazování růží proč se slepice ozobávají sazeni brambor sázení cibule sazeni fazolí setí rajčat stavba udírny stříhání jabloní na jaře stříhání jabloní strihani ovocných stromu stříhání stromů tipec u slepic tůje a ovocné stromy výsadba cibule výsev majoránkyHints