Jak na zazimování bazénu
17. listopad 2014 - Rubrika: Zahradní bazény a jezírka - Autor: Radek Štěpán - reaguj na článekZazimovat bazén není nic složitého. Pokud vlastníte menší bazén, zvládnete to sami. Máte-li však větší bazén se složitějším příslušenstvím, doporučujeme se při jeho zazimování obrátit na odborníka. Přečtěte si, co všechno musíte při zazimování bazénu udělat.
Kdy je čas na zazimování bazénu
Zazimovat bazén byste měli v době, kdy minimální noční teploty ještě neklesají pod bod mrazu a teplota vody je mezi 10 až 15 °C. V první řadě je potřeba vyčistit bazén a ošetřit vodu. Ze dna odstraňte veškeré nečistoty. Ideální je použít bazénový vysavač. Na nečistoty, které plavou na hladině, použijte ruční síťku. Aby byla voda čistá, použijte bazénovou chemii. Následně zapněte filtraci a vodu pomocí ní promíchejte. Vodu z bazénu odpusťte zhruba 10 cm pod skimmer a našroubujte zátku vratné trysky. Vodu můžete upustit i pod úroveň vratné trysky. Hlavu vratné trysky i s kroužkem demontujte a uskladněte.
Zazimování bazénu i jeho výbavy
Je důležité, aby byly stěny bazénu dobře očištěny speciálními čisticími přípravky, a to jak nad, tak i pod hladinou. Také z hadic je nutné vylít veškerou vodu. Do vody, kterou jste částečně odpustili, vmíchejte zazimovací přípravek. Nezapomeňte také na filtraci a ostatní vybavení bazénu. Pokud máte pískovou filtraci, pískovou náplň filtrace propláchněte, případně ji vyměňte za novou. Z filtrace demontujte čerpadlo i hadice, ze kterých vylijte zbývající vodu. Voda by neměla zůstat ani ve filtrační nádobě. Vlastníte-li tepelné čerpadlo nebo solární ohřev, také o tuto výbavu se musíte náležitě postarat. Při zazimování nadzemního bazénu je nutné očistit a uskladnit také bazénové schůdky. Příslušenství bazénu uložte na suché místo.
Zakrytí bazénu
Úplný závěr zazimovani bazenu patří jeho zakrytí krycí plachtou, která ochrání jak samotný bazén, tak i vodu před různými nečistotami. Při zazimování zapuštěného bazénu použijte speciální zazimovací plachtu typu kris-kros. Pokud by bylo v zimě na plachtě mnoho sněhu, doporučujeme ho odstranit, aby se plachta zbytečně nepřetěžovala. Jestliže jste postupovali přesně podle našeho návodu, měli byste mít váš bazén dobře připraven na přezimování.
Autor: Radek Štěpán
Pedagog, copywriter, ghostwriter, internetový freelancer Kontaktovat jej můžete na Google+
[Nahoru ↑]
Vložit komentář
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Nenašli jste co jste hledali?
[Nahoru ↑]
Nejčtenější články
Kustovnice čínská sazenice a pěstování
Když se řekne sousloví zázračná čínská rostlina, pak si musíme nutně představit právě kustovnici čínskou označovanou jako Goji Berry. Její původ je ryze asijský a k nám byla donesena právě odtud. Když bychom měli být konkrétní, pak kustovnice goji pochází z velmi tvrdých a drsných podmínek. Díky svý…
Jak vybrat zahradní párty stan
Uspořádat na vlastní zahradě oslavu anebo jen setkání lidí je bezesporu skvělé. Tedy alespoň v případě, že vám vyjde počasí! Pokud se ale nechcete ohlížet na to, jak bude venku, pak si můžete pořídit kvalitní párty stan, který vás ochrání před deštěm i nepříznivými povětrnostními vlivy. V současnost…
Sázení cibule
Jednou z nejoblíbenějších tuzemských plodin je zcela jistě cibule. Její pěstování je hojné a cibuli lze spatřit prakticky na všech zahrádkách. Cibule je plodinou, která se může pochlubit velmi hlubokou historií. Původ cibule je v západní části Asie, konkrétně někde na půdě Iránu a Pakistánu. Pěstova…
Co u nás hledáte?
choroby rybízu druhy slepic hvozdík zahradní jak naložit maso na uzení jarní postřik meruněk jarní postřik švestek kdy sázet cibuli kdy stříhat ovocné stromy kozí rohy pěstování nemoci rybízu papriky kozí rohy pěstování pěstování marihuany postřik na švestky postřik švestek přesazování růží proč se slepice ozobávají sazeni brambor sázení cibule sazeni fazolí setí rajčat stavba udírny stříhání jabloní na jaře stříhání jabloní strihani ovocných stromu stříhání stromů tipec u slepic tůje a ovocné stromy výsadba cibule výsev majoránkyHints