Angínovník čínský jako skvělá prevence angíny či chřipky
30. prosinec 2013 - Rubrika: Vitamíny ze zahrady - Autor: Radek Štěpán - Komentáře: 1Zima je z pohledu různých onemocnění poměrně inkriminovaným obdobím. Právě proto je ideální se většině z nich vyhnout za pomocí dostatečné prevence. Takovýchto preventivních opatření lze uskutečnit velké množství, nicméně skutečně ideální jsou hlavně ta, která mají ryze přírodní charakter. Vynikající je především angínovník čínský. Tato asijská léčivá rostlina v našich podmínkách není ještě moc známá, nicméně postupem času se sem dostává a snaží se prorazit. Jaké jsou tedy konkrétně její charakteristiky?
Známý i neznámý Angínovník čínský
Podobně jako některé další léčivé i okrasné rostliny k nám přišel angínovník čínský z oblastí východní Asie. Tato léčivá trvalka má při onemocnění dýchacího ústrojí doslova magické účinky. Pěstovat se dá angínovník čínský v různých kultivarech. Ty jsou povětšinou stejné a rozdíl mezi nimi spočívá jen v barvě květu. U nás lze angínovník pěstovat jako pokojovou rostlinu. V létě může být venku anebo na balkóně a v zimě je zapotřebí angínovník umístit do tepla a uchránit tak před mrazem.
Podle čeho poznáme anginovník
Vzhled angínovníku čínského je specifický. Dorůst může klidně až do výšky jednoho metru. Vzhledově se jedná o trs mající listy mečovitého tvaru. Jejich barva je přitom sytě zelená. Pokud máte angínovník na nějakém viditelném místě, určitě neučiníte nic špatně. Vypadat bude moc hezky. Květy mohou být jak žluté, tak i červené anebo oranžové. Pro pěstování angínovníku je důležitá na humus bohatá půda a také dostatečné množství tepla. Potřebné je i neutrální pH prostředí.
Jak pozřít angínovník?
Angínovník je schopen pomoct proti různým typům onemocnění. Klasikou je zejména kašel, nicméně klidně může pomoct právě i před chřipkou anebo zastaví nemoci, jako je třeba angína u dětí a dospělých. Jestliže cítíte, že na vás bolest v krku jde, pak je vhodné si angínovník vzít. Učinit tak můžete jak u usušené formy angínovníku, který požvýkáte zhruba půl minuty anebo si můžete uvařit odvar. Angínovník má mírný toxický charakter, proto můžete denně žvýkat maximálně šestkrát a nápoj si můžete dát pouze krát za den v množství 125 mililitrů.
Autor: Radek Štěpán
Pedagog, copywriter, ghostwriter, internetový freelancer Kontaktovat jej můžete na Google+
[Nahoru ↑]
Vložit komentář
Komentáře
Aneta Šimková
středa, 24. srpen 201619:46
Dobrý den, mohl by jste mi moc prosím poradit, jestli ho mám po odkvětu ostříhat?
Napsal: Aneta Šimková [Odpovědět]
Nenašli jste co jste hledali?
[Nahoru ↑]
Nejčtenější články
Kustovnice čínská sazenice a pěstování
Když se řekne sousloví zázračná čínská rostlina, pak si musíme nutně představit právě kustovnici čínskou označovanou jako Goji Berry. Její původ je ryze asijský a k nám byla donesena právě odtud. Když bychom měli být konkrétní, pak kustovnice goji pochází z velmi tvrdých a drsných podmínek. Díky svý…
Jak vybrat zahradní párty stan
Uspořádat na vlastní zahradě oslavu anebo jen setkání lidí je bezesporu skvělé. Tedy alespoň v případě, že vám vyjde počasí! Pokud se ale nechcete ohlížet na to, jak bude venku, pak si můžete pořídit kvalitní párty stan, který vás ochrání před deštěm i nepříznivými povětrnostními vlivy. V současnost…
Sázení cibule
Jednou z nejoblíbenějších tuzemských plodin je zcela jistě cibule. Její pěstování je hojné a cibuli lze spatřit prakticky na všech zahrádkách. Cibule je plodinou, která se může pochlubit velmi hlubokou historií. Původ cibule je v západní části Asie, konkrétně někde na půdě Iránu a Pakistánu. Pěstova…
Co u nás hledáte?
choroby rybízu druhy slepic hvozdík zahradní jak naložit maso na uzení jarní postřik meruněk jarní postřik švestek kdy sázet cibuli kdy stříhat ovocné stromy kozí rohy pěstování nemoci rybízu papriky kozí rohy pěstování pěstování marihuany postřik na švestky postřik švestek přesazování růží proč se slepice ozobávají sazeni brambor sázení cibule sazeni fazolí setí rajčat stavba udírny stříhání jabloní na jaře stříhání jabloní strihani ovocných stromu stříhání stromů tipec u slepic tůje a ovocné stromy výsadba cibule výsev majoránkyHints