
Chytré zelené hnojení v souladu s přírodou
15. srpen 2011 - Rubrika: Ochrana zahradních rostlin a stromů - Autor: Radek Štěpán - reaguj na článekV podstatě každý člověk chce, aby jeho zahrada vzkvétala a plodila skvělé velké plody. Pokud ovšem není na zahradě velmi bohatá půda, tak se s takovouto úrodou jen velmi těžko kdy shledáme a neustále nám bude vrtat hlavou jak na to. Jednou z metod jak zvýšit výnosy je bezesporu hnojení. V současné době je nabídka hnojiv velmi pestrá, nicméně pokud člověk nechce sahat po chemických přípravcích, měl by určitě volit hnojení, které je ryze v souladu s přírodou. Ideální je v tomto ohledu zejména takzvané zelené hnojení. Jestliže nevíte, o jaké hnojení se jedná, tak vám o něm řekneme některá základní fakta.
Co je vlastně zelené hnojení?
Termín zelené hnojení je v současné době velmi často používán a mnozí lidé se o ně zajímají. je tomu tak zejména díky ekologickému hledisku. Prakticky nikdo nechce mít na zahrada chemické prostředky, které nejsou zrovna ekologické a v důsledku neprospívají lidskému zdraví.Zelené hnojení představuje alternativu za hnůj, nikoli mnohdy za hnojení chemického charakteru. Některé druhy zelených hnojiv se zasadí na záhon, kde mají být potom pěstovány některé vybrané plodiny a pak by měla být úroda kvalitnější.
Řepka a hořčice
Typickými rostlinami, které jsou považovány za zelené hnojení, jsou bezesporu řepka a také hořčice. Jestliže plánujete zasadit na váš záhon třeba brokolici, květák, zelí anebo kedlubny, jsou tyto dva druhy zelených plodin na hnojení skvělou volbou. Když bychom měli mluvit o dalších druzích zeleného hnojiva, tak hodně dobrá je také směs hrachu, boby, pelušky anebo ovsa. Tyto plodiny působí zejména proti různým bakteriím, které mohou také výnosy ohrozit.
Svazenka vratičolistá jako alternativa
Určitou možnost zeleného hnojení nabízí také svazenka vratičolistá. Pokud se zaseje v srpnu, tak za nějaké dva měsíce, tedy někdy v říjnu je k dispozici skvělé zelené hnojení. Poté, co začne svazenka odkvétat, stačí ji pouze posekat a zapravit dobře do půdy. Ta bude velmi kvalitně a hlavně přírodně zahnojena. Vynikající je zejména pěstování košťálovin na půdě, kde bylo toto zelené hnojení použito.

Autor: Radek Štěpán
Pedagog, copywriter, ghostwriter, internetový freelancer Kontaktovat jej můžete na Google+
[Nahoru ↑]
Vložit komentář
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Nenašli jste co jste hledali?
[Nahoru ↑]
Nejčtenější články
Jak vybrat zahradní párty stan

Uspořádat na vlastní zahradě oslavu anebo jen setkání lidí je bezesporu skvělé. Tedy alespoň v případě, že vám vyjde počasí! Pokud se ale nechcete ohlížet na to, jak bude venku, pak si můžete pořídit kvalitní párty stan, který vás ochrání před deštěm i nepříznivými povětrnostními vlivy. V současnost…
Kustovnice čínská sazenice a pěstování

Když se řekne sousloví zázračná čínská rostlina, pak si musíme nutně představit právě kustovnici čínskou označovanou jako Goji Berry. Její původ je ryze asijský a k nám byla donesena právě odtud. Když bychom měli být konkrétní, pak kustovnice goji pochází z velmi tvrdých a drsných podmínek. Díky svý…
Co potřebuje k pěstování gerbera v květináči

Pěstování gerber je určitě hodně oblíbenou činností mnohých milovníků krásných květin. Tyto krásné květiny jsou doslova ozdobou mnohých zahradnictví a prodejen s květinami. Jednou ze základních součástí sortimentu takovýchto obchodů jsou určitě jak klasické gerbery, tak i gerbery v květináči. Druhá …
Co u nás hledáte?
choroby rybízu druhy slepic hvozdík zahradní jak naložit maso na uzení jarní postřik meruněk jarní postřik švestek kdy sázet cibuli kdy stříhat ovocné stromy kozí rohy pěstování nemoci rybízu papriky kozí rohy pěstování pěstování marihuany postřik na švestky postřik švestek přesazování růží proč se slepice ozobávají sazeni brambor sázení cibule sazeni fazolí setí rajčat stavba udírny stříhání jabloní na jaře stříhání jabloní strihani ovocných stromu stříhání stromů tipec u slepic tůje a ovocné stromy výsadba cibule výsev majoránkyHints