
Jak se starat o pokojové rostliny?
13. listopad 2017 - Rubrika: Zimní zahrady a pokojové rostliny - Autor: Radek Štěpán - reaguj na článekZkušenosti s pěstováním nejrůznějších rostlin se předávají z generace na generaci. Pokud se k nám tyto zkušenosti však nedonesly, můžeme využít knihy od odborníků, ve kterých nám sdělují, to co potřebujeme vědět.
Obecné i specifické nároky rostlin
To co, však víme zaručeně všichni je, že k tomu aby rostlina rostla, potřebuje světlo, teplo, vlhkou půdu a také správný substrát. To jsou obecné požadavky nutné k růstu v podstatě u všech rostlin. Do našich domovů se však dostanou i rostliny, které mají specifické nároky, o kterých mnohdy ani nevíme. Pochází například z jiných klimatických oblastí, než které jsou u nás. Skoro všechny pokojové rostliny pochází z oblastí, které se vyznačují stejnou délkou dne i noci. To znamená, že v našem období tuto podmínku splňuje akorát jaro a léto a zbytek roku tyto rostliny trpí nedostatkem světla.
Volba správného umístění rostliny
Co se týká umístění pokojové rostliny, je nejdříve důležité posoudit světelné podmínky daného interiéru. Následně dle ročního období zvolit správné natočení pokojové rostliny za světlem i podle nasměrování oken dle světových stran. Každá rostlina však potřebuje jiné množství světla a podle toho je rozdělujeme alespoň na dvě kategorie. První kategorií jsou světlomilné rostliny a tou druhou stínomilné rostliny.
Pokojové rostliny do stínu
Většinou jsou to právě kouty bytu, které
chceme květinami oživit. A i to se dá vyřešit. Existují rostliny, které
mnoho světla nepotřebují. Jsou to právě stínomilné pokojové rostliny.
K těm nejznámějším patří například lopatkovec nebo africká fialka. Dále
také břečťan a kořenokvětka, která je nenáročná jak na světlo, tak i teplo.
Do místností, kde je stín a chladno, což jsou zejména chodby domů a bytů,
je ideální rostlinou kříženec břečťanu a prodary Fatshedera lizei. Tato
rostlina snáší dokonce teplotu až k bodu mrazu. Pokojové rostliny jsou
stále zelené ať se venku děje cokoliv, proto si zaslouží alespoň jednou za
týden naši péči. Více najdete v magazínu nasezahrada.com.

Autor: Radek Štěpán
Pedagog, copywriter, ghostwriter, internetový freelancer Kontaktovat jej můžete na Google+
[Nahoru ↑]
Vložit komentář
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Nenašli jste co jste hledali?
[Nahoru ↑]
Nejčtenější články
Jak vybrat zahradní párty stan

Uspořádat na vlastní zahradě oslavu anebo jen setkání lidí je bezesporu skvělé. Tedy alespoň v případě, že vám vyjde počasí! Pokud se ale nechcete ohlížet na to, jak bude venku, pak si můžete pořídit kvalitní párty stan, který vás ochrání před deštěm i nepříznivými povětrnostními vlivy. V současnost…
Kustovnice čínská sazenice a pěstování

Když se řekne sousloví zázračná čínská rostlina, pak si musíme nutně představit právě kustovnici čínskou označovanou jako Goji Berry. Její původ je ryze asijský a k nám byla donesena právě odtud. Když bychom měli být konkrétní, pak kustovnice goji pochází z velmi tvrdých a drsných podmínek. Díky svý…
Co potřebuje k pěstování gerbera v květináči

Pěstování gerber je určitě hodně oblíbenou činností mnohých milovníků krásných květin. Tyto krásné květiny jsou doslova ozdobou mnohých zahradnictví a prodejen s květinami. Jednou ze základních součástí sortimentu takovýchto obchodů jsou určitě jak klasické gerbery, tak i gerbery v květináči. Druhá …
Co u nás hledáte?
choroby rybízu druhy slepic hvozdík zahradní jak naložit maso na uzení jarní postřik meruněk jarní postřik švestek kdy sázet cibuli kdy stříhat ovocné stromy kozí rohy pěstování nemoci rybízu papriky kozí rohy pěstování pěstování marihuany postřik na švestky postřik švestek přesazování růží proč se slepice ozobávají sazeni brambor sázení cibule sazeni fazolí setí rajčat stavba udírny stříhání jabloní na jaře stříhání jabloní strihani ovocných stromu stříhání stromů tipec u slepic tůje a ovocné stromy výsadba cibule výsev majoránkyHints