
Na jaké choroby dracéna může být háklivá
4. únor 2013 - Rubrika: Zimní zahrady a pokojové rostliny - Autor: Radek Štěpán - reaguj na článekDracéna neboli dračinec představuje jednu z nejpěstovanějších rostlin, které si naleznou místo ve velkém množství domácností. Dracény jsou sice původem rostliny z Afriky, Asie anebo z Kanárských ostrovů, nicméně ve středoevropských podmínkách značně zdomácněly. Je to dáno i vysokou flexibilitou dračinců. V polostínu jsou schopny dracény žít i několik let v hezkém stavu. Nutné je pouze dodržovat ty správné podmínky pro její pěstování. Všechno spočívá zejména v dodržování správné teploty určené pro pěstování dračinců. Problém ale může nastat s dracénou kdykoli, a proto není od věci se podívat na nejčastější nepříjemnosti spojené s jejím pěstováním…
Hnědé špičky listů
Jedním z největších nepřítel dracén je suchý vzduch. Většina dracén potřebuje ke svému životu dostatečnou vlhkost vzduchu. Když mají dracény hnědé špičky a žloutnoucí okraje listů, není špatné svlažit okolí. Příčinou těchto negativních projevů na rostlině může být i velký průvan a přesušený substrát. Pozor je nutné dát i na příliš nízkou teplotu okolí, která způsobuje hnědé okraje listů.
Když žloutne spodní strana listu dracény
U pěstování dracény jako pokojové rostliny je i situace, které se bát rozhodně nemusíme. Jedná se o žloutnutí listů na spodní straně. U jakéhokoli druhu dracény jde o zcela přirozený proces. Životnost listů dracény se pohybuje okolo dvou let. V momentu, kdy dozrají do tohoto věku, dochází k jejich zežloutnutí a postupnému opadávání. U klasických hnědých skvrn na listech je nutné být také ostražitý, jelikož se jedná o přesušení rostliny.
Uhynutí rostliny a vybělené suché skvrny
V zimním období může rostlina dracény i uhynout, a to hlavně v důsledku příliš nízké teploty. I proto je v zimě nezbytné dbát na to, aby byla teplota optimální. Když najdete na rostlině dracény vybělené skvrny, pak je to přílišným množstvím sluníčka, které na rostlinu skvrny vypaluje. Vhodné je hlavně přistínění, čímž dojde k ochraně před silným slunečním zářením.

Autor: Radek Štěpán
Pedagog, copywriter, ghostwriter, internetový freelancer Kontaktovat jej můžete na Google+
[Nahoru ↑]
Vložit komentář
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Nenašli jste co jste hledali?
[Nahoru ↑]
Nejčtenější články
Jak vybrat zahradní párty stan

Uspořádat na vlastní zahradě oslavu anebo jen setkání lidí je bezesporu skvělé. Tedy alespoň v případě, že vám vyjde počasí! Pokud se ale nechcete ohlížet na to, jak bude venku, pak si můžete pořídit kvalitní párty stan, který vás ochrání před deštěm i nepříznivými povětrnostními vlivy. V současnost…
Kustovnice čínská sazenice a pěstování

Když se řekne sousloví zázračná čínská rostlina, pak si musíme nutně představit právě kustovnici čínskou označovanou jako Goji Berry. Její původ je ryze asijský a k nám byla donesena právě odtud. Když bychom měli být konkrétní, pak kustovnice goji pochází z velmi tvrdých a drsných podmínek. Díky svý…
Co potřebuje k pěstování gerbera v květináči

Pěstování gerber je určitě hodně oblíbenou činností mnohých milovníků krásných květin. Tyto krásné květiny jsou doslova ozdobou mnohých zahradnictví a prodejen s květinami. Jednou ze základních součástí sortimentu takovýchto obchodů jsou určitě jak klasické gerbery, tak i gerbery v květináči. Druhá …
Co u nás hledáte?
choroby rybízu druhy slepic hvozdík zahradní jak naložit maso na uzení jarní postřik meruněk jarní postřik švestek kdy sázet cibuli kdy stříhat ovocné stromy kozí rohy pěstování nemoci rybízu papriky kozí rohy pěstování pěstování marihuany postřik na švestky postřik švestek přesazování růží proč se slepice ozobávají sazeni brambor sázení cibule sazeni fazolí setí rajčat stavba udírny stříhání jabloní na jaře stříhání jabloní strihani ovocných stromu stříhání stromů tipec u slepic tůje a ovocné stromy výsadba cibule výsev majoránkyHints