InZahrada.cz - Moderní zahrada

Váš průvodce světem moderních zahrad


RSS kanál
verze pro tisk

Podzimní posezení: Užijte si ho v nové naklápěcí pergole

26. srpen 2019 - Rubrika: Zahradní stavby a doplňky - Autor: Radek Štěpán - reaguj na článek

Léto je už pomalu pryč a pohodovému posezení pod širým nebem odzvonilo. Slunečné počasí začínají střídat pravidelnější deště. Teploty jsou ale přesto poměrně vysoké, a tak je škoda stěhovat se do interiéru domu, kde budete ostatně trávit celou zimu. Místo pro posezení na zahradě si přitom můžete velmi jednoduše vyšperkovat takovým způsobem, aby se tady dalo sedět klidně i na podzim, případně na jaře. Jak?

Pořiďte si stylovou pergolu. Že se vám tradiční dřevěná zrovna dvakrát nezamlouvá? Na trhu se dnes nachází spousta elegantnější a samozřejmě bezúdržbových materiálů.

Naším tipem je sklápěcí bioklimatická pergola PLACEO od Alaris. Právě ona je nejprodávanějším zbožím v daném segmentu. O jakou pergolu se jedná a jaké jsou její hlavní přednosti?

Populární řešení do exteriéru


Moderní stavby vyžadují efektivní řešení, které půjde s dobou. Pergoly PLACEO se vyznačují především rovnou obvodovou konstrukcí a střechou tvořenou sklápěcími hliníkovými lamelami. Ty lze jednoduše polohovat v rozpětí od 0° do 140°. Když se lamely semknou, vytvoří neprostupnou střechu.

Pergola PLACEO představuje plnohodnotnou ochranu vůči slunci, dešti, a dokonce také sněhu. Pergola může stát na 4 sloupech, nebo ji lze také částečně ukotvit ke stávajícímu objektu.

Moderní pergolaModerní pergola

Obrázek: Pergola v imitaci dřeva. Zdroj: alaris.cz

Skvělý společník do jakéhokoli počasí

Naklápěcí pergolu PLACEO od společnosti Alaris tvoří vysoce jakostní extrudované hliníkové profily. Základem celé konstrukce jsou příčné a podélné nosníky o rozměrech 225x50x120 mm. Velmi důležité jsou ale zejména hliníkové lamely z extrudovaných profilů o rozměru 202x47 mm.

Zapomenout nelze ani na sloupy s rozměrem 120x120 mm. Co se týká síly stěn, ta činí od 4 do 5 mm. Hliníkové lamely jsou vysoce odolné a zvládnou zatížení až do 900 N/m2. Jinak také pergola PLACEO od Alaris odolá větru, a to o rychlosti až 150 km/hod.

Obrázek: Možnosti spojování naklápěcí pergoly PLACEO. Zdroj: sunsystem.cz

Vyberte si ze spousty barevných odstínů

Mezi velké výhody pergol PLACEO se řadí také možnost volby takřka libovolného barevného provedení. Kompletně je celá konstrukce pergoly ošetřena práškovou barvou rakouské společnosti Tiger.

Záruka na lak činí celých 5 let. Povrchová úprava se řeší ve špičkových lakovnách, což ostatně deklarují i certifikáty kvality Qualicoat a GSB. Vybírat si můžete z matného a jemně strukturovaného povrchu pergoly. Zcela specifický vzhled získá pergola díky využití technologie Decoral. Získat tak můžete třeba dekory dřeva, mramoru, žuly nebo jiných známých materiálů. Konstrukce vypadá jako dřevěná pergola. Vzhledově je od originálu jen tak nerozeznáte.

Obrázek: Pergola v imitaci dřeva - detail. Zdroj: alaris.cz

Efektivní odvod dešťové vody

Moderní bioklimatické hliníkové pergoly tohoto typu zaručí naprosto efektivní odvod vody. Ta odchází z povrchu vnitřkem hliníkové konstrukce. Hliníkové lamely jsou už od výrobce elegantně vyspádované takovým způsobem, že směřují k odtokovým sloupům s integrovanou plastovou trubkou. Samotný vývod vody nemusí být vůbec vidět v případě, že bude směřovat pod podlahu. Voda může být odváděna i z boku.

Obrázek: Hliníková konstrukce sklápěcí pergoly PLACEO. Zdroj: sunsystem.cz

Screenové rolety Rolletix jako originální doplněk

Mezi originální příslušenství k této pergole patří také boční screenové rolety Rolletix. Právě ony tvoří skvělou ochrannou vrstvu před nejrůznějšími vlivy počasí. Jedná se především o nadměrné sluneční paprsky, případně dešťové kapky. Nabídnou vám také velmi efektivní ochranu soukromí. Základem tkaniny rolet jsou skleněná či polyesterová vlákna vybavená potahovanou vrstvou PVC. K samotné pergole si budete moci vybírat také spousty dalšího příslušenství. Konstrukce je řešena tak, aby k ní bylo možné co nejlépe připojit LED osvětlení. V nabídce prodejce jsou také variabilní systémy vytápění pergoly.
Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Autor Radek Štěpán

Autor: Radek Štěpán

Pedagog, copywriter, ghostwriter, internetový freelancer Kontaktovat jej můžete na Google+[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Péče o podzimní astry, rozchodníky, hvězdice a další podzimní květiny

Péče o podzimní astry, rozchodníky, hvězdice a další podzimní květiny

Podzimní atmosféru na zahradě bez problémů navodí krásné kytky, mezi něž patří například podzimní astry, rozchodníky anebo různé druhy hvězdic. Jejich pěstování se velmi často opomíjí a některé okrasné zahrady jsou jakoby bez šťávy. Podívejme se na to, jak se o jednotlivé podzimní rostliny starat a …

Jaké popínavé rostliny k vaší pergole?

Jaké popínavé rostliny k vaší pergole?

Pokud máte na avší zahrádce zahradní pergolu, určitě jste také uvažovali nad tím, jak tuto pergolu vyzdobit, a jaké popínavé rostliny k pergole dát. Touto otázkou jsme se zabývali a tady jsou odpovědi. Jen si vyberte!


Nové trendy při zavlažování zahrady

Nové trendy při zavlažování zahrady

Zavlažování zahrady je velmi důležitou součástí péče, kterou jí musíme věnovat. Pakliže by trávník a květiny na zahradě neměly dostatek vláhy, zahrada by zejména v sušším období po čase vypadala spíše jako vyprahlá sahara. Dnes už se ale nemusíte trápit tím, že budete neustále běhat po zahradě s kon…

Různé podzimní dekorace mohou nadchnout!

Různé podzimní dekorace mohou nadchnout!

Když přijde podzim, tak je zcela určitě zapotřebí tomu podřídit i chod samotné domácnosti. Nejen, že se posunuje čas a řeší spousta různých podzimních prací, ale volí se také krásné podzimní dekorace. V současné době je podzimní tvoření poměrně zanedbávanou záležitostí, jelikož lidé prostě a jednodu…[Nahoru ↑]


Nejčtenější články

Jak vybrat zahradní párty stan

Jak vybrat zahradní párty stan

Uspořádat na vlastní zahradě oslavu anebo jen setkání lidí je bezesporu skvělé. Tedy alespoň v případě, že vám vyjde počasí! Pokud se ale nechcete ohlížet na to, jak bude venku, pak si můžete pořídit kvalitní párty stan, který vás ochrání před deštěm i nepříznivými povětrnostními vlivy. V současnost…

Kustovnice čínská sazenice a pěstování

Kustovnice čínská sazenice a pěstování

Když se řekne sousloví zázračná čínská rostlina, pak si musíme nutně představit právě kustovnici čínskou označovanou jako Goji Berry. Její původ je ryze asijský a k nám byla donesena právě odtud. Když bychom měli být konkrétní, pak kustovnice goji pochází z velmi tvrdých a drsných podmínek. Díky svý…

Co potřebuje k pěstování gerbera v květináči

Co potřebuje k pěstování gerbera v květináči

Pěstování gerber je určitě hodně oblíbenou činností mnohých milovníků krásných květin. Tyto krásné květiny jsou doslova ozdobou mnohých zahradnictví a prodejen s květinami. Jednou ze základních součástí sortimentu takovýchto obchodů jsou určitě jak klasické gerbery, tak i gerbery v květináči. Druhá …