Pěstování paprik v našich podmínkách
6. duben 2015 - Rubrika: Pěstování ovoce a zeleniny - Autor: Radek Štěpán - reaguj na článekPěstování paprik patří mezi nejoblíbenější činnosti nejen tuzemských zahradníků. Jestliže si i vy chcete vypěstovat skvělou úrodu paprik, měli byste se držet několika základních zásad, které se těchto skvělých rostlin týkají. Ne každému vyrostou opravdu takové plody, které byste chtěli mít. Určitě si nepředstavujete, že vaši zahrádku budou zdobit papriky, které budou stejné jako ty v supermarketech. To byste museli hnojit poněkud jinak a také zajistit vašim rostlinám odlišné podmínky. I tak se vám ale může podařit vypěstovat krásné kousky, a to bez jakýchkoli umělých hnojiv!
Vysazování paprik
Pokud se rozhodnete pěstovat papriky ze semínka, pak stojí za to mysle si na jejich vysazování již v lednu a únoru. Později se sice také dočkáte, ale vysazení na zahrádku bud pozdní, což logicky posune i samotnou úrodu. Nechcete-li se zabývat tímto předpěstováním, pak se vyplatí vsadit na sazenice, které si můžete bez větších problémů koupit v jakémkoli zahradnictví. Vybrat si budete moci přesně i odrůdu. Někdo má raději kapie a jiný naopak spíše tenkostěnné papriky či pálivé odrůdy typu kozích rohů.
Půda a další nároky
Papriky si vyžadují půdu bohatou na živiny, takže není od věci dát na záhon dostatečné množství humusu třeba i z kompostu. Díky tomu budou rostliny mnohem silnější a kvalitnější. Velmi důležité je správné uvázání paprik. Zasadit byste měli dvě rostlinky vedle sebe a uvázat je u jedné dřevěné tyče. Obě dvě rostliny budou mít oporu a dostatek živin. Velmi důležité je u paprik zalévání. To je třeba řešit pravidelně a vůbec neškodí rostlin přelít. Hnojit nemusíte. Pokud se ale rozhodnete, ideální je kravská mrva před sezonou.
Největší nebezpečí pro papriky
Jedním z největších strašáků pro papriky je v každém případě slimák španělský. Tato odnož slimáků se dokáže dostat nejen na rostliny, ale nakousne i plody, čímž je dokonale zničí. Nalijí se totiž vodou a postupem času uvnitř dokonale zčernají. Zvenku tak někdy vypadají skvěle, ale jsou prakticky nepoživatelné.
Autor: Radek Štěpán
Pedagog, copywriter, ghostwriter, internetový freelancer Kontaktovat jej můžete na Google+
[Nahoru ↑]
Vložit komentář
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Nenašli jste co jste hledali?
[Nahoru ↑]
Nejčtenější články
Jak vybrat zahradní párty stan
Uspořádat na vlastní zahradě oslavu anebo jen setkání lidí je bezesporu skvělé. Tedy alespoň v případě, že vám vyjde počasí! Pokud se ale nechcete ohlížet na to, jak bude venku, pak si můžete pořídit kvalitní párty stan, který vás ochrání před deštěm i nepříznivými povětrnostními vlivy. V současnost…
Kustovnice čínská sazenice a pěstování
Když se řekne sousloví zázračná čínská rostlina, pak si musíme nutně představit právě kustovnici čínskou označovanou jako Goji Berry. Její původ je ryze asijský a k nám byla donesena právě odtud. Když bychom měli být konkrétní, pak kustovnice goji pochází z velmi tvrdých a drsných podmínek. Díky svý…
Co potřebuje k pěstování gerbera v květináči
Pěstování gerber je určitě hodně oblíbenou činností mnohých milovníků krásných květin. Tyto krásné květiny jsou doslova ozdobou mnohých zahradnictví a prodejen s květinami. Jednou ze základních součástí sortimentu takovýchto obchodů jsou určitě jak klasické gerbery, tak i gerbery v květináči. Druhá …
Co u nás hledáte?
choroby rybízu druhy slepic hvozdík zahradní jak naložit maso na uzení jarní postřik meruněk jarní postřik švestek kdy sázet cibuli kdy stříhat ovocné stromy kozí rohy pěstování nemoci rybízu papriky kozí rohy pěstování pěstování marihuany postřik na švestky postřik švestek přesazování růží proč se slepice ozobávají sazeni brambor sázení cibule sazeni fazolí setí rajčat stavba udírny stříhání jabloní na jaře stříhání jabloní strihani ovocných stromu stříhání stromů tipec u slepic tůje a ovocné stromy výsadba cibule výsev majoránkyHints