Péče o podzimní astry, rozchodníky, hvězdice a další podzimní květiny
5. listopad 2010 - Rubrika: Okrasné a užitkové rostliny - Autor: Radek Štěpán - reaguj na článekPodzimní atmosféru na zahradě bez problémů navodí krásné kytky, mezi něž patří například podzimní astry, rozchodníky anebo různé druhy hvězdic. Jejich pěstování se velmi často opomíjí a některé okrasné zahrady jsou jakoby bez šťávy. Podívejme se na to, jak se o jednotlivé podzimní rostliny starat a kde je pěstovat. Mnoho domácích zahradníků a zahradnic se totiž lekne toho, že neví, které rostliny na podzim volit a kam je nejlepší tyto květiny vysazovat…
Kam vysadit podzimní rostliny?
V první řadě je třeba zdůraznit, že pojem podzimní květiny anebo podzimní rostliny je velmi široký a každá z nich má specifické vlastnosti a míru odolnosti vůči mrazům a dalším klimatický, změnám. Trvalky je dobré ještě vysadit na konci října a mnohdy i na počátku listopadu. Sadit je možné zejména méně vzrostlé trvalky. Určitě je třeba počítat s tím, že z pohledu zakořenění budou mít touto dobou zasazené trvalky mnohem méně vyvinutý kořenový systém než ty, které vyrostou ze sazenic na jaře. Jinak je možné využít i květináče a truhlíky, které mají odtokové otvory.
Hnojit podzimní rostliny?
Hnojit se dá prakticky drtivá většina podzimních rostlin. Zapomenout mimo jiné nelze ani na okrasné traviny. Hnojení je možné bez problémů vynechat v případě, že je konkrétní květina zasazená v půdě, jež je velmi bohatá na minerály a živiny. Pokud člověk nechce dávat prostor žádné chemii, lze volit třeba dávku klasického kompostu jednou ročně. S hnojivy je také třeba brzdit zejména v tom ohledu, že by rostliny mohly na zimu začít znovu nepřiměřeně bujet, což je v období klidu minimálně nestandardní.
Zasazení a zazimování některých dalších konkrétních květin
Zasazování většiny okrasných dřevin anebo květin zakoupených přímo v květináči je možné prakticky od jara do podzimu. Zasadit tak lze třeba takový ibišek, který může být klidně ozdobou interiéru. Určitě nelze zapomenout ani na růže. Jejich zazimování vypadá tak, že se na jednotlivé rostliny přihrne zemina a také rozložený kompost. Ten je možné vzít jak z klasické hromady kompostu, tak i třeba z takového kompostéru.
Autor: Radek Štěpán
Pedagog, copywriter, ghostwriter, internetový freelancer Kontaktovat jej můžete na Google+
[Nahoru ↑]
Vložit komentář
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Nenašli jste co jste hledali?
[Nahoru ↑]
Nejčtenější články
Kustovnice čínská sazenice a pěstování
Když se řekne sousloví zázračná čínská rostlina, pak si musíme nutně představit právě kustovnici čínskou označovanou jako Goji Berry. Její původ je ryze asijský a k nám byla donesena právě odtud. Když bychom měli být konkrétní, pak kustovnice goji pochází z velmi tvrdých a drsných podmínek. Díky svý…
Jak vybrat zahradní párty stan
Uspořádat na vlastní zahradě oslavu anebo jen setkání lidí je bezesporu skvělé. Tedy alespoň v případě, že vám vyjde počasí! Pokud se ale nechcete ohlížet na to, jak bude venku, pak si můžete pořídit kvalitní párty stan, který vás ochrání před deštěm i nepříznivými povětrnostními vlivy. V současnost…
Sázení cibule
Jednou z nejoblíbenějších tuzemských plodin je zcela jistě cibule. Její pěstování je hojné a cibuli lze spatřit prakticky na všech zahrádkách. Cibule je plodinou, která se může pochlubit velmi hlubokou historií. Původ cibule je v západní části Asie, konkrétně někde na půdě Iránu a Pakistánu. Pěstova…
Co u nás hledáte?
choroby rybízu druhy slepic hvozdík zahradní jak naložit maso na uzení jarní postřik meruněk jarní postřik švestek kdy sázet cibuli kdy stříhat ovocné stromy kozí rohy pěstování nemoci rybízu papriky kozí rohy pěstování pěstování marihuany postřik na švestky postřik švestek přesazování růží proč se slepice ozobávají sazeni brambor sázení cibule sazeni fazolí setí rajčat stavba udírny stříhání jabloní na jaře stříhání jabloní strihani ovocných stromu stříhání stromů tipec u slepic tůje a ovocné stromy výsadba cibule výsev majoránkyHints