
Pěstování oleandru je u nás velmi oblíbené
4. červen 2012 - Rubrika: Okrasné a užitkové rostliny - Autor: Radek Štěpán - reaguj na článekKdyž by se měla nějak měřit atraktivita některých rostlin, tak by určitě na jedné z předních pozic musel zákonitě figurovat oleandr. Tato rostlin je přenosná a rozhodně je možné mluvit o tom, že nadělá spoustu krásy hned na několika různých místech, kde může být umístěna. Na pěstování oleandr určitě není nijak složitý a mezi jeho mnohé přednosti patří pochopitelně jak vzhled, tak i třeba jeho nádherná typická vůně a to, že se jedná o velmi flexibilní druh rostliny, který lze zasadit třeba i na balkon.
Krátká charakteristika oleandru
Pokud se člověk rozhodne pro pěstování oleandru, tak pochopitelně již určitě zná jeho základní charakteristiky. Oleandry jsou hodně hezky zeleně vybarvené keře, které také při správném zacházení s nimi kvetou. Pokud se pěstují v přírodě, tak často není problém, aby dosáhly klidně i čtyřmetrové výšky. Domovinou jsou pro oleandry zejména některé oblasti přímo ve Středomoří a také pochopitelně oblasti subtropů v Asii.
Pěstování oleandru v našich podmínkách
Při pěstování oleandrů je nutné vycházet přímo z toho, jaké podmínky mají přírodně rostoucí oleandry v oblastech, které jsou pro ně domovinou. Z hlediska pěstování oleandr ovšem určitě nijak náročnou rostlinou není. Pěstuje se na slunných místech, která také pochopitelně disponují velkým množství vláhy, a to zejména ve vegetačním období. Ideální teplotou je ta pohybující se kolem 30 stupňů Celsia. Bez problémů ovšem oleandr snese i extrém minus 10 stupňů Celsia. Z hlediska pěstování je oleandr zapotřebí dát do nádoby s dobrou drenážní vrstvou. Mladé rostliny je ideální přesazovat každoročně. Substrát musí být u oleandru stále mokrý.
Ořezání oleandru a množení
Ořezávání oleandru je velmi často diskutovanou tematikou. Oleandr stříhání prostě a jednoduše potřebuje. Staré a přerostlé větve je zapotřebí na podzim oříznout klidně i o celou třetinu anebo polovinu. Během zimy určitě vyraší nové výhonky, které je pak možné při výsadbě využít. Z těchto výhonů se řežou zhruba 10 až 15 centimetrů dlouhé řízky, jež sadíme do směsi rašeliny a písku. Doba zakořenění se pohybuje mezi čtyřmi až pěti týdny.

Autor: Radek Štěpán
Pedagog, copywriter, ghostwriter, internetový freelancer Kontaktovat jej můžete na Google+
[Nahoru ↑]
Vložit komentář
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Nenašli jste co jste hledali?
[Nahoru ↑]
Nejčtenější články
Kustovnice čínská sazenice a pěstování

Když se řekne sousloví zázračná čínská rostlina, pak si musíme nutně představit právě kustovnici čínskou označovanou jako Goji Berry. Její původ je ryze asijský a k nám byla donesena právě odtud. Když bychom měli být konkrétní, pak kustovnice goji pochází z velmi tvrdých a drsných podmínek. Díky svý…
Jak vybrat zahradní párty stan

Uspořádat na vlastní zahradě oslavu anebo jen setkání lidí je bezesporu skvělé. Tedy alespoň v případě, že vám vyjde počasí! Pokud se ale nechcete ohlížet na to, jak bude venku, pak si můžete pořídit kvalitní párty stan, který vás ochrání před deštěm i nepříznivými povětrnostními vlivy. V současnost…
Co potřebuje k pěstování gerbera v květináči

Pěstování gerber je určitě hodně oblíbenou činností mnohých milovníků krásných květin. Tyto krásné květiny jsou doslova ozdobou mnohých zahradnictví a prodejen s květinami. Jednou ze základních součástí sortimentu takovýchto obchodů jsou určitě jak klasické gerbery, tak i gerbery v květináči. Druhá …
Co u nás hledáte?
choroby rybízu druhy slepic hvozdík zahradní jak naložit maso na uzení jarní postřik meruněk jarní postřik švestek kdy sázet cibuli kdy stříhat ovocné stromy kozí rohy pěstování nemoci rybízu papriky kozí rohy pěstování pěstování marihuany postřik na švestky postřik švestek přesazování růží proč se slepice ozobávají sazeni brambor sázení cibule sazeni fazolí setí rajčat stavba udírny stříhání jabloní na jaře stříhání jabloní strihani ovocných stromu stříhání stromů tipec u slepic tůje a ovocné stromy výsadba cibule výsev majoránkyHints