
Na důkladné zazimování bazénu se rozhodně nesmí zapomenout!
24. listopad 2010 - Rubrika: Zahradní stavby a doplňky - Autor: Radek Štěpán - reaguj na článekZazimování bazénu je prakticky nezbytnou záležitostí u každého majitele bazénu. Pokud se člověku nechce do zazimování anebo na něj zapomene, zcela určitě mu zbudou pouze oči pro pláč. Podívejme se na to, kdy je ideální zazimování bazénu provést a jakým způsobem by člověk měl vlastně o bazén před zimním obdobím pečovat.
Kdy je třeba bazén zazimovat?
Když chce člověk zazimovat svůj bazén, tak se rozhodně nemusí řídit počasím. Záleží hlavně na tom, jakou teplotu má vida uvnitř bazénu. V případě, že se ustálí na teplotě zhruba 12 stupňů Celsia, je ideální čas bazén zazimovat. Jestliže je teplota vyšší, stoupá do značné míry pravděpodobnost, že se budou mnohem rychleji množit řasy a různé nepříjemné bakterie. Podaří-li se bazén zazimovat opravdu včas, stoprocentně to prodlouží jeho celkovou životnost. Určitě mnohdy stojí zato si přizvat přímo odborníka na bazény.
Jak postupovat při zazimování?
Zazimování není zase až tak složitým procesem. Jeho základem je zcela jistě to, že se vypustí voda do takové míry, aby nedošlo díky tlaku ledu k poničení stěny bazénu. Určitě se také jistě zamezí tomu, že by mohlo dojít k poškození trysek, protiproudu anebi světla díky plovoucím kusům ledu. U bazénů, jež jsou zapuštěny v zemi, není problém nechat i větší množství vody, jelikož tlaky se pod úrovní země vzájemně vyrovnávají. U křehkých bazénů bychom měli dbát na kompletní vypuštění vody. Pokud tedy voda v bazénu zbude, zrovna ji ošetřete prostředky proti vzniku řas.
Nakonec je nutné bazén zakrýt…
Když už bazén vypustíme, určitě nelze zapomenout na jeho přikrytí. Ideální je vzít si na zakrytí bazénu neprůhlednou plachtu, jejímž základem je hustá síťovina. Tato plachta zabrání průniku světla, díky němuž by mohlo dojít k množení řas a různých bakteriálních organismů. Není špatné zvolit univerzální typ plachty, který se využívá i v průběhu letní sezony.
Čtěte také:
Jak zazimovat bazén - podívejte se na 12 dobrých rad, jak připravit bazén na zimu.

Autor: Radek Štěpán
Pedagog, copywriter, ghostwriter, internetový freelancer Kontaktovat jej můžete na Google+
[Nahoru ↑]
Vložit komentář
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Nenašli jste co jste hledali?
[Nahoru ↑]
Nejčtenější články
Jak vybrat zahradní párty stan

Uspořádat na vlastní zahradě oslavu anebo jen setkání lidí je bezesporu skvělé. Tedy alespoň v případě, že vám vyjde počasí! Pokud se ale nechcete ohlížet na to, jak bude venku, pak si můžete pořídit kvalitní párty stan, který vás ochrání před deštěm i nepříznivými povětrnostními vlivy. V současnost…
Kustovnice čínská sazenice a pěstování

Když se řekne sousloví zázračná čínská rostlina, pak si musíme nutně představit právě kustovnici čínskou označovanou jako Goji Berry. Její původ je ryze asijský a k nám byla donesena právě odtud. Když bychom měli být konkrétní, pak kustovnice goji pochází z velmi tvrdých a drsných podmínek. Díky svý…
Sázení cibule

Jednou z nejoblíbenějších tuzemských plodin je zcela jistě cibule. Její pěstování je hojné a cibuli lze spatřit prakticky na všech zahrádkách. Cibule je plodinou, která se může pochlubit velmi hlubokou historií. Původ cibule je v západní části Asie, konkrétně někde na půdě Iránu a Pakistánu. Pěstova…
Co u nás hledáte?
choroby rybízu druhy slepic hvozdík zahradní jak naložit maso na uzení jarní postřik meruněk jarní postřik švestek kdy sázet cibuli kdy stříhat ovocné stromy kozí rohy pěstování nemoci rybízu papriky kozí rohy pěstování pěstování marihuany postřik na švestky postřik švestek přesazování růží proč se slepice ozobávají sazeni brambor sázení cibule sazeni fazolí setí rajčat stavba udírny stříhání jabloní na jaře stříhání jabloní strihani ovocných stromu stříhání stromů tipec u slepic tůje a ovocné stromy výsadba cibule výsev majoránkyHints