
Dracena patří mezi velmi oblíbené pokojové květiny navozující pohodu
7. listopad 2011 - Rubrika: Zimní zahrady a pokojové rostliny - Autor: Radek Štěpán - Komentáře: 1Dracena patří mezi velmi oblíbené pokojové rostliny, které jsou pěstovány i některými lidmi, kteří nemají s pěstováním pokojových květin až tolik zkušeností. Podívejme se na to, jak to vlastně vypadá s pěstováním draceny v našich podmínkách. Mnozí lidé vůbec neví, jak taková dracena vlastně vypadá, a proto je zapotřebí si o této pokojové rostlině něco málo říct. Dracena může být různých barev, přičemž nejvíce rozšířená je dracena barvy zelené, žluté a také červené. Z hlediska pěstování dracena není nijak složitou pokojovkou, i tak je ovšem zapotřebí se na její pěstování podívat zblízka.
Stanoviště a zálivka
Pokud se rozhodneme pro pěstování draceny, měli bychom si určitě uvědomit, že je nutné, aby v letním období stála na místě, které je chráněno před ostrým sluncem. V zimním období musí být dracena v interiéru a teplota rozhodně nesmí klesnout pod 15 stupňů Celsia. Jinak ji můžete vystavit mírnému slunci. Co se týká zálivky, tak nutné je pochopitelně hlavně lehkost. Rozhodně nesmí dojít v zimním období k přemokření rostliny.
Hnojení a množení draceny
Hnojit je třeba dracenu jednou za 14 dní v ostatních obdobích mimo zimu. Jako ideální se jeví hlavně hnojivo pro květiny. K rozmnožování draceny dochází prostřednictvím takzvaných kmínkových řízků. Ty se v letním období dají do substrátu určeného pro množení této pokojovky. Spodní teplota při množení je stanovena na 22 stupňů Celsia. Většinou zakoření i některé vrcholové řízky. Dá se množit i semeny, nicméně toto množení není tak efektivní jako množení řízkováním.
Další poznámky k pěstování draceny
Poznámek k pěstování draceny nemusí být až tolik, nicméně hodně dobré je každoroční přesazování mladých rostlin do substrátu běžné zahradnické zeminy. Když draceně zhnědnou listy, je to jasný signál, že dracena potřebuje velmi nutně vodu. Někdy také dochází ke znehodnocení rostliny v důsledku průvanu. Přemokření způsobí to, že kmínek měkne a vadne.

Autor: Radek Štěpán
Pedagog, copywriter, ghostwriter, internetový freelancer Kontaktovat jej můžete na Google+
[Nahoru ↑]
Vložit komentář
Komentáře
zaneta
neděle, 29. září 201320:37
Mam doma dracenu a chyta mi plisen bilou na listech co mam delat ?
Napsal: zaneta [Odpovědět]
Nenašli jste co jste hledali?
[Nahoru ↑]
Nejčtenější články
Jak vybrat zahradní párty stan

Uspořádat na vlastní zahradě oslavu anebo jen setkání lidí je bezesporu skvělé. Tedy alespoň v případě, že vám vyjde počasí! Pokud se ale nechcete ohlížet na to, jak bude venku, pak si můžete pořídit kvalitní párty stan, který vás ochrání před deštěm i nepříznivými povětrnostními vlivy. V současnost…
Kustovnice čínská sazenice a pěstování

Když se řekne sousloví zázračná čínská rostlina, pak si musíme nutně představit právě kustovnici čínskou označovanou jako Goji Berry. Její původ je ryze asijský a k nám byla donesena právě odtud. Když bychom měli být konkrétní, pak kustovnice goji pochází z velmi tvrdých a drsných podmínek. Díky svý…
Sázení cibule

Jednou z nejoblíbenějších tuzemských plodin je zcela jistě cibule. Její pěstování je hojné a cibuli lze spatřit prakticky na všech zahrádkách. Cibule je plodinou, která se může pochlubit velmi hlubokou historií. Původ cibule je v západní části Asie, konkrétně někde na půdě Iránu a Pakistánu. Pěstova…
Co u nás hledáte?
choroby rybízu druhy slepic hvozdík zahradní jak naložit maso na uzení jarní postřik meruněk jarní postřik švestek kdy sázet cibuli kdy stříhat ovocné stromy kozí rohy pěstování nemoci rybízu papriky kozí rohy pěstování pěstování marihuany postřik na švestky postřik švestek přesazování růží proč se slepice ozobávají sazeni brambor sázení cibule sazeni fazolí setí rajčat stavba udírny stříhání jabloní na jaře stříhání jabloní strihani ovocných stromu stříhání stromů tipec u slepic tůje a ovocné stromy výsadba cibule výsev majoránkyHints