Pokojové bonsaje a jejich pěstování
25. leden 2015 - Rubrika: Zimní zahrady a pokojové rostliny - Autor: Radek Štěpán - reaguj na článekPokojové bonsaje jsou opravdu hezké rostliny, které si můžete vypěstovat kdykoli, když budete chtít. Ostatně postupem času jejich obliba hodně vzrostla, a to především díky nenáročnosti pěstování a také díky tomu, že bonsaje dokážou opravdu krásně vykvést a oživit interiér jakéhokoli domu či bytu. Podívejme se tedy na pěstování domácích kaktusů krok po kroku a poukažme na to, co byste měli dodržovat, aby vám doma také vyrostla bonsaj, která upoutá pozornost hned na první pohled.
Zálivka pokojových bonsají
Obecné pravidlo pro bonsaje hovoří o tom, že potřebují vodu ještě předtím, než jim kompletně vyschne celý substrát. Vlhkost zeminy se pozná poměrně jednoduše, a to především podle barvy. Než začneme se zaléváním za pomocí konve, měli bychom určitě rostliny zarosit. Zemina je u bonsají často pomalu nasákavá, a tak je vhodné zalévat spíše pomalejším tempem a po malých dávkách. Jen tak bude bonsaj dokonale zalitá.
Pozor na suchý vzduch
Velmi důležitá je pro správné pěstování bonsají vzdušná vlhkost. Měla by se pohybovat mezi až 40 až 50%. Ostatně stejná vlhkost je optimální i pro člověka, takže by to neměl být problém. V letním období se míra vlhkosti vzduchu nijak výrazně nesnižuje, nicméně v zimě bychom suchému vzduchu měli pomoct. Učinit tak lze díky zvlhčovačům vzduchu aneb jen mokrému prádlu na topení. Tato varianta je ostatně nejlevnější.
Substrát a jeho úloha
Domácí bonsaje potřebují pouze minimální množství substrátu, což je ideální. I proto byste neměli u substrátu zapomínat na živiny, které je třeba mu dodávat. Bonsaj představuje fakticky zmenšeninu klasického stromu, a tak je třeba ji zastřihávat a snažit se o tom, aby vzhledově vypadala co možná nejlépe a nejpřirozeněji. Zaštipování, řezání drátování a další činnosti k pěstování bonsají prostě a jednoduše patří.
Autor: Radek Štěpán
Pedagog, copywriter, ghostwriter, internetový freelancer Kontaktovat jej můžete na Google+
[Nahoru ↑]
Vložit komentář
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Nenašli jste co jste hledali?
[Nahoru ↑]
Nejčtenější články
Kustovnice čínská sazenice a pěstování
Když se řekne sousloví zázračná čínská rostlina, pak si musíme nutně představit právě kustovnici čínskou označovanou jako Goji Berry. Její původ je ryze asijský a k nám byla donesena právě odtud. Když bychom měli být konkrétní, pak kustovnice goji pochází z velmi tvrdých a drsných podmínek. Díky svý…
Jak vybrat zahradní párty stan
Uspořádat na vlastní zahradě oslavu anebo jen setkání lidí je bezesporu skvělé. Tedy alespoň v případě, že vám vyjde počasí! Pokud se ale nechcete ohlížet na to, jak bude venku, pak si můžete pořídit kvalitní párty stan, který vás ochrání před deštěm i nepříznivými povětrnostními vlivy. V současnost…
Sázení cibule
Jednou z nejoblíbenějších tuzemských plodin je zcela jistě cibule. Její pěstování je hojné a cibuli lze spatřit prakticky na všech zahrádkách. Cibule je plodinou, která se může pochlubit velmi hlubokou historií. Původ cibule je v západní části Asie, konkrétně někde na půdě Iránu a Pakistánu. Pěstova…
Co u nás hledáte?
choroby rybízu druhy slepic hvozdík zahradní jak naložit maso na uzení jarní postřik meruněk jarní postřik švestek kdy sázet cibuli kdy stříhat ovocné stromy kozí rohy pěstování nemoci rybízu papriky kozí rohy pěstování pěstování marihuany postřik na švestky postřik švestek přesazování růží proč se slepice ozobávají sazeni brambor sázení cibule sazeni fazolí setí rajčat stavba udírny stříhání jabloní na jaře stříhání jabloní strihani ovocných stromu stříhání stromů tipec u slepic tůje a ovocné stromy výsadba cibule výsev majoránkyHints