InZahrada.cz - Moderní zahrada

Váš průvodce světem moderních zahrad


RSS kanál
verze pro tisk

V základní výbavě správného kutila by neměl chybět kvalitní pracovní oděv a další ochranné pomůcky

17. srpen 2016 - Rubrika: Komerční sdělení - Autor: roman beneš - reaguj na článek

Je váš manžel nebo tatínek vášnivý kutil? Rád pracuje na zahradě nebo v dílně? Neustále bere do rukou nářadí a má plné kapsy šroubků a hřebíků? Chce si vše doma opravit a vyrobit sám? V jeho výbavě by tedy určitě neměl chybět kvalitní pracovní oděv, který mu poskytne dostatečnou ochranu a může ho tak ušetřit případných zbytečných zranění.
Pracovní oděv si ale nemusí pořizovat pouze muži. Na zahrádce přeci rády pracují i ženy a děti. Nebojte se pořídit tedy kvalitní pracovní oděv i sobě nebo vašim dětem. Uvidíte, že budete při práci pak mnohem klidnější.

Úrazy ze zahrady nebo dílny jsou velmi časté, dá se jim přitom předejít

Velmi často se stává, že při práci na zahradě nebo v dílně přijde někdo k úrazu. Zbytečným zraněním jde ale kvalitním pracovním oděvem předejít.
Spoustu lidí si myslí, že pracovní oděvy jsou na práci doma a na zahradě zbytečné. Opak je ale pravdou. Spoustu drobných úrazů a zranění se stává při pracích na zahradě a okolo domu. Mnohdy jsou způsobeny právě nedostatečnou ochranou – například rukou nebo očí. Pokud i váš partner opomíjí ochranu v podobě pracovního oděvu a ostatních ochranných pomůcek, mějte se na pozoru a vezměte jeho bezpečí do vašich rukou.

Jaké ochranné prvky by určitě neměly chybět?

Ochranného vybavení a pomůcek je nepřeberné množství. Jaké by ale neměly určitě chybět?
Mezi ty nejzákladnější patří ochranný pracovní oděv, rukavice, brýle a obuv. Pracovní obuv by měla dokonale padnout, být pevná, pohodlná, měla by odolat i velmi nepříznivým povětrnostním podmínkám a měla by chránit nárty i kotníky.

Komerční sděleníKomerční sdělení

Při péči o váš dokonalý trávník, zejména pak při práci s běžnou i strunovou sekačkou, jsou nezbytné pevné a uzavřené pracovní boty, dlouhé kalhoty a na škodu rozhodně nejsou ani rukavice či ochranné brýle.

Pro práci na zahradě je nelepší vlastnit hned několik druhů pracovních a ochranných rukavic, které významně snižují riziko poranění rukou a chrání případné otevřené rány proti vniku infekce. Nosit by je měli nejen muži, ale i ženy nebo děti, které pomáhají při práci na zahradě. Při zbavování záhonů plevele jsou nejvhodnější rukavice s nepromokavou a protiskluzovou úpravou. Pro práci s chemikáliemi – například s bazénovou chemií či s chemickými postřiky, jsou vhodné rukavice gumové. Pro práci se dřevem a s pilou jsou ideálním řešením rukavice silné textilní, popřípadě anti-vibrační, které mohou být navíc v důležitých místech vyztužené proti prořezu.
Při práci s hlasitými zahradními nástroji nezapomínejte také na ochranu sluchu v podobě sluchadel či ušních špuntů.

Opravdový kutil by měl mít i kvalitní pracovní kalhoty, které mají dostatek kapes a jsou na namáhaných místech dostatečně vyztužené, a to nejčastěji v sedací části a na kolenou. Na zahradu se výborně hodí i tzv. „zástěry“ s našitými kapsami, kam si můžete uložit drobnosti a menší ruční nářadí, abyste ho měli při dané činnosti vždy při ruce.

Nutno je zmínit i další specifické a nebezpečné práce, jako je například práce s elektrickým proudem. Pro práci s proudem je vhodné použít antistatickou obuv a rukavice. Mezi další nebezpečné práce patří práce se svářečkou, při které je vhodné se obléknout do kožených pracovních oděvů a obuvi a v neposlední řadě se doporučuje použít svářecí kuklu. Při práci s chemikáliemi použijte ochranné brýle, roušku, chemicky odolné rukavice a nejlépe i overal.

ochranná kukla

V druhé části článku vám představíme několik produktů, které jsou vhodné pro každého kutila. K zakoupení těchto produktů a k prohlédnutí celé nabídky navštivte internetové stránky www.tomiscz.cz.

·        Montérkový oděv Emerton

Montérkový oděv Emerton se skládá z kalhot do pasu s pohodlným střihem a z odolné montérkové bundy.
Montérkové kalhoty jsou velmi kvalitní a odolné, nechybí vyztužení namáhaných míst polyesterem 600D. Na kolenou mají dvojí zesílení pro vložení nákoleníků, aby případné klečení u práce bylo pohodlné. Po stranách nechybí ani poutko na kladivo. Jsou vhodné i do velmi náročných podmínek. Cena: 550,-.

Pohodlnost a odolnost zároveň nabídne i montérková bunda Emerton, která má taktéž namáhaná místa vyztužena polyesterem 600D. Pod pažemi je odvětrávání a rukávy jsou zakončeny příjemnou elastickou manžetou. Cena: 630,-.

·        Bezpečnostní kotníková obuv Panda FLORIO 01 SRC

Pracovní kotníková obuv PANDA vám nabídne jak bezpečnost, tak i moderní design s antistatickou a protiskluzovou PU/TPU podrážkou. Obuv je voděodolná a nechybí ani odolnost vůči kyselinám či olejům. Svršek je vyroben z kůže v kombinaci s nylonem pro vysoký komfort. Cena 750,-.

obuv Panda

·        Pracovní rukavice

Rukavice CURLEW v oranžové barvě jsou vyrobené z jednobarevné hovězí štípenky. Mají příjemnou podšívku a polyesterový úplet. Výhodou je i reflexní barva na hřbetu a manžetě. Cena 73,-.

rukavice Curlew

Rukavice CIRLUS jsou vyrobené z bezešvého nylonového úpletu, který vám poskytne maximální komfort i ochranu. Napůl se máčí v polyuretanu na vodní bázi a na zápěstí mají pružnou manžetu. Barva je oranžovo-černá. Cena 50,-.

rukavice Cirlus

Rukavice FLAMINGO jsou šité z bavlněného úpletu, máčené v PVC. Mají polyuretanovou vložku a podšívku z teplákoviny, díky které jsou velmi pohodlné. Jejich celková délka je 35 cm, velikost 11. Barva je oranžová. Rukavice jsou chemicky odolné. Cena 150,-.

rukavice Flamingo

·        Ochranné brýle

Brýle 3M v oranžové barvě jsou vybaveny integrovaným chráničem obočí pro dokonalou ochranu očí i obličeje. Jsou opatřené pevným polykarbonátovým zorníkem s ochrannou vrstvou proti poškrábání a zamlžování. Ochrání vás i proti intenzivnímu modrému světlu. Mohou se kombinovat s respirátory 3M řady 9300, které jsou vhodné do prašného prostředí nebo při lakování, natírání či malování. Cena 280,-.

ochranné brýle

Svařovací štít UT - Ruční modrý štít s možností variabilního upevnění rukojeti, se sklem DIN 10 a zorníkem o velikosti 110x90 mm je vhodný především pro svářeče. Vyhovuje normě EN 175 a EN 166. Cena 166,- Kč včetně DPH na www.tomiscz.cz.Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Autor roman beneš

Autor: roman beneš

Autor se věnuje psaní článků a zajímá se o aktuální dění na internetu. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat jej můžete na Google+[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Ochranné prostředky jako skvělé ochranné pomůcky

Ochranné prostředky jako skvělé ochranné pomůcky

Většina rostlin v současné době potřebuje dostatečnou ochranu ke svému kvalitnímu růstu. Tento fakt je neoddiskutovatelný, jelikož škůdců se nachází v přírodě stále větší množství. Vaše zahrada rozhodně nemusí být žádnou výjimkou a naopak může nabízet vcelku příjemné útočiště pro mnohé z nich. Podív…

Co jsou ochranné pomůcky? Kdo je hradí?

Co jsou ochranné pomůcky? Kdo je hradí?

Ochranné pomůcky mohou být v některých provozech důležitější, než v jiných. Čím větší je míra nebezpečí újmy na zdraví nebo poškození oblečení, tím důležitější ochranné pomůcky jsou. Bohužel ne všechny jsou zaměstnanci přijímány, protože často zdržují nebo obtěžují při práci. Jejich používání ale má…


Zahradní domek by na zahradě neměl chybět

Zahradní domek by na zahradě neměl chybět

Hezká a hlavně efektivně řešená zahrada se dnes neobejde bez zahradních staveb. Jakousi klasikou se staly především zahradní domky. Oblíbenost těchto domků je vysoká, o čemž svědčí velké množství zahrad, v nichž jsou domky umístěny. Výběr zahradních domků a jejich realizace je natolik obrovský, že n…

Pracovní rukavice nejen na zahradu

Pracovní rukavice nejen na zahradu

Ochranné pracovní pomůcky jsou velmi důležité v jakémkoli zaměstnání a rozhodně není od věci využívat jejich služeb i v domácích podmínkách. Pokud máte doma zahradu, pak zcela jistě stojí za to koupit si kvalitní pracovní oděv, který vás na jednu stranu ochrání před případným úrazem a na druhou stra…[Nahoru ↑]


Nejčtenější články

Jak vybrat zahradní párty stan

Jak vybrat zahradní párty stan

Uspořádat na vlastní zahradě oslavu anebo jen setkání lidí je bezesporu skvělé. Tedy alespoň v případě, že vám vyjde počasí! Pokud se ale nechcete ohlížet na to, jak bude venku, pak si můžete pořídit kvalitní párty stan, který vás ochrání před deštěm i nepříznivými povětrnostními vlivy. V současnost…

Kustovnice čínská sazenice a pěstování

Kustovnice čínská sazenice a pěstování

Když se řekne sousloví zázračná čínská rostlina, pak si musíme nutně představit právě kustovnici čínskou označovanou jako Goji Berry. Její původ je ryze asijský a k nám byla donesena právě odtud. Když bychom měli být konkrétní, pak kustovnice goji pochází z velmi tvrdých a drsných podmínek. Díky svý…

Co potřebuje k pěstování gerbera v květináči

Co potřebuje k pěstování gerbera v květináči

Pěstování gerber je určitě hodně oblíbenou činností mnohých milovníků krásných květin. Tyto krásné květiny jsou doslova ozdobou mnohých zahradnictví a prodejen s květinami. Jednou ze základních součástí sortimentu takovýchto obchodů jsou určitě jak klasické gerbery, tak i gerbery v květináči. Druhá …