Samozavlažovací květináče usnadní pěstování
3. květen 2013 - Rubrika: Zahradní stavby a doplňky - Autor: Radek Štěpán - reaguj na článekKvětináče si najdou své místo v kterékoli domácnosti a pochopitelně i v exteriéru. Jejich jedinou nevýhodou je fakt, že rostliny v nich musíme pravidelně zalévat. Chcete-li mít doma takové květináče, o které je třeba se starat úplně minimálně, pak máte možnost koupě takzvaného samozavlažovacího květináče. Právě samozavlažovací květináče nabízejí minimální frekvenci zalévání, což ale není jejich jediná výhoda!
Pohodlné zalévání
Nejdůležitější výhodou samozavlažovacích květináčů je jejich takřka absolutní bezúdržbovost. Zatímco klasické zahradní květináče anebo květináče interiérové je nutné zalévat prakticky pořád, samozavlažovací květináče stačí z pohledu vody zásobit pouze jednou za tři měsíce. Samozavlažovací mechanismus, který je ukryt uvnitř květináče, sám reguluje přísun vody ke kořenům rostliny tak, aby neuschla nebo naopak neuhnila. Přitom stačí jen sledovat malou kontrolku, která zhruba po tříměsíčním období ukáže, že nastal čas vodu opět doplnit.
Designově povedené a ekologické květináče
Ani z pohledu designu samozavlažovací květináče rozhodně nezklamou. Zájemci si mohou vybrat z velkého množství různých tvarů a velikostí. Nejčastěji používaným materiálem na výrobu těchto květináčů je polyetylen, který se díky své vysoké odolnosti hodí jak do interiéru, tak i do venkovních prostor. Technická pryskyřice, jak se polyethylenu často říká, je navíc ekologicky vyráběná a plně recyklovatelná. Z tohoto důvodu osloví i ekologicky smýšlející jedince. Větší typy těchto květináčů mají navíc ze spodní strany kolečka, takže s nimi lze velmi snadno manipulovat.
Svítící samozavlažovací květináč
Když se k samozavlažovací funkci květináče přidá ještě výbava světlem, pak se jedná o vkusný a netradiční solitér. Svítící samozavlažovací květináč Cilindro Alto se určitě hodí do jakéhokoli prostoru. Díky svým rozsáhlejším rozměrům se hodí spíše někam do zahrady anebo do předsíně. Pěstují se v něm většinou dřeviny anebo více vzrostlé rostliny jiného typu.
Autor: Radek Štěpán
Pedagog, copywriter, ghostwriter, internetový freelancer Kontaktovat jej můžete na Google+
[Nahoru ↑]
Vložit komentář
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Nenašli jste co jste hledali?
[Nahoru ↑]
Nejčtenější články
Kustovnice čínská sazenice a pěstování
Když se řekne sousloví zázračná čínská rostlina, pak si musíme nutně představit právě kustovnici čínskou označovanou jako Goji Berry. Její původ je ryze asijský a k nám byla donesena právě odtud. Když bychom měli být konkrétní, pak kustovnice goji pochází z velmi tvrdých a drsných podmínek. Díky svý…
Jak vybrat zahradní párty stan
Uspořádat na vlastní zahradě oslavu anebo jen setkání lidí je bezesporu skvělé. Tedy alespoň v případě, že vám vyjde počasí! Pokud se ale nechcete ohlížet na to, jak bude venku, pak si můžete pořídit kvalitní párty stan, který vás ochrání před deštěm i nepříznivými povětrnostními vlivy. V současnost…
Sázení cibule
Jednou z nejoblíbenějších tuzemských plodin je zcela jistě cibule. Její pěstování je hojné a cibuli lze spatřit prakticky na všech zahrádkách. Cibule je plodinou, která se může pochlubit velmi hlubokou historií. Původ cibule je v západní části Asie, konkrétně někde na půdě Iránu a Pakistánu. Pěstova…
Co u nás hledáte?
choroby rybízu druhy slepic hvozdík zahradní jak naložit maso na uzení jarní postřik meruněk jarní postřik švestek kdy sázet cibuli kdy stříhat ovocné stromy kozí rohy pěstování nemoci rybízu papriky kozí rohy pěstování pěstování marihuany postřik na švestky postřik švestek přesazování růží proč se slepice ozobávají sazeni brambor sázení cibule sazeni fazolí setí rajčat stavba udírny stříhání jabloní na jaře stříhání jabloní strihani ovocných stromu stříhání stromů tipec u slepic tůje a ovocné stromy výsadba cibule výsev majoránkyHints