
Botanická zahrada Liberec láká hlavně skleníkovým areálem!
26. květen 2010 - Rubrika: Zahrady všude kolem nás - Autor: Radek Štěpán - reaguj na článekSpolehlivost a kvalitu představuje botanické zahrada v Liberci. V současnosti již překročila 110 let své existence, což už samo o sobě hovoří a její hluboké tradici. V současnosti rozhodně tato krásná botanická zahrada netěží pouze ze své historie, ale snaží se také být moderní a dodržovat současné trendy v pěstování různých rostlin. Ostatně o kvalitě, kterou Botanická zahrada Liberec má, svědčí i její návštěvnost, kdy sem zavítá každým rokem přes 100 000 návštěvníků!
Skleníkový areál jako magnet zahrady…
Celý skleníkový komplex v areálu botanické zahrady v Liberci je projektovaný a realizovaný ve tvaru rostlinných buněk. Autorem této zajímavé variace je architekt Ing. Pavel Vaněček. Celkový plocha skleníků činí přibližně 3000 m2. Rostliny mají vytvořeno v jednotlivých pavilonech přirozené prostředí, které jim vyhovuje. Z rostlin, které se tady vyskytují, je třeba jmenovat například leknínovou rostlinu viktorii. Jinak je hlavní náplní zaměstnanců této botanické zahrady pěstování orchideí. Upozornit je ale také třeba na krásné a pozoruhodné netřesky. Působivé jsou mimo jiné také oleandry. Krásné jsou také typické subtropické a tropické rostliny, mezi která řadíme velké množství palem a také kapradiny.
Botanická zahrada Liberec z pohledu venkovní expozice
Venkovní expozice této botanické zahrady je taktéž výjimečná a mnohé exponáty třeba taková Botanická zahrada Praha anebo Brno nenabídne. Ve venkovních prostorách botanické zahrady v Liberci lze spatřit například velmi rozsáhlé alpinum a také květenu mající své přirozené prostředí vysoko v horách. Zhlédnout lze například krásnou sbírku pěnišníků a také různé druhy azalky. Koncem června láká zejména sbírka překrásných plaménků. Nejvíce navštěvované oddělení je pravděpodobně to, v němž roste mokřadní flóra. Ve vstupním areálu botanické zahrady v Liberci se nachází jehličnaté a kvetoucí keře. Krásnou architekturu zahrad prezentují mimo jiné taktéž krásné kvetoucí záhony trvalek. Svůj půvab má zahrada v Liberci i v zimě, kdy zde lze spatřit několik zajímavých druhů.
Pěstitelské zázemí botanické zahrady
Botanická zahrada disponuje také poměrně silným pěstitelským zázemím, které zabezpečuje devět skleníků, v nichž se nachází různé mikroklima. Od roku 2003 je tato botanická zahrada záchranným centrem pro několik druhů rostlin. Nachází se zde takzvané karanténní oddělení, které se zabývá právě ohroženými druhy rostlin.

Autor: Radek Štěpán
Pedagog, copywriter, ghostwriter, internetový freelancer Kontaktovat jej můžete na Google+
[Nahoru ↑]
Vložit komentář
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Nenašli jste co jste hledali?
[Nahoru ↑]
Nejčtenější články
Kustovnice čínská sazenice a pěstování

Když se řekne sousloví zázračná čínská rostlina, pak si musíme nutně představit právě kustovnici čínskou označovanou jako Goji Berry. Její původ je ryze asijský a k nám byla donesena právě odtud. Když bychom měli být konkrétní, pak kustovnice goji pochází z velmi tvrdých a drsných podmínek. Díky svý…
Jak vybrat zahradní párty stan

Uspořádat na vlastní zahradě oslavu anebo jen setkání lidí je bezesporu skvělé. Tedy alespoň v případě, že vám vyjde počasí! Pokud se ale nechcete ohlížet na to, jak bude venku, pak si můžete pořídit kvalitní párty stan, který vás ochrání před deštěm i nepříznivými povětrnostními vlivy. V současnost…
Co potřebuje k pěstování gerbera v květináči

Pěstování gerber je určitě hodně oblíbenou činností mnohých milovníků krásných květin. Tyto krásné květiny jsou doslova ozdobou mnohých zahradnictví a prodejen s květinami. Jednou ze základních součástí sortimentu takovýchto obchodů jsou určitě jak klasické gerbery, tak i gerbery v květináči. Druhá …
Co u nás hledáte?
choroby rybízu druhy slepic hvozdík zahradní jak naložit maso na uzení jarní postřik meruněk jarní postřik švestek kdy sázet cibuli kdy stříhat ovocné stromy kozí rohy pěstování nemoci rybízu papriky kozí rohy pěstování pěstování marihuany postřik na švestky postřik švestek přesazování růží proč se slepice ozobávají sazeni brambor sázení cibule sazeni fazolí setí rajčat stavba udírny stříhání jabloní na jaře stříhání jabloní strihani ovocných stromu stříhání stromů tipec u slepic tůje a ovocné stromy výsadba cibule výsev majoránkyHints