InZahrada.cz - Moderní zahrada

Váš průvodce světem moderních zahrad


RSS kanál




verze pro tisk

Na pěstování dracena není určitě tak složitá, jak by se mohlo zdát!

24. leden 2011 - Rubrika: Zimní zahrady a pokojové rostliny - Autor: Radek Štěpán - Komentáře: 1

V podstatě každý člověk miluje pokojové rostliny v různých variacích. Koupit a pěstovat se dá spousta pokojových rostlin, nicméně jednou z hodně preferovaných okrasných rostlin jsou určitě dracény. Z pohledu pěstování dracéna určitě není nijak složitou rostlinou, nicméně alespoň základy o jejím pěstování je třeba znát. Podívejme se tedy alespoň na základní fakta o těchto okrasných rostlinách, jež se týkají jak pěstování, tak i jejich původu.

Původ dracény

Zimní zahrady a pokojové rostlinyZimní zahrady a pokojové rostliny

Dracéna je řazena mezi pokojové rostliny a její původ je situován někam do Afriky, Asie a také na Kanárské ostrovy. Dračinec, jak se lidově také draceně říká, by měl být umístěn někde do míst, která nejsou přímo vystavena přímému slunci. To by mohlo samotnou rostlinu do značné míry zdevastovat, což by byla jistě škoda. Ideální je umístění draceny do prostor s teplotou pohybující se kolem 20 stupňů Celsia. Maximální pokojová teplota pro pěstování draceny by měla činit 25 stupňů Celsia. V zimě naopak nesmí telota klesnout pod 15 stupňů Celsia.

Hnojení a přesazování draceny

Hnojit draceny je ideální od března do září. Ideální frekvencí hnojení je jednou za 14 dní. Jako nejvhodnější se jeví tekutá hnojiva určená speciálně pro pokojové rostliny. Těmito hnojivy se ostatně hnojí i pokojové palmy a další interiérové rostliny, jež se běžně pěstují. Přesazování draceny není nijak časté, jelikož draceny rostou hodně pomalu. Jinak se ale mladé rostliny přesazují každý rok a starší je nutné přesazovat zhruba každé 2 až 3 roky. Vysadit by se dracena měla do květináčů, které jsou jednak nízké a jednak také hodně široké.

Pěstební substrát a množení draceny

Pěstební substrát pro draceny by měl určitě obsahovat 1 díl listovky a 2 díly drnovky, další díl by měl tvořit písek a poslední také kompostová zemina. Pěstování draceny v tomto prostředí určitě také obohatí troška dřevěného uhlí. Co se týká množení draceny, tak se množí prostřednictvím vrcholových řízků anebo řízků stonkových. Ty zakoření v malých květináčcích. Ideální doba pro množení dracény je konec měsíce března. Teplota na množení draceny by se měla pohybovat kolem 22 stupňů Celsia. Určitě je třeba si dát pozor na množení draceny semeny, které se v pokojových podmínkách příliš nedoporučuje.



Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Autor Radek Štěpán

Autor: Radek Štěpán

Pedagog, copywriter, ghostwriter, internetový freelancer Kontaktovat jej můžete na Google+



[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Dan

středa, 2. duben 2014
15:36

Jak přesně se množi, co je to a jak se provádí řízky. Je možný odkaz na nějaké video?


Napsal: Dan [Odpovědět]


Čtěte také...

Dracena patří mezi velmi oblíbené pokojové květiny navozující pohodu

Dracena patří mezi velmi oblíbené pokojové květiny navozující pohodu

Dracena patří mezi velmi oblíbené pokojové rostliny, které jsou pěstovány i některými lidmi, kteří nemají s pěstováním pokojových květin až tolik zkušeností. Podívejme se na to, jak to vlastně vypadá s pěstováním draceny v našich podmínkách. Mnozí lidé vůbec neví, jak taková dracena vlastně vypadá, …

Pěstování růží není náročné

Pěstování růží není náročné

O tom, že jsou růže nejkrásnější květiny, není pro mnohé z nás vůbec pochyb. Ostatně, byly nazvány jako úplné královny květin. V současnosti se vyskytuje přibližně 1 000 druhů růží a vyznačují se jednak nádherným vzhledem a jednak také pestrou paletou barevných variací. Velikostně si také mohou pěst…


Kadeřávek: Pěstování není složité

Kadeřávek: Pěstování není složité

Je odolnější než růžičková kapusta a listy jsou vhodné nejen do polévek, ale i jako příloha. Jedná se o Kadeřávek, zdravou a chutnou zeleninu. Jak se pěstuje a jaké má využití, se dozvíte v následujících řádcích.

Pěstování špenátu není nijak složité

Pěstování špenátu není nijak složité

Špenát patří mezi rostliny, které jistě nepatří pouze na talíř jen vegetariánů. Často špenát recepty nabídne i mnohým milovníkům masa. Taková vepřové pečeně s knedlíkem a špenátem jistě není k zahození. Mnozí z nás bohužel znají špenát pouze jako mražený polotovar, který již nemá ani nic společného …



[Nahoru ↑]


Nejčtenější články

Kustovnice čínská sazenice a pěstování

Kustovnice čínská sazenice a pěstování

Když se řekne sousloví zázračná čínská rostlina, pak si musíme nutně představit právě kustovnici čínskou označovanou jako Goji Berry. Její původ je ryze asijský a k nám byla donesena právě odtud. Když bychom měli být konkrétní, pak kustovnice goji pochází z velmi tvrdých a drsných podmínek. Díky svý…

Jak vybrat zahradní párty stan

Jak vybrat zahradní párty stan

Uspořádat na vlastní zahradě oslavu anebo jen setkání lidí je bezesporu skvělé. Tedy alespoň v případě, že vám vyjde počasí! Pokud se ale nechcete ohlížet na to, jak bude venku, pak si můžete pořídit kvalitní párty stan, který vás ochrání před deštěm i nepříznivými povětrnostními vlivy. V současnost…

Sázení cibule

Sázení cibule

Jednou z nejoblíbenějších tuzemských plodin je zcela jistě cibule. Její pěstování je hojné a cibuli lze spatřit prakticky na všech zahrádkách. Cibule je plodinou, která se může pochlubit velmi hlubokou historií. Původ cibule je v západní části Asie, konkrétně někde na půdě Iránu a Pakistánu. Pěstova…