InZahrada.cz - Moderní zahrada

Váš průvodce světem moderních zahrad


RSS kanál




verze pro tisk

Jak na pěstování fuchsie?

10. červen 2011 - Rubrika: Okrasné a užitkové rostliny - Autor: Radek Štěpán - reaguj na článek

Vypěstovat si krásné květiny na své vlastní zahradě je mnohdy poměrně složitou záležitostí. V případě, že se zvolí nějaký nenáročný druh květin, je ovšem velmi pravděpodobné, že se dopracují ke zdárnému výsledku i méně zdatní zahradníci. Jedním z takovýchto druhů květin jsou zcela jistě také fuchsie. Pěstování fuchsie není nikterak složitou záležitostí za předpokladu, že člověk zná alespoň základní záležitostí, které se pěstování těchto nádherných květin týkají. Podívejme se tedy na pěstování fuchsie ve třech základních bodech…

Umístění fuchsie

Okrasné a užitkové rostliny Okrasné a užitkové rostliny

Základem pro pěstování fuchsie je určitě její umístění. Ideálním se jeví zejména hodně vzdušné stanoviště, které bude poměrně ukryté před spalujícím poledním sluníčkem. Mimo jižní stranu vyhovují fuchsiím prakticky všechny ostatní zeměpisné směry. Jižní orientaci je schopno snést jen několik velmi odolných kultivarů fuchsie. Zejména rozpálené ulice jsou pro fuchsie zničující. V létě je dobré mít fuchsie v truhlíku anebo přímo na zahradě. Při prvních mrazících je třeba je vybavit netkanou textilií. S letněním rostlin fuchsie je třeba začít počátkem května.

Zalévání a hnojení fuchsií

Pravidelná zálivka je velmi důležitá prakticky u jakýchkoli květin. Fuchsie potřebují vydatnou zálivku zejména v době vegetace. Pokud nemají dostatečnou vlhkost, tak dochází k přehřátí kořenového obalu, začínají vypadávat listy. Pozor je ovšem třeba si dát na přemokřený substrát, který vede k hnilobě. Zejména v miskách pod květináči zůstává často stát voda, která fuchsiím bude škodit. Pozor je třeba si také dát na zálivku při vysokých teplotách. V zimě stačí zalévat fuchsie klidně jednou za dva anebo tři týdny. Co se týká hnojení, tak jako vhodné hnojivo se jeví zejména Kristalon Start v měsíci dubnu či květnu a Kristalon na plod a květ v červnu.

Další péče o fuchsie

Určitě je zapotřebí také fuchsie tvarovat. Úpravu tvaru potřebuje jak fuchsie převislá, tak i ostatní druhy fuchsií. Zapotřebí je odstranit neživé výhony po zimním období a také v době rašení zkrátit nové výhony. Při prvních náznacích poupat by se již rostliny neměly stříhat! Důležité je také zazimování fuchsie. Venkovní zazimování fuchsie je v našich klimatických podmínkách utopickou záležitostí. Zazimování fuchsie je nutné stanoviště, na které se nedostane mráz! Přesazování fuchsií by se mělo dít v jarních měsících v první polovině dubna.



Hodnocení

4.08 hvězdiček / Hodnoceno: 13x


Autor Radek Štěpán

Autor: Radek Štěpán

Pedagog, copywriter, ghostwriter, internetový freelancer Kontaktovat jej můžete na Google+



[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Jak na pěstování fuchsie

Jak na pěstování fuchsie

Fuchsie je velmi oblíbená květina, zejména díky svým barvám květů a mnoha tvarům. Velice dlouho kvete, takže od jara do podzimu mohou tyto překrásné květiny zdobit vaše balkony či terasy. Vybrat si můžete fuchsie keříčkové, převislé nebo na kmínku. Pěstování a péče o fuchsie není zcela jednoduchá, j…

Zazimování pelargónie a přezimování fuchsie

Zazimování pelargónie a přezimování fuchsie

Krásné květiny jak na zahradu, tak i za okna zcela jistě patří. Výjimku nemohou tvořit ani pelargónie a fuchsie. Oboje dvoje květiny jsou spíše považovány za balkónové rostliny. Problém v jejich pěstovánín představují nejčastěji mnozí škůdci. Zima se na nich ovšem může podepsat také hodně nagativně.…


Pěstování cibule

Pěstování cibule

Výsadba cibule není v našich podmínkách ničím zvláštním, a dokonce by se dalo říct, že jde o jakýsi standard většiny zahrad v České republice. Cibule se stala velmi rozšířenou plodinou zejména díky svému poměrně všestrannému kuchyňskému použití a také díky množství vitamínů a tělu prospěšných látek,…

Pár slov k pěstování majoránky

Pár slov k pěstování majoránky

Majoránka patří mezi nejznámější druhy bylinek, které se používají v kuchyni. Její pěstování ještě stále není v našich končinách ryze tradiční záležitostí, jako je tomu třeba u pěstování pažitky anebo u jiných známých bylinek. Pěstování majoránky přitom není až tolik složitou záležitostí. Stačí o ně…



[Nahoru ↑]


Nejčtenější články

Kustovnice čínská sazenice a pěstování

Kustovnice čínská sazenice a pěstování

Když se řekne sousloví zázračná čínská rostlina, pak si musíme nutně představit právě kustovnici čínskou označovanou jako Goji Berry. Její původ je ryze asijský a k nám byla donesena právě odtud. Když bychom měli být konkrétní, pak kustovnice goji pochází z velmi tvrdých a drsných podmínek. Díky svý…

Jak vybrat zahradní párty stan

Jak vybrat zahradní párty stan

Uspořádat na vlastní zahradě oslavu anebo jen setkání lidí je bezesporu skvělé. Tedy alespoň v případě, že vám vyjde počasí! Pokud se ale nechcete ohlížet na to, jak bude venku, pak si můžete pořídit kvalitní párty stan, který vás ochrání před deštěm i nepříznivými povětrnostními vlivy. V současnost…

Sázení cibule

Sázení cibule

Jednou z nejoblíbenějších tuzemských plodin je zcela jistě cibule. Její pěstování je hojné a cibuli lze spatřit prakticky na všech zahrádkách. Cibule je plodinou, která se může pochlubit velmi hlubokou historií. Původ cibule je v západní části Asie, konkrétně někde na půdě Iránu a Pakistánu. Pěstova…