
Amarylis a jeho pěstování
19. říjen 2015 - Rubrika: Okrasné a užitkové rostliny - Autor: Radek Štěpán - reaguj na článekJestliže chcete na vaší zahradě krásné velké silné květy na mohutně vypadajícím stvolu, jste u amarylisu na správné adrese. Tato květina disponující spoustou krásných pestrobarevných kvítků je bezesporu skvělým tahem každého člověka, který kolem sebe chce mít poutavé a přitom přirozené prostředí. Amarylis se ostatně používá i na vytvoření nádherných aranžmá nejrůznějších oslav typu svateb a podobně. Vybírat si můžete z temně rudých odstínů anebo klidně i barvy oranžové, žíhané anebo jakékoli jiné. Pěstování amarylisu není nijak náročné, o čemž se přesvědčíme.
Vysazování cibulek
Nejprve je zapotřebí zakoupit kvalitní cibulky amarylisu. Optimální pro jejich pořízení je právě současná doba, tedy podzimní měsíce. Po nákupu byste je měli skladovat ve velmi tmavém prostředí, a to při teplotě pohybující se okolo 15 stupňů Celsia. Pokud se u cibulky totiž objeví poupátko, je to signál, že již musí směrem do země. Jedna třetina cibulky by přitom měla čnít na zem. Nezapomínejte přitom na kvalitní drenážní vrstvu. Při samotném vysazování by již teplota měla být na nějakých 20 stupních Celsia. Květináč by měl být na okně situovaném na jih či západ.
Zemina pro pěstování a další aspekty
Velmi důležité je při pěstování této květiny udržovat mírnou vlhkost podkladu. Minimálně tak musíte činit až do doby, kdy dojde k vyrašení květního stvolu. Není také špatné rostlinu přihnojit a pomoct jí tak ke kvalitnímu růstu. Existují speciální hnojiva na kvetoucí rostliny, takže není problém najít třeba v granulkách to pravé. Ven můžete dát rostlinu až v průběhu druhé poloviny měsíce května, kdy už nehrozí žádné mrazy. Na teplém místě dokáže vydržet velmi dlouhou dobu, než jí začnou žloutnout lístky.
Pečujte o amarylis i po odkvětu
Pro mnohé pěstitele jsou květiny po odkvětu tabu. U amarylisu byste se ale měli květině věnovat i v tuto dobu. Odkvetlé části je zapotřebí neprodleně odstranit, aby nedocházelo k dalšímu oslabování rostliny. Od poloviny léta je vhodné výrazně omezit zálivku a potom již nezalévat vůbec.

Autor: Radek Štěpán
Pedagog, copywriter, ghostwriter, internetový freelancer Kontaktovat jej můžete na Google+
[Nahoru ↑]
Vložit komentář
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Nenašli jste co jste hledali?
[Nahoru ↑]
Nejčtenější články
Jak vybrat zahradní párty stan

Uspořádat na vlastní zahradě oslavu anebo jen setkání lidí je bezesporu skvělé. Tedy alespoň v případě, že vám vyjde počasí! Pokud se ale nechcete ohlížet na to, jak bude venku, pak si můžete pořídit kvalitní párty stan, který vás ochrání před deštěm i nepříznivými povětrnostními vlivy. V současnost…
Kustovnice čínská sazenice a pěstování

Když se řekne sousloví zázračná čínská rostlina, pak si musíme nutně představit právě kustovnici čínskou označovanou jako Goji Berry. Její původ je ryze asijský a k nám byla donesena právě odtud. Když bychom měli být konkrétní, pak kustovnice goji pochází z velmi tvrdých a drsných podmínek. Díky svý…
Co potřebuje k pěstování gerbera v květináči

Pěstování gerber je určitě hodně oblíbenou činností mnohých milovníků krásných květin. Tyto krásné květiny jsou doslova ozdobou mnohých zahradnictví a prodejen s květinami. Jednou ze základních součástí sortimentu takovýchto obchodů jsou určitě jak klasické gerbery, tak i gerbery v květináči. Druhá …
Co u nás hledáte?
choroby rybízu druhy slepic hvozdík zahradní jak naložit maso na uzení jarní postřik meruněk jarní postřik švestek kdy sázet cibuli kdy stříhat ovocné stromy kozí rohy pěstování nemoci rybízu papriky kozí rohy pěstování pěstování marihuany postřik na švestky postřik švestek přesazování růží proč se slepice ozobávají sazeni brambor sázení cibule sazeni fazolí setí rajčat stavba udírny stříhání jabloní na jaře stříhání jabloní strihani ovocných stromu stříhání stromů tipec u slepic tůje a ovocné stromy výsadba cibule výsev majoránkyHints