
Vybíráme obrubníky záhonu
13. červen 2011 - Rubrika: Zahradní stavby a doplňky - Autor: Radek Štěpán - reaguj na článekZáhony na každé zahradě by měly být zcela jistě reprezentativní záležitostí, a pokud máme záhon pouze jen tak v trávě, tak zrovna esteticky často nevypadá. Jednak dochází k tomu, že záhon prakticky splývá s okolím a jednak také není možné zabránit prorůstání plevele do samotného záhonu z okolních ploch. Toto prorůstání je možné do značné míry eliminovat mechanickým působením. To je nicméně značně pracné a také zbytečně časově náročnou záležitostí. Ideální volbou jsou bezesporu obrubníky záhonů. Právě ony jsou schopny veškeré zmiňované problémy velmi efektivně řešit!
Betonové zahradní obrubníky jako přežitek
Mnozí lidé volí na svou zahradu betonové zahradní obrubníky. Jejich použití ovšem není zcela určitě zrovna ideální záležitostí. V první řadě jsou tyto betonové obrubníky poměrně těžké a manipulace s nimi nemusí být zrovna nejjednodušší. Určitě je ovšem také třeba říct, že beton není zrovna nejpřírodnějším materiálem a časem je také možné, že obroste mechem anebo nějakými jinými rostlinami. Tvarování betonu také nepatří k nejjednodušším záležitostem. V současné době se již beton do zahrady klade minimálně. Když už, tak se třeba okraje záhonů vyztuží kamenem přírodního ražení. Ideální je beton zejména na chodníkové obrubníky.
Plastové obrubníky jako moderní řešení
Last je sice materiálem, který rozhodně není stavěn na přírodní bázi, nicméně v určitých momentech se do zahradního prostoru určitě hodí. Plastové obrubníky umí vytvořit velmi zajímavé a často nenápadné hranice jak mezi jednotlivými částmi samotných záhonů, tak i mezi záhony a okolními plochami. Většinou jsou tyto plastové obrubníky zatloukací, takže se jejich instalací by neměl být nejmenší problém.
Ohebnost a tvarovatelnost jako hlavní devízy
Plastové zahradní obrubníky jsou především skvěle tvarovatelné díky tomu, že jsou konstruovány tak, aby je bylo možné libovolně ohýbat. Volit lze prakticky jakoukoli barvu takovýchto obrubníků, přičemž nejvíce se bere zejména černá a také hnědá barva. Záleží na tom, jestli má být obrubník viditelný, anebo nikoli. Ceny plastových obrubníků jsou také přijatelné. Balení po 40 kusech se pohybuje kolem 500 korun.
.

Autor: Radek Štěpán
Pedagog, copywriter, ghostwriter, internetový freelancer Kontaktovat jej můžete na Google+
[Nahoru ↑]
Vložit komentář
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Nenašli jste co jste hledali?
[Nahoru ↑]
Nejčtenější články
Jak vybrat zahradní párty stan

Uspořádat na vlastní zahradě oslavu anebo jen setkání lidí je bezesporu skvělé. Tedy alespoň v případě, že vám vyjde počasí! Pokud se ale nechcete ohlížet na to, jak bude venku, pak si můžete pořídit kvalitní párty stan, který vás ochrání před deštěm i nepříznivými povětrnostními vlivy. V současnost…
Kustovnice čínská sazenice a pěstování

Když se řekne sousloví zázračná čínská rostlina, pak si musíme nutně představit právě kustovnici čínskou označovanou jako Goji Berry. Její původ je ryze asijský a k nám byla donesena právě odtud. Když bychom měli být konkrétní, pak kustovnice goji pochází z velmi tvrdých a drsných podmínek. Díky svý…
Co potřebuje k pěstování gerbera v květináči

Pěstování gerber je určitě hodně oblíbenou činností mnohých milovníků krásných květin. Tyto krásné květiny jsou doslova ozdobou mnohých zahradnictví a prodejen s květinami. Jednou ze základních součástí sortimentu takovýchto obchodů jsou určitě jak klasické gerbery, tak i gerbery v květináči. Druhá …
Co u nás hledáte?
choroby rybízu druhy slepic hvozdík zahradní jak naložit maso na uzení jarní postřik meruněk jarní postřik švestek kdy sázet cibuli kdy stříhat ovocné stromy kozí rohy pěstování nemoci rybízu papriky kozí rohy pěstování pěstování marihuany postřik na švestky postřik švestek přesazování růží proč se slepice ozobávají sazeni brambor sázení cibule sazeni fazolí setí rajčat stavba udírny stříhání jabloní na jaře stříhání jabloní strihani ovocných stromu stříhání stromů tipec u slepic tůje a ovocné stromy výsadba cibule výsev majoránkyHints