
Ochranné prostředky jako skvělé ochranné pomůcky
5. srpen 2013 - Rubrika: Ochrana zahradních rostlin a stromů - Autor: Radek Štěpán - reaguj na článekVětšina rostlin v současné době potřebuje dostatečnou ochranu ke svému kvalitnímu růstu. Tento fakt je neoddiskutovatelný, jelikož škůdců se nachází v přírodě stále větší množství. Vaše zahrada rozhodně nemusí být žádnou výjimkou a naopak může nabízet vcelku příjemné útočiště pro mnohé z nich. Podívejme se podrobněji, nač byste si při výběru konkrétního prostředku měli dát vlastně pozor. Aspektů je hned několik, takže je vhodné se na ně podrobněji zaměřit.
Účinná látka a aplikační forma
Prakticky všechny ochranné prostředky jsou chemického původu a jedná se o rozličné sloučeniny. Často jsou tyto látky orientovány nejenom na prevenci proti škůdcům, ale také třeba na hubení plevele okolo domu anebo na opatření proti mechům, a to i na střeše. Rezistence rostliny se takto zvyšuje mnohonásobně. Výjimkou může být třeba glyfosát u Roundupu, tolik známého hubiče plevele v trávníku. Aplikace je různá. Round up se rozstřikuje, nicméně u jiných prostředků se může jednat o granule, gel či prášek.
Další důležité charakteristiky
Je vhodné se rozhodnout, jestli budete chtít kontaktní nebo systémový prostředek. Kontaktní přípravky jsou nanášeny na povrch rostliny, čímž dochází k tomu, že působí přesně na tu část rostliny, která má být ošetřena. Důležitá je u těchto přípravků důslednost a pečlivost. Pokud je naneseme nesprávně, může to rostlině uškodit. Systémové prostředky působí prakticky na celou rostlinu, a to od kořene až po nadzemní část. Postemergentní prostředky se využívají až po vyklíčení plevele, preemergentní se hromadí v půdních prostorách a mohou být škodlivé prostředí.
Malý slovníček vybraných prostředků
Fungicidy – jsou přípravky zamezující chorobám houbovitého charakteru
Herbicidy – skupina prostředků hubící plevele
Insekticidy –hmyz hubící přípravky
Akaricidy – selektivní hubení roztočů, svilušek a klíšťat
Moluskocidy – přípravky hubící roztoče
Rodenticidy- proto hlodavcům
Nematocidy – hubí háďátka

Autor: Radek Štěpán
Pedagog, copywriter, ghostwriter, internetový freelancer Kontaktovat jej můžete na Google+
[Nahoru ↑]
Vložit komentář
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Nenašli jste co jste hledali?
[Nahoru ↑]
Nejčtenější články
Jak vybrat zahradní párty stan

Uspořádat na vlastní zahradě oslavu anebo jen setkání lidí je bezesporu skvělé. Tedy alespoň v případě, že vám vyjde počasí! Pokud se ale nechcete ohlížet na to, jak bude venku, pak si můžete pořídit kvalitní párty stan, který vás ochrání před deštěm i nepříznivými povětrnostními vlivy. V současnost…
Kustovnice čínská sazenice a pěstování

Když se řekne sousloví zázračná čínská rostlina, pak si musíme nutně představit právě kustovnici čínskou označovanou jako Goji Berry. Její původ je ryze asijský a k nám byla donesena právě odtud. Když bychom měli být konkrétní, pak kustovnice goji pochází z velmi tvrdých a drsných podmínek. Díky svý…
Co potřebuje k pěstování gerbera v květináči

Pěstování gerber je určitě hodně oblíbenou činností mnohých milovníků krásných květin. Tyto krásné květiny jsou doslova ozdobou mnohých zahradnictví a prodejen s květinami. Jednou ze základních součástí sortimentu takovýchto obchodů jsou určitě jak klasické gerbery, tak i gerbery v květináči. Druhá …
Co u nás hledáte?
choroby rybízu druhy slepic hvozdík zahradní jak naložit maso na uzení jarní postřik meruněk jarní postřik švestek kdy sázet cibuli kdy stříhat ovocné stromy kozí rohy pěstování nemoci rybízu papriky kozí rohy pěstování pěstování marihuany postřik na švestky postřik švestek přesazování růží proč se slepice ozobávají sazeni brambor sázení cibule sazeni fazolí setí rajčat stavba udírny stříhání jabloní na jaře stříhání jabloní strihani ovocných stromu stříhání stromů tipec u slepic tůje a ovocné stromy výsadba cibule výsev majoránkyHints