Když houby rostou v sadbě, sklizeň je zaručená!
16. červenec 2012 - Rubrika: Pěstování ovoce a zeleniny - Autor: Radek Štěpán - reaguj na článekV současné době je již houbařská sezona v plném rozpuku. V podstatě jakýkoli houbař se těší na to, až bud emoci vyrazit do lesa a najít si své oblíbené houby, které tolik miluje. Skutečnost je ovšem taková, že nejen současný rok, ale i některá předchozí období v minulých houbařských sezonách nebyly zrovna dvakrát plodné. I proto není jistě od věci vypěstovat si doma vlastní houby, které mohou přinést skvělé plody a také zážitky z toho, jak je člověk vidí růst. Podívejme se tedy na jednotlivé druhy hub, které lze pěstovat v domácím prostředí.
Sadba žampionů jako nejčastější varianta
Asi nejčastější variantou hub pěstovaných v domácích podmínkách jsou pochopitelně žampiony. Sadba žampionů může být velmi dobrou volbou, jelikož při samotné úrodě se již člověk rozhodně nemusí ptát, kde rostou houby. Žampiony rostou v domácích podmínkách velmi dobře. Potřebují pouze klasické prostředí pro houby, tedy hodně tepla v kombinaci s vysokým množstvím vlhkosti. Žampiony lze u jedné sadby sklízet klidně i třikrát a vícekrát. Myslet ale musíme na to, že při vysokých teplotách červiví…
Hlíva ústřičná jako skvělá zdravá varianta
Hlívy ústřičné jako houby rostou prakticky v jakýchkoli podmínkách v lese anebo v divokém prostředí. Často je lze najít bez větších potíží i ve velkých mrazech. V domácích podmínkách je sadba hlívy ústřičné k dostání ve dvou variantách. Typické jsou hlavně balíky řezin, ve kterých je naočkována hlíva. Tyto balíky jsou v igelitových pytlích, z nichž pak hlíva vyrůstá. Jinak je také možné koupit sadbu přímo v naočkovaných kolících, které se pak vkládají třeba do kmene na zahradě.
Další druhy domácích hub
Doma lze pěstovat také několik dalších druhů hub, které jsou chuťově i kvalitativně hodnoceny poměrně vysoko. Zajímavý je třeba takový vatovec obrovský, který představuje velmi vydatnou houbu, z níž lze usmažit skvělé řízečky. Zapomenout nelze ani na japonské houby shi-take, Jidášovo ucho a jiné zajímavé houby, které mohou z hlediska chuti a možností přípravy uspokojit.
Autor: Radek Štěpán
Pedagog, copywriter, ghostwriter, internetový freelancer Kontaktovat jej můžete na Google+
[Nahoru ↑]
Vložit komentář
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Nenašli jste co jste hledali?
[Nahoru ↑]
Nejčtenější články
Kustovnice čínská sazenice a pěstování
Když se řekne sousloví zázračná čínská rostlina, pak si musíme nutně představit právě kustovnici čínskou označovanou jako Goji Berry. Její původ je ryze asijský a k nám byla donesena právě odtud. Když bychom měli být konkrétní, pak kustovnice goji pochází z velmi tvrdých a drsných podmínek. Díky svý…
Jak vybrat zahradní párty stan
Uspořádat na vlastní zahradě oslavu anebo jen setkání lidí je bezesporu skvělé. Tedy alespoň v případě, že vám vyjde počasí! Pokud se ale nechcete ohlížet na to, jak bude venku, pak si můžete pořídit kvalitní párty stan, který vás ochrání před deštěm i nepříznivými povětrnostními vlivy. V současnost…
Sázení cibule
Jednou z nejoblíbenějších tuzemských plodin je zcela jistě cibule. Její pěstování je hojné a cibuli lze spatřit prakticky na všech zahrádkách. Cibule je plodinou, která se může pochlubit velmi hlubokou historií. Původ cibule je v západní části Asie, konkrétně někde na půdě Iránu a Pakistánu. Pěstova…
Co u nás hledáte?
choroby rybízu druhy slepic hvozdík zahradní jak naložit maso na uzení jarní postřik meruněk jarní postřik švestek kdy sázet cibuli kdy stříhat ovocné stromy kozí rohy pěstování nemoci rybízu papriky kozí rohy pěstování pěstování marihuany postřik na švestky postřik švestek přesazování růží proč se slepice ozobávají sazeni brambor sázení cibule sazeni fazolí setí rajčat stavba udírny stříhání jabloní na jaře stříhání jabloní strihani ovocných stromu stříhání stromů tipec u slepic tůje a ovocné stromy výsadba cibule výsev majoránkyHints