Možností zpracování jablek je spousta
3. říjen 2016 - Rubrika: Pěstování ovoce a zeleniny - Autor: Radek Štěpán - reaguj na článekLetošní sadařská sezona se postupně chýlí ke svému konci a mnohdy člověk neví, co by měl dělat s tunami jablek, které se urodí na zahradě. Možností je pochopitelně spousta. Všechny ale vyžadují určitá specifika. Proto se na ty nejznámější podíváme pod drobnohledem. Třeba i vás do jisté míry inspirujeme k tomu, že si budete jablek z vlastní zahrádky mnohem více vážit a dokážete vitamínů z nich pocházejících na maximum. Alternativ je skutečně spousta.
Uskladnění jablek ve sklepě
Asi největší klasiku představuje uskladnění jablek ve sklepě. Pokud jich máte spousty, pak se s nimi nijak výrazně nenadřete a pohodlně je pouze dáte do připravených bedýnek. Stoprocentně byste neměli bedny nijak výrazně přecpávat množstvím ovoce, jinak začne docházet k otlačeninám vedoucím k následnému počátku hniloby. Také je zapotřebí mít ve sklepě ideální klima typické konstantní teplotou. V dobách největšího horka nesmí jít do interiéru horký vzduch. Naopak v zimě nesmí ve sklepě mrznout.
Sušená jablka
Kdo by neměl rád křížaly. Sušení jablek dnes není při existenci spousty druhů sušiček nijak náročným procesem. Zvládne jej prakticky každý člověk. Přesto ale doporučujeme sušení na teplém vzduchu, které je mnohem pomalejší a k ovoci šetrnější. To si zachová mnohem více vitamínů a lidskému tělu prospěšných látek. Moderní sušičky jsou ovšem nepoměrně rychlejší a během několika málo minut máte nasušeno.
Skvělý mošt
Vynikající volbou je i moštování. Jestliže se pro něj rozhodnete. Měli byste mošt posléze také zavařit. Jen tak totiž vydrží velmi dlouhou dobu v čerstvém stavu a nebude kvasit. Mnohdy se doporučuje mimo předvařování i přidání trochy křenu do moštu. Chuť se sice jemně změní, nicméně mošt se dlouhou dobu nezkazí. Vy si tak budete moci dopřát vitamínů i v tuhé zimě.
Autor: Radek Štěpán
Pedagog, copywriter, ghostwriter, internetový freelancer Kontaktovat jej můžete na Google+
[Nahoru ↑]
Vložit komentář
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Nenašli jste co jste hledali?
[Nahoru ↑]
Nejčtenější články
Kustovnice čínská sazenice a pěstování
Když se řekne sousloví zázračná čínská rostlina, pak si musíme nutně představit právě kustovnici čínskou označovanou jako Goji Berry. Její původ je ryze asijský a k nám byla donesena právě odtud. Když bychom měli být konkrétní, pak kustovnice goji pochází z velmi tvrdých a drsných podmínek. Díky svý…
Jak vybrat zahradní párty stan
Uspořádat na vlastní zahradě oslavu anebo jen setkání lidí je bezesporu skvělé. Tedy alespoň v případě, že vám vyjde počasí! Pokud se ale nechcete ohlížet na to, jak bude venku, pak si můžete pořídit kvalitní párty stan, který vás ochrání před deštěm i nepříznivými povětrnostními vlivy. V současnost…
Sázení cibule
Jednou z nejoblíbenějších tuzemských plodin je zcela jistě cibule. Její pěstování je hojné a cibuli lze spatřit prakticky na všech zahrádkách. Cibule je plodinou, která se může pochlubit velmi hlubokou historií. Původ cibule je v západní části Asie, konkrétně někde na půdě Iránu a Pakistánu. Pěstova…
Co u nás hledáte?
choroby rybízu druhy slepic hvozdík zahradní jak naložit maso na uzení jarní postřik meruněk jarní postřik švestek kdy sázet cibuli kdy stříhat ovocné stromy kozí rohy pěstování nemoci rybízu papriky kozí rohy pěstování pěstování marihuany postřik na švestky postřik švestek přesazování růží proč se slepice ozobávají sazeni brambor sázení cibule sazeni fazolí setí rajčat stavba udírny stříhání jabloní na jaře stříhání jabloní strihani ovocných stromu stříhání stromů tipec u slepic tůje a ovocné stromy výsadba cibule výsev majoránkyHints