
Choroby cuket mohou být při pěstování cuket velmi nepříjemné
13. srpen 2012 - Rubrika: Ochrana zahradních rostlin a stromů - Autor: Radek Štěpán - Komentáře: 1Minulý článek týkající se zavařování cuket určitě může být inspirativní nejen pro gurmány. Důležité je ale obstarat kvalitní cukety, které mohou být základem jakéhokoli receptu. Cukety lze v současné době sehnat v jakémkoli obchodě anebo je lze bez větších potíží také vypěstovat. Kupované cukety mohou být poměrně kvalitní, nicméně jejich cena je většinou poměrně vysoká a lidem se v případě cukety na vlastní zahradě určitě nevyplatí tyto skvělé plody kupovat! Podívejme se v následujících řádcích na nepříjemné choroby cuket, které mohou vaši úrodu ohrozit…
Plíseň okurková jako velký strašák
Cukety patří k docela odolným druhům zeleniny, to nicméně neznamená, že by ji nemohla napadnout nějaká nepříjemná choroba. Poznáme ji podle toho, že rostliny mají pozastavený růst a také lze spatřit na listech šedivé skvrny, které je mnohdy kompletně pokrývají. Základem pro prevenci této choroby je zejména udržování velmi dobré kondice cukety. To znamená, že je nutné dbát hlavně na pravidelnou zálivku a také na to, aby došlo k odstranění napadených listů.
Slimák španělský
Hodně nepříjemnou variantou škůdců jsou mimo jiné také slimáci. Právě slimák španělský může cuketu hodně nahlodat. V mnohých případech se soustředí hlavně na mladé plodnice, které ještě nemají tak vyvinutou slupku a slimák se přes ni bez větších potíží dokáže prokousat. U větších cuket má již problém a dovnitř se často není schopen dostat, takže cuketu prakticky nepoškodí.
Mšice představují také hrozbu
Mšice jako takové sice cuketu až tak často nenapadají, nicméně jsou přenašeči virové mozaiky, jež je již devastující záležitostí. Virovou mozaiku lze spatřit díky žlutým skvrnám na listech a také díky tomu, že některé z listů jsou pokroucené a pokřivené. Tato choroba je prakticky neléčitelná a je nutné rostliny úplně zničit.

Autor: Radek Štěpán
Pedagog, copywriter, ghostwriter, internetový freelancer Kontaktovat jej můžete na Google+
[Nahoru ↑]
Vložit komentář
Komentáře
Hrubeš
pátek, 7. srpen 201516:10
Lze napadené cukety virózou zpracovat k jídlu? Nebo vše vyhodit do popelnice?
Děkuji Hrubeš
Napsal: Hrubeš [Odpovědět]
Nenašli jste co jste hledali?
[Nahoru ↑]
Nejčtenější články
Jak vybrat zahradní párty stan

Uspořádat na vlastní zahradě oslavu anebo jen setkání lidí je bezesporu skvělé. Tedy alespoň v případě, že vám vyjde počasí! Pokud se ale nechcete ohlížet na to, jak bude venku, pak si můžete pořídit kvalitní párty stan, který vás ochrání před deštěm i nepříznivými povětrnostními vlivy. V současnost…
Kustovnice čínská sazenice a pěstování

Když se řekne sousloví zázračná čínská rostlina, pak si musíme nutně představit právě kustovnici čínskou označovanou jako Goji Berry. Její původ je ryze asijský a k nám byla donesena právě odtud. Když bychom měli být konkrétní, pak kustovnice goji pochází z velmi tvrdých a drsných podmínek. Díky svý…
Co potřebuje k pěstování gerbera v květináči

Pěstování gerber je určitě hodně oblíbenou činností mnohých milovníků krásných květin. Tyto krásné květiny jsou doslova ozdobou mnohých zahradnictví a prodejen s květinami. Jednou ze základních součástí sortimentu takovýchto obchodů jsou určitě jak klasické gerbery, tak i gerbery v květináči. Druhá …
Co u nás hledáte?
choroby rybízu druhy slepic hvozdík zahradní jak naložit maso na uzení jarní postřik meruněk jarní postřik švestek kdy sázet cibuli kdy stříhat ovocné stromy kozí rohy pěstování nemoci rybízu papriky kozí rohy pěstování pěstování marihuany postřik na švestky postřik švestek přesazování růží proč se slepice ozobávají sazeni brambor sázení cibule sazeni fazolí setí rajčat stavba udírny stříhání jabloní na jaře stříhání jabloní strihani ovocných stromu stříhání stromů tipec u slepic tůje a ovocné stromy výsadba cibule výsev majoránkyHints