Jarní postřik ovocných stromů
19. únor 2018 - Rubrika: Ochrana zahradních rostlin a stromů - Autor: Radek Štěpán - reaguj na článekPokud máte na zahradě ovocné stromy, určitě chcete sklízet jen jejich zdravé a bohaté plody. Někdy se však objeví choroby nebo škůdci, které nám toto potěšení neumožňují. Stromům pomáhají v boji proti škůdcům postřiky. V dnešním článku tedy bude řeč o jarním postřiku ovocných stromů, ať už se jedná o sloupové ovocné stromy nebo o ty klasické.
Jak dosáhnout skvělého účinku?
Postřiky ovocných stromů se provádí za nevětrného a suchého počasí. Ideální teplota je mezi 7 a 10°C. Aby byl postřik účinný, měl by na stromě vydržet alespoň dvě hodiny, po tuto dobu jej tak nesmí spláchnout déšť. Postřik však nesmí na stromě ani zmrznout. Kvůli těmto kritériím je nejvhodnějším měsícem březen, a to i z toho důvodu, že stromy ještě nemají většinou narašené pupeny. Nejúčinnější je postřik provádět po celé délce kmene i větví. Když se strom neošetří celý, může se postřik minout účinkem.
Čím postřik provádět?
Jestliže máme na zahradě ovocných stromů více, určitě se vyplatí do postřikovače investovat. Postřikovač je vybaven nádržkou, odměrkou a rozprašovačem. Koncentrát ředíme podle návodu a také dbáme na svoji ochranu. Používám brýle, rukavice i roušky. Jedná se přece jen o chemické přípravky. Dáváme také pozor, aby při postřiku nebyl nikdo v okolí. Pokud vám chemikálie zbyde, uskladníme ji na tmavé a suché místo.
Nezapomeňte na prevenci
Prevence je základ. Takže během pěstování kromě postřiku ovocných stromů, stříhání ovocných stromů provádíme i pravidelný řez ovocných stromů. Skvělou prevencí je také podzimní úklid okolo stromů, to znamená hrabání napadeného listí, plodů, větviček a následná likvidace. Někdy také odstraňování starých a nemocných částí stromů. Mezi další specifičtější prevenční kroky patří škrábání staré kůry, desinfekce kmenů vápnem. Kromě vápna můžeme kmeny stromů natírat i barvou. Před nástupem mrazíků kmeny klidně obalte plátnem, aby stromy lépe přečkaly mrazy.
Autor: Radek Štěpán
Pedagog, copywriter, ghostwriter, internetový freelancer Kontaktovat jej můžete na Google+
[Nahoru ↑]
Vložit komentář
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Nenašli jste co jste hledali?
[Nahoru ↑]
Nejčtenější články
Kustovnice čínská sazenice a pěstování
Když se řekne sousloví zázračná čínská rostlina, pak si musíme nutně představit právě kustovnici čínskou označovanou jako Goji Berry. Její původ je ryze asijský a k nám byla donesena právě odtud. Když bychom měli být konkrétní, pak kustovnice goji pochází z velmi tvrdých a drsných podmínek. Díky svý…
Jak vybrat zahradní párty stan
Uspořádat na vlastní zahradě oslavu anebo jen setkání lidí je bezesporu skvělé. Tedy alespoň v případě, že vám vyjde počasí! Pokud se ale nechcete ohlížet na to, jak bude venku, pak si můžete pořídit kvalitní párty stan, který vás ochrání před deštěm i nepříznivými povětrnostními vlivy. V současnost…
Sázení cibule
Jednou z nejoblíbenějších tuzemských plodin je zcela jistě cibule. Její pěstování je hojné a cibuli lze spatřit prakticky na všech zahrádkách. Cibule je plodinou, která se může pochlubit velmi hlubokou historií. Původ cibule je v západní části Asie, konkrétně někde na půdě Iránu a Pakistánu. Pěstova…
Co u nás hledáte?
choroby rybízu druhy slepic hvozdík zahradní jak naložit maso na uzení jarní postřik meruněk jarní postřik švestek kdy sázet cibuli kdy stříhat ovocné stromy kozí rohy pěstování nemoci rybízu papriky kozí rohy pěstování pěstování marihuany postřik na švestky postřik švestek přesazování růží proč se slepice ozobávají sazeni brambor sázení cibule sazeni fazolí setí rajčat stavba udírny stříhání jabloní na jaře stříhání jabloní strihani ovocných stromu stříhání stromů tipec u slepic tůje a ovocné stromy výsadba cibule výsev majoránkyHints