
Ibišek se řadí mezi krásné pokojové květiny
25. březen 2013 - Rubrika: Zimní zahrady a pokojové rostliny - Autor: Radek Štěpán - reaguj na článekV zimním období je ideální najít si některou z rostlin, která vám bude dělat radost klidně i za oknem v pohodlí a teple rodinného krbu. Interiérové rostliny jsou většinou krásné a působí jako dokonalé oživení jakéhokoli prostoru uvnitř domu anebo bytu. Zajímavou a popravdě častou volbou vyznavačů pokojových rostlin jsou určitě mnohé druhy ibišku. Čínská růže, jak je ibišek mnohými lidmi nazýván, je typický především tím, že se jedná o vzhledově impozantní květinu, která může rozzářit jakýkoli pokoj. Podívejme se blíže na specifika pěstování ibišku a poukažme si na to, co je zapotřebí při jeho pěstování. Pokud se ibišku budete poctivě věnovat, určitě vás ve finále nezklame.
Základní charakteristika ibišku
Stálezelený ibišek se řadí do čeledi slézovitých a vyznačuje se krásným květenstvím, díky němuž si vlastně vydobyl své místo mezi pokojovými rostlinami. Jde prakticky o keř, který může být poněkud protažený, a jeho květy jsou ryze plné a mohou dosahovat celé řady barevných odstínů. Vy jako pěstitel si můžete přesně zvolit ibišek podle barvy jeho květu. Romantické jsou kupříkladu ibišky s rudými květy a ibišek s květy bílými jako lilie. Volit ale můžeme bez potíží i ibišek žlutý si krémový. Ostatně pokojové rostliny mohou ladit barvami k interiéru.
Kdy by měl ibišek být?
Ibišek patří mezi pokojové květiny, které potřebují světlo a teplo. V letním období můžeme mít ibišek venku v momentech, kdy svítí slunce. Naopak v zimě je zapotřebí dát ibišek dovnitř, což platí logicky i o deštivých dnech. V zimě je nezbytné hlavně světlé a chladné místo o teplotě pohybující se mezi 12 až 16 stupni Celsia. U vyšších teplot nedojde na rostlině ibišku k obrovské újmě, nicméně začne ztrácet listy, což je důsledek malého množství světla.
Zalévání a rozmnožování
V letním období musí být zalévání hojné, protože u suchého substrátu dochází k opadávání poupat rostliny, což jejímu zdraví logicky nesvědčí. V zimě stačí, když je zemina udržována ve vlhkém stavu. Hnojit můžeme ibišek v období počínajícím jarními měsíci a končícím srpnem. Ibišek se množí vrcholovými řízky a mělo by se takto dít pod fólií anebo ve skleníku.

Autor: Radek Štěpán
Pedagog, copywriter, ghostwriter, internetový freelancer Kontaktovat jej můžete na Google+
[Nahoru ↑]
Vložit komentář
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Nenašli jste co jste hledali?
[Nahoru ↑]
Nejčtenější články
Jak vybrat zahradní párty stan

Uspořádat na vlastní zahradě oslavu anebo jen setkání lidí je bezesporu skvělé. Tedy alespoň v případě, že vám vyjde počasí! Pokud se ale nechcete ohlížet na to, jak bude venku, pak si můžete pořídit kvalitní párty stan, který vás ochrání před deštěm i nepříznivými povětrnostními vlivy. V současnost…
Kustovnice čínská sazenice a pěstování

Když se řekne sousloví zázračná čínská rostlina, pak si musíme nutně představit právě kustovnici čínskou označovanou jako Goji Berry. Její původ je ryze asijský a k nám byla donesena právě odtud. Když bychom měli být konkrétní, pak kustovnice goji pochází z velmi tvrdých a drsných podmínek. Díky svý…
Sázení cibule

Jednou z nejoblíbenějších tuzemských plodin je zcela jistě cibule. Její pěstování je hojné a cibuli lze spatřit prakticky na všech zahrádkách. Cibule je plodinou, která se může pochlubit velmi hlubokou historií. Původ cibule je v západní části Asie, konkrétně někde na půdě Iránu a Pakistánu. Pěstova…
Co u nás hledáte?
choroby rybízu druhy slepic hvozdík zahradní jak naložit maso na uzení jarní postřik meruněk jarní postřik švestek kdy sázet cibuli kdy stříhat ovocné stromy kozí rohy pěstování nemoci rybízu papriky kozí rohy pěstování pěstování marihuany postřik na švestky postřik švestek přesazování růží proč se slepice ozobávají sazeni brambor sázení cibule sazeni fazolí setí rajčat stavba udírny stříhání jabloní na jaře stříhání jabloní strihani ovocných stromu stříhání stromů tipec u slepic tůje a ovocné stromy výsadba cibule výsev majoránkyHints