
Jak na opravdu kvalitní výsev paprik?
9. březen 2011 - Rubrika: Pěstování ovoce a zeleniny - Autor: Radek Štěpán - Komentáře: 3Papriky patří mezi nejoblíbenější druhy zeleniny a není ani divu, že je také řazena mezi plodiny, které se vysévají na zahradách pravděpodobně nejvíce. Na otázku, prčo právě výsev paprik, bychom si mohli odpovědět hned několika různými argumenty. Tím prvním je zcela jistě samotné využití papriky v kuchyni. Její skvělá chuť je využívána prakticky všemi restauracemi a gastronomickými podniky. V domácnosti je v rukou hospodyněk také velmi často. Určitě je třeba také zmínit řadu vitamínů a tělu prospěšných látek, které papriky obsahují. Typické jsou například karotenoidy, capsanthin anebo mastné kyseliny či pro lidský organismus nezbytný vitamín C.
Umístění a samotný výsev paprik
Hodně důležité je zejména samotné umístění sadby paprik a poté později umístění samotných rostlinek. Papriky si doslova vyžadují stanoviště, na které dopadá velké nosoví sluníčka. Svit by ovšem neměl být přímý. Určitě je také velmi důležitá samotná půda, která by měla disponovat poměrně velkou propustností a velkým množstvím živin. Výsev paprik je ideální jen případě, že zvolíme předpěstování. V tomto má pěstování paprik určité úskalí. Do truhlíku je třeba dát papriky již v únoru či v období na počátku měsíce března. Po výsevu do sadbovačů je ideální zakrýt sadbu paprik fólií a udržovat v místnosti teplotu kolem 25 stupňů Celsia.
Další výsadba paprik
Určitě nelze zapomenout ani na pikýrování paprik. Když na malých rostlinkách paprik vyraší alespoň dva lístečky, je čas přesadit rostlinku do květináče. Setí paprik na konečné stanoviště je ideální provést někdy na konci měsíce dubna. Pokud ovšem panovala tuhá zima, není problém ještě počkat. V případě menších přízemních mrazíků by mohlo dojít k úhynu samotné rostliny. Důležité je také dodržovat spon výsadby paprik tak, aby byl stanoven přibližně na nějakých 50 na 50 centimetrů.
Zalévání a hnojení paprik jako základ
Určitě je během pěstování nutné dbát na to, aby byly papriky kvalitně zalévány. Od začátku potřebují opravdu dostatečný přístup vody živin. Používat bychom na zalévání měli vlažnou vodu a zálivku provádět k večeru. Velmi důležité je také hnojení paprik. Z hnojiv bychom mohli vypíchnout třeba Cererit.
Hodnocení
2.95 hvězdiček / Hodnoceno: 21x

Autor: Radek Štěpán
Pedagog, copywriter, ghostwriter, internetový freelancer Kontaktovat jej můžete na Google+
[Nahoru ↑]
Vložit komentář
Komentáře
Pedro
sobota, 17. březen 201211:19
Test klíčivosti semen chilli paprik http://www.seminka-chilli.cz/chilliseminka/5-O-CHILLI/20-Testy-klicivosti-semen-chilli
Napsal: Pedro [Odpovědět]
Vašek
pondělí, 16. duben 201209:51
"Setí paprik na konečné stanoviště je ideální provést někdy v polovině měsíce března."
Nedej bože aby to nějaký začátečník vysazoval dle vašeho návodu.Nejen gramatické chyby ale také vyložené kraviny, zřejmě to napsal nějaký farmář který vlastní 1,5m2 balkonu.
Napsal: Vašek [Odpovědět]
Tichota Jří
čtvrtek, 5. únor 201517:26
Nenašli jste co jste hledali?
[Nahoru ↑]
Nejčtenější články
Jak vybrat zahradní párty stan

Uspořádat na vlastní zahradě oslavu anebo jen setkání lidí je bezesporu skvělé. Tedy alespoň v případě, že vám vyjde počasí! Pokud se ale nechcete ohlížet na to, jak bude venku, pak si můžete pořídit kvalitní párty stan, který vás ochrání před deštěm i nepříznivými povětrnostními vlivy. V současnost…
Kustovnice čínská sazenice a pěstování

Když se řekne sousloví zázračná čínská rostlina, pak si musíme nutně představit právě kustovnici čínskou označovanou jako Goji Berry. Její původ je ryze asijský a k nám byla donesena právě odtud. Když bychom měli být konkrétní, pak kustovnice goji pochází z velmi tvrdých a drsných podmínek. Díky svý…
Co potřebuje k pěstování gerbera v květináči

Pěstování gerber je určitě hodně oblíbenou činností mnohých milovníků krásných květin. Tyto krásné květiny jsou doslova ozdobou mnohých zahradnictví a prodejen s květinami. Jednou ze základních součástí sortimentu takovýchto obchodů jsou určitě jak klasické gerbery, tak i gerbery v květináči. Druhá …
Co u nás hledáte?
choroby rybízu druhy slepic hvozdík zahradní jak naložit maso na uzení jarní postřik meruněk jarní postřik švestek kdy sázet cibuli kdy stříhat ovocné stromy kozí rohy pěstování nemoci rybízu papriky kozí rohy pěstování pěstování marihuany postřik na švestky postřik švestek přesazování růží proč se slepice ozobávají sazeni brambor sázení cibule sazeni fazolí setí rajčat stavba udírny stříhání jabloní na jaře stříhání jabloní strihani ovocných stromu stříhání stromů tipec u slepic tůje a ovocné stromy výsadba cibule výsev majoránkyHints