
Mezi nejznámější masožravé rostliny patří láčkovice australská
10. srpen 2010 - Rubrika: Okrasné a užitkové rostliny - Autor: Radek Štěpán - reaguj na článekPěstování masožravých rostlin je pro mnohé velkou zábavou a koníčkem, který se pěstování ovoce a zeleniny či klasických květin nemůže vyrovnat. Masožravé rostliny mají specifické potřeby a podmínky. Velmi zajímavým zástupcem masožravých rostlin je třeba láčkovice australská, botanickým názvem Cephalotus follicularis. Ta byla objevena botanikem Archibaldem Menziesem již na konci 18. století.
Láčkovice australská se představuje
Láčkovice australská je v podstatě jediným zástupcem svého druhu. Není příliš velká, co se týče výšky, a má ráda vlhká místa. Její domovinou je logicky Austrálie, konkrétně Jihoaustralská pánev. V zimním období při dostatečném množství světla, vytváří tato rostlina krásné sytě zelené listy. V létě láčkovice vytváří takzvaná okénka, do kterých chytá různý hmyz, jímž se živí. Ten je lákán zejména žlázami této rostliny, které jsou pro něj chutné. Poté, co hmyz do pasti usedne, již nemá žádnou šanci uniknout.
Základní rady pro pěstování
Pro pěstování láčkovice australské vám stačí bohatě plastové květináče s průměrem přibližně 14 centimetrů. Co se týče světla, tak rostliny potřebují dostatek světla, nicméně vystačí jim většinou světlo denní anebo polostín. Po zimě se doporučuje rostlinu přistínit, když ji pěstitel dává do zahrady. Optimální termín pro přestěhování rostliny je konec března. Teplotní optimum pro tuto rostlinu činí v létě 18- 30 stupňů Celsia a v zimě od 12 do 15 stupňů. Je dobré vědět, že láčkovice nezatuhne a nemá takzvané zimní období klidu. Ideálním substrátem používaným při pěstování této masožravé rostliny je klasická rašelina obsahující drcený perlit, či jemný štěrk. Zalévání by se mělo provádět dešťovou vodou anebo vodou převařenou či destilovanou.
Pozor na škůdce!
V zimním období je možné, že se na listech začne objevovat plíseň šedá. Menší rostliny jsou obvykle napadány mšicemi anebo smutnicemi. Při plísni je třeba jednotlivé napadené části postupně odstraňovat a postupně je stříkat fungicidy. Ideální je buď klasický Euparen anebo postřik Euparen multi. Smutnice lze likvidovat prostřednictvím postřiku Mospilanu anebo jiným insekticidům. Proti mšicím se také používá Pirimor. Z pohledu masité výživy stačí rostlině jedna moucha za měsíc, což je zanedbatelné množství!

Autor: Radek Štěpán
Pedagog, copywriter, ghostwriter, internetový freelancer Kontaktovat jej můžete na Google+
[Nahoru ↑]
Vložit komentář
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Nenašli jste co jste hledali?
[Nahoru ↑]
Nejčtenější články
Jak vybrat zahradní párty stan

Uspořádat na vlastní zahradě oslavu anebo jen setkání lidí je bezesporu skvělé. Tedy alespoň v případě, že vám vyjde počasí! Pokud se ale nechcete ohlížet na to, jak bude venku, pak si můžete pořídit kvalitní párty stan, který vás ochrání před deštěm i nepříznivými povětrnostními vlivy. V současnost…
Kustovnice čínská sazenice a pěstování

Když se řekne sousloví zázračná čínská rostlina, pak si musíme nutně představit právě kustovnici čínskou označovanou jako Goji Berry. Její původ je ryze asijský a k nám byla donesena právě odtud. Když bychom měli být konkrétní, pak kustovnice goji pochází z velmi tvrdých a drsných podmínek. Díky svý…
Co potřebuje k pěstování gerbera v květináči

Pěstování gerber je určitě hodně oblíbenou činností mnohých milovníků krásných květin. Tyto krásné květiny jsou doslova ozdobou mnohých zahradnictví a prodejen s květinami. Jednou ze základních součástí sortimentu takovýchto obchodů jsou určitě jak klasické gerbery, tak i gerbery v květináči. Druhá …
Co u nás hledáte?
choroby rybízu druhy slepic hvozdík zahradní jak naložit maso na uzení jarní postřik meruněk jarní postřik švestek kdy sázet cibuli kdy stříhat ovocné stromy kozí rohy pěstování nemoci rybízu papriky kozí rohy pěstování pěstování marihuany postřik na švestky postřik švestek přesazování růží proč se slepice ozobávají sazeni brambor sázení cibule sazeni fazolí setí rajčat stavba udírny stříhání jabloní na jaře stříhání jabloní strihani ovocných stromu stříhání stromů tipec u slepic tůje a ovocné stromy výsadba cibule výsev majoránkyHints