
Pěstování manga z pecky
14. prosinec 2015 - Rubrika: Pěstování ovoce a zeleniny - Autor: Radek Štěpán - reaguj na článekŠťavnaté mango se řadí mezi tropické plodiny s největším obsahem vitamínů a pro lidský organismus potřebných látek. Jeho sladká chuť je také zcela specifická a velmi příjemná. Jestliže si budete chtít zakoupit plod manga v obchodě, musíte se připravit, že pod 30 korun půjde jen velmi těžko. Jeho kvalita nemusí být přitom vždy úplně valná. I proto není od věci pokusit se vypěstovat vlastní mango doma na zahradě, anebo spíše ve skleníku či zimní zahradě. Vypěstovat lze mango i z pecky, nicméně o nijak jednoduchý proces se nejedná. Rádi vám ale v pěstování manga podáme pomocnou ruku.
Vysazování manga z pecky
Velmi důležitou roli hraje výsadba manga podle pravidel. Ta je třeba dodržet, jinak se úspěch nedostaví. Pecku je třeba z manga velmi opatrně vyjmout. Vyplatí se jej nechat i přezrát. U klasického zralého manga se na ni zpravidla lepí dužnina, která je mnohdy úplně přirostlá. Když už pecku máme, stačí ji dát do předem připraveného substrátu. Výhon by měl směřovat dolů přímo ke dnu nádoby. Neměla by být zahrabána nijak výrazně pod povrchem hlíny. Kořeny budou u manga velmi hluboké a dostanou se až ke spodnímu okraji, tedy ke dnu květináče.
Pravidelná zálivka nutná!
Zálivka je alfou a omegou při pěstování jakýchkoli exotických rostlin. Mango není výjimkou. Zalévat je ale třeba ryze přiměřeně a nepřehánět to. Mango nesmí mít úplně proschlou půdu, ale nemělo by ani v půdní lázni plavat. Pokud budete rostlinu dlouhodoběji přelévat, dojde k postupnému zahnívání kořenů, což je pochopitelně nežádoucí. Určitě buďte trpěliví, jelikož mango se dostanete ze substrátu až po nějakých 14 dnech.
Dostatek tepla a světla
Mango jako každá tropická rostlina potřebuje abnormální přísun tepla a světla. Po celý rok je zapotřebí mu těchto podmínek dopřávat, a to hojně. V zimě není od věci přisvítit i termolampou a pomoct tak mangu ke kvalitnějšímu růstu. Ideální je teplota oscilující okolo 27 stupňů Celsia. V zimě může být teplota i nižší, pod 18 stupňů by ale klesnout neměla.

Autor: Radek Štěpán
Pedagog, copywriter, ghostwriter, internetový freelancer Kontaktovat jej můžete na Google+
[Nahoru ↑]
Vložit komentář
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Nenašli jste co jste hledali?
[Nahoru ↑]
Nejčtenější články
Jak vybrat zahradní párty stan

Uspořádat na vlastní zahradě oslavu anebo jen setkání lidí je bezesporu skvělé. Tedy alespoň v případě, že vám vyjde počasí! Pokud se ale nechcete ohlížet na to, jak bude venku, pak si můžete pořídit kvalitní párty stan, který vás ochrání před deštěm i nepříznivými povětrnostními vlivy. V současnost…
Kustovnice čínská sazenice a pěstování

Když se řekne sousloví zázračná čínská rostlina, pak si musíme nutně představit právě kustovnici čínskou označovanou jako Goji Berry. Její původ je ryze asijský a k nám byla donesena právě odtud. Když bychom měli být konkrétní, pak kustovnice goji pochází z velmi tvrdých a drsných podmínek. Díky svý…
Co potřebuje k pěstování gerbera v květináči

Pěstování gerber je určitě hodně oblíbenou činností mnohých milovníků krásných květin. Tyto krásné květiny jsou doslova ozdobou mnohých zahradnictví a prodejen s květinami. Jednou ze základních součástí sortimentu takovýchto obchodů jsou určitě jak klasické gerbery, tak i gerbery v květináči. Druhá …
Co u nás hledáte?
choroby rybízu druhy slepic hvozdík zahradní jak naložit maso na uzení jarní postřik meruněk jarní postřik švestek kdy sázet cibuli kdy stříhat ovocné stromy kozí rohy pěstování nemoci rybízu papriky kozí rohy pěstování pěstování marihuany postřik na švestky postřik švestek přesazování růží proč se slepice ozobávají sazeni brambor sázení cibule sazeni fazolí setí rajčat stavba udírny stříhání jabloní na jaře stříhání jabloní strihani ovocných stromu stříhání stromů tipec u slepic tůje a ovocné stromy výsadba cibule výsev majoránkyHints